Závady

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Závady

Příspěvek od smire666 »

Ako je na tom peľový filter? Či tam niekde nezateká a nedrží sa vlhkosť v ňom...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Reklama
 

romanbb
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 28, 2012 19:48

Re: Závady

Příspěvek od romanbb »

no teraz idem na servisnu tak im to dám pozriet, je dost mozne ze to bude tak ako pises. pretoze to je zamrznute len od spodnej strany smerom nahor cca do stredu celneho skla ... coz mi pride keby to bol teply vzduch z klimy tak by sa to dialo opacne ... skusim tuto moznost preverit
Uživatelský avatar
Doyle
Příspěvky: 219
Registrován: úte dub 10, 2012 13:02
Bydliště: Brno - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady

Příspěvek od Doyle »

romanbb píše:no teraz idem na servisnu tak im to dám pozriet, je dost mozne ze to bude tak ako pises. pretoze to je zamrznute len od spodnej strany smerom nahor cca do stredu celneho skla ... coz mi pride keby to bol teply vzduch z klimy tak by sa to dialo opacne ... skusim tuto moznost preverit
Zamrzá mi to taky.. Zvlášť když přijedu večer s vytopeným autem a ráno je to zamrzlý.. A co jsem čet je nás mnohem více. Takže to spíš vypadá na nějakou konstrukční nedokonalost než na unikátní závadu.. :(
Zrovna dnes ráno jsem to měl taky.. Podle mne je to spíš ale nejhorší kolem mrazu těsně pod nulou kdy je větší vlhkost vzduchu obecně .. jak je - 10 problém nemám..
Cruze HB LT Plus, 1,6 91kW, Šedá Smoke Grey FOTO Cruze
Dříve:
Peugeot 205 XS 1,4 58kw ( 786kg ) = třídveřové letadlo FOTO 205
Peugeot 406 ST 1,8 16V 81kW / sedan FOTO 406

Obrázek
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: Závady

Příspěvek od micho »

Tak už sa aj moje tlačidlo na kufri odporúčalo do nirvány. Keď boli mrazy potrebovalo len pár krát stlačiť a začalo fungovať, takže som dúfal, že len primrzlo. Ale len čo začalo byť vonku trochu teplejšie prestalo definitívne fungovať...

Ale mám aj jednu zaujímavú závadu. V utorok (konečne nemrzlo 8) ), keď som naštartoval auto, prestal panel prístojovky fungovať. Rýchlomer, otáčkomer, stav paliva, teplota chladiacej kvapaliny - všetky budíky ostali na "nule". Palubný počítač mŕtvy - nesvietil. Blinkre nefungovali, teda vlastne nič, čo je na stĺpiku riadenia :( Ostatné veci funkčné - rádio, ovládanie klimatizácie a kúrenia, motor normálne bežal. Skúšal som pár krát vypnúť a znova naštartovať, vystúpiť a zamknúť a odomknúť auto, ale nedalo si povedať.

Asi tak po pol hodine sa predsa len po naštartovaní rozbehli budíky, ale pre zmenu ostali zaseknuté na pol ceste :P Ostali takto zaseknuté aj po vypnutí motora a vytiahnutí kľúča zo zapaľovania. Takže napriek tomu, že auto stálo, budíky tvrdili, že motor ma cez 4t ot a ide cca 110 kmh, palivomer ukazoval pol nádrže a aj teplota motora bola presne v strede :D Niektoré kontrolky ostali rozsvietené.

Už som riešil odťah do servisu (treba povedať, že na Chevy Assistance boli ochotní a ústretoví), keďže bez blinkrov ísť do servisu po meste je trošku blbé, keď si to už auto úplne rozmyslelo. Všetky kontrolky zhasli, budíky spadli na "nulu" a od vtedy všetko beží. Naštastie sa mi to podarilo natočiť na mobil, vystihol som aj moment keď si to budíky rozmysleli -i Toto niekomu v servise bez videa povedať, tak mi možno ani neuverí :)

Dnes je auto v servise, tak uvidíme, či vôbec na niečo prídu :idea: Držte mi palce, teda radšej tým technikom v servise...
Cruze 1.8 LS+, MY2011
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: Závady

Příspěvek od micho »

Presná príčina problému s prístrojovou doskou nebola zistená. V chybových hláseniach bola zapísana "chyba pri komunikácii s prístrojovým panelom". Takže ostáva dúfať, že sa to už nebude opakovať. Ak sa to stane opäť, mám sa znova zastaviť v servise.
Aj keď moje skúsenosti skôr napovedajú, že ak sa to raz začalo kaziť, samé od seba sa to neopraví :(
Cruze 1.8 LS+, MY2011
romanbb
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 28, 2012 19:48

Re: Závady

Příspěvek od romanbb »

Ahoj, chcem sa spýtať. Dnes večer po takej menšej búročke badám, že pri dobrzďovaní mi praskaju predné brzdy alebo co to je. Aj pravá aj ľavá strana. je to taký zvuk ako praskanie, vrzganie, take ako ked sa naťahuje nejake lanku alebo pružina. Dajte názory, ďakujem za každý :)
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: Závady

Příspěvek od Barri »

zdravim,
nechcel som zakladat novu medzi motormi, snad mi ale niekto povie o co sa jedna ... urcite s tym ale pojdem do servisu, bojim sa, ze to moze byt nieco vazne

ked postupne pustam plyn az do stavu, ked sa ho nedotykam, pricom ale mam stale zaradeny rychlostny stupen, tak priblizne so sekundovou odozvou nasleduju tri trhnutia motorom ... nie nejake silne, ani to nie je prilis hlavne ale je to zretelne ... potvrdili mi to v LPG servise, ked sa boli previezt obaja technici, pytal som sa ich na to totiz ... vraj sa s tym este nestretli, ze by to malo robit auto pri opaku akceleracii

deje sa to ci pri jazde na plyn, ci na benzin, takze predpokladam, ze instalacia LPG s tym nema nic ... cim je inak nizsi prevodovy stupen zaradeny, tak to je zretelnejsie este, vyraznejsie

nevie niekto co by to mohlo byt?
dik
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
zavodak-1
Příspěvky: 148
Registrován: ned led 30, 2011 19:08
Bydliště: Bratislavsky kraj.

Re: Závady

Příspěvek od zavodak-1 »

Nepises kolko mas najazdene ale pozrel by som sviecky a skrtiacu klapku najprv ci je cista .
Biely cruze 2.0 VCDI LS+ 92kw-chip 110kw
VW Golf 1.9 Tdi pd higline 85kw
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: Závady

Příspěvek od Barri »

24 tisic ... neviem ci nepozerali sviecky pri problemoch s LPG, takze by mali byt ok ... no ja dokazem maximalne tak otvorit kapotu, nic viac :D s tou klapkou nepohnem ... takze radsej s tym do servisu?
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
zavodak-1
Příspěvky: 148
Registrován: ned led 30, 2011 19:08
Bydliště: Bratislavsky kraj.

Re: Závady

Příspěvek od zavodak-1 »

Ked ti to vadi tak skus zbehnut do servisu.Ale ked ti budu chciet nieco menit tak spis nejaky papier s nimi ze zaplatis len za chybnu suciastku nieze pomenia polku auta zaplatis velke peniaze a chyba bude dalej.
Biely cruze 2.0 VCDI LS+ 92kw-chip 110kw
VW Golf 1.9 Tdi pd higline 85kw
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: Závady

Příspěvek od Barri »

zavodak, vsak to je v zaruke, nezaplatim ani cent, aj keby sa na hlavu postavili :) ... ono, druha garancka je po 30 tisic kilometroch, nie? rozmyslam ci pockat do nej, ale zrejme skocim skor ... casu bude teraz dost; tak o dva tyzdne dam vediet co to bolo ... zatial dik za rady
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Závady

Příspěvek od smire666 »

romanbb: už si zistil, čo to bolo?
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
romanbb
Příspěvky: 71
Registrován: sob črc 28, 2012 19:48

Re: Závady

Příspěvek od romanbb »

no, kamarat mi to rozobral a namazal niecim na brzdy ... vraj to v servise pri poslednej servisnej zabudli dat, lebo cistili brzdy ... no vsimol som si ze vzdy ked poriadne zahrejem brzdy to robi znova a znova ... v pondelok/utorok sa mi na to maju pozriet v servise ... tak som zvedavy ...
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 601
Registrován: pon čer 11, 2012 09:44
Bydliště: Praha/Vyškov

Re: Závady

Příspěvek od Honza H. »

Asi to zcela není závada, ale dnes jsem narazil na celkem zajímavý článek (což samozřejmě my majitelé Cruzu již víme) od německého ADAC, o viditelnosti z jednotlivých typů vozů. Cruze se umístil na 6 místě odspoda :D link na stránky: http://www.adac.de/infotestrat/tests/au ... geId=31770
Bývalý majitel Cruze LT+ 1,6 Hatchback, Černá Carbon Flash, 2012

Carthell Prg
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Závady

Příspěvek od tomask »

Taky jsem to četl, ale umístnil se 5 ze spoda ;)
Carthell Prg
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“