Male auto na daleke cesty

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
SanoTN
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 03, 2013 09:16

Male auto na daleke cesty

Příspěvek od SanoTN »

Norsko.jpg
Galicia.jpg
Pre tych co vahaju ci sa da aj na malom aute precestovat vacsia vzdialenost.
Po mensiej uprave je aj Spark prvej generacie vhodny ako mini obyťák.Osvedcil sa na dvoch 8000km tripoch po Europe.
Akurat budete vzbudzovat usmevy v takom Norsku ci na konci Spanielska.
Naposledy upravil(a) SanoTN dne pon čer 03, 2013 09:40, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Male auto na daleke cesty

Příspěvek od pejee »

Pokud je v dobrém technickém stavu tak to zvládne každé auto -i sice musí se počítat, že něco odejde, ale to se spraví a jedeme dál :PP:
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Male auto na daleke cesty

Příspěvek od Joztar »

super -i

tiez zboznujem roadtripy a urcite v buducnosti nejaky dam s rodinkou na orliku :)

zatial cca 7000 km chorvatsko->taliansko->francusko->spanielsko a s5 ale to bolo na seat altea 1.9 TDI ...
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
SanoTN
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 03, 2013 09:16

Re: Male auto na daleke cesty

Příspěvek od SanoTN »

Veru,volnost pohybu,ak mas dostatocne dlhu dovolenku tak nie je o com vahat.Ale je pravda ze na malom aute je to partizánčina.
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Male auto na daleke cesty

Příspěvek od Vazoun »

Zdravím všechny na foru a přeji pekný den :o) máme letos v červenci našeho Matize SE / o.8 už jedenáctým rokem. Pod Poprad , do Rožnavského okresu jezdím každým rokem ke své rodné sestře a bez problémů tam i zpět.
Nikdy mne Matizek nenechal ve štychu a po dálnici místama těch 130 také jede. Záleží na způsobu jízdy a řazení. Nebojte se malých autí. -i :lol:
.....................
Bývalý člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
Matiz SE/II.o.8 - r.v.07/2002 sv.zel.metlina U38 -- STK+Emise do 07/2014
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Male auto na daleke cesty

Příspěvek od hoza »

Ale vleze se tam pohodlne jenom střední postava ne? :D Myslím že delší jízda by pro mě byla nemožná a to mám jenom 191cm. Nebo se pletu? co kolena apod... :) Stačí že víc jak 50% míst v MHD není pro mě protože se tam prostě bez bolesti nevlezu -P
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Male auto na daleke cesty

Příspěvek od Vazoun »

Tak to zase kolegáčku " hoza " zdání klame :lol: ... znám kluky ještě o 4 cm delší a v Matizu jezdí o 106. Jenom nevím zda také delší tratě. :o)
Já s Aničkou / manželkou / jsme oba menšího vzrůstu a proto v Matízkovi máme své pohodlíčko :lol: -i
..................
Bývalý člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
Matiz SE/II.o.8 - r.v.07/2002 sv.zel.metlina U38 -- STK+Emise do 07/2014
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Male auto na daleke cesty

Příspěvek od Poky Ul »

Taky můžu potvrdit že se Matiz nezdá :shock: -i ,ale občas se svezu manželky matizem a je to v pohodě a -i na kratší cesty :idea: :D
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Male auto na daleke cesty

Příspěvek od Vazoun »

Poky Ul píše:Taky můžu potvrdit že se Matiz nezdá :shock: -i ,ale občas se svezu manželky matizem a je to v pohodě a -i na kratší cesty :idea: :D
.............
A taky nejsi Pavle žádný prcek :o) :lol: -i zdravím tímto Vás všechny kluky a dívky na tomto foru ... ahojky :lol: :PP:
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Male auto na daleke cesty

Příspěvek od milosh »

Ondras - inventar fora, taky absolvoval par tripu po Evrope, mno ja bych radsi volil neco vetsiho, precejen bezpeci je na prvni miste a to matiz/spark moc neposkytne.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
SanoTN
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 03, 2013 09:16

Re: Male auto na daleke cesty

Příspěvek od SanoTN »

Roky som jazdil na motorke a matisek mi pride aspon o nieco bezpecnejsi :D
A vola co to do nas napali mozem stretnut aj doma za prvom zatackou..
Snazim sa na nom jazdit ako na motorke, t.j. s vedomim ze kazda zrazka skonci zle iba pre nas.
Poviem ti, presiel som na nom velku cast Europy, ale najhorsie co sa bezpecnosti tyka, sa mi jazdi u nas doma.
Poznatky: Matisek sa citi najlepsie na okreskach, dialnice len v nutnom pripade, maly motor ak ho nechcem trapit tak jednoducho nestiha tempo.
Spotreba pri zatazeni cca 250kg mi vysla presne 5,2 litra.Ale to som ho vyhnal na viac Alpskych passov,v Andorre do cca
2450m.n.m. Vtedy ak nikoho nebrzdim tak dam za dva a liepam sa hore max 40km/h.
Zavady: nastastie nic.Matisek ma 70 000km, komplet servis pred jazdou nepodcenujem.No je fajn mat zajednanu aku taku asistenciu v pripade poruchy.Nech cloveka aspon odtiahnu do najblizsieho servisu.
Batozina byva na streche v "rakve".Ale len v noci, cez den pri presunoch je rakva v interieri kvoli stabilite a spotrebe :D
Po uprave interieru mam cez dva metre dlhu rovnu vycalunenu plochu.Na zadnych oknach namontovane sietky proti havedi.Okenne deflektory sa osvedcili ked prší tak mam pootvorene okna a nechčije mi do vnutra.
Vyhoda maleho auta je ze nevzbudzuje pozornost ako nejake velke MPV ked parkujem v prirode.
Zatial ma naklady na ubytovanie vyšli za tri roky na presne 0 eur.
Skratka zistil som ze cestovanie na daleke cesty je pre mna najekonomickejsie na krpatom aute.Za tie peniaze
nemam inak sancu vidiet taky kus krajiny.
Přílohy
noclah sa da najst vzdy max do par minut.
noclah sa da najst vzdy max do par minut.
po2.jpg
Pred.jpg
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Male auto na daleke cesty

Příspěvek od Joztar »

super mas moj obdiv -i :PP:
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
SanoTN
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 03, 2013 09:16

Re: Male auto na daleke cesty

Příspěvek od SanoTN »

Dík.Tu nejde o obdiv, ale o tip pre ostatných čo nemajú na rozhadzovanie a chcú za málo penazi vela muziky.
Lebo pri prejdení 8000 km, ked su naklady na benzin stravu vstupenky plus seriozne mnozstvo piva - na hlavu niekde pri 450eur, je to myslím prijatelné.
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Male auto na daleke cesty

Příspěvek od Vazoun »

SanoTN píše:Dík.Tu nejde o obdiv, ale o tip pre ostatných čo nemajú na rozhadzovanie a chcú za málo penazi vela muziky.
Lebo pri prejdení 8000 km, ked su naklady na benzin stravu vstupenky plus seriozne mnozstvo piva - na hlavu niekde pri 450eur, je to myslím prijatelné.
...........................
Chválím a souhlasím s nováčkem " SanoTN " kterého mimo jiné vítám v branži malých autí :lol: ahoj Vazounek :o)
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Male auto na daleke cesty

Příspěvek od mino »

Múžem potvrdiť aj ja .Mám 196 cm a kupil som si Matiz I, po facelifte aj Matiz II. Dokopy som na nich najazdil cca 140 tis km bez jedinej závady ak nerátam krytku na nádržke chlad. kvapaliny a ten druhý dosť žral pneu. Pokial neboli deti bolo to fajn autíčko. Miesta pre 2 aj na dovču dosť. Batožina vzadu na sedačkách a aj kufríku. Ale robili sme len také trasy do 1000 km. Na dialnici v pohode aj 140-160 ale len krátkodobo. :lol: Jedine čo bolo negatívum že pri dlhších stupaniach strácal skoro dych, ale čo možeme čakať od toho mini motorčeka. Naše požiadavky vtedy splnovalo na 100 %.
Škoda Roomster TSI
Odpovědět

Zpět na „SPARK“