Lambda sonda

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
henrik35
Příspěvky: 52
Registrován: sob dub 06, 2013 19:00
Bydliště: Ružomberok

Lambda sonda

Příspěvek od henrik35 »

Čaute dejváci.Kúpil som si Daewoo lanos 1.5 63 kw +LPG.A stále mi svieti kontrolka "check".Na diagnostike som nebol lebo predávajúci mi povedal že pri LPG je to bežné a že je zblbnutá lambda.Tak som sa dnes rozhodol ju vykrútiť.To že je tam zapečená je jedna vec.ale čo sa chcem spytat je že sú dve?Aký to má význam?Na ktorú sa mám zamerať?Či na obe?A tiež som ich skúšal len odpojiť,ale kontrolka svietila naďalej.Mám aj kolísavé otáčky.na volnobehu tak 1200-1300,niekedy.A ráno musím štartovať s plynom lebo hneď skape,alebo má len 500 otáčok a trasie celým autom.
Daewoo Lanos 1.5 , 63kw LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Vypravca »

Ta druha kontroluje prvu.
A ak sa chces zamerat, tak skor na prvu.
No a co sa tyka tej kontrolky, ja mam a mal som vsetky auta na LPG a kontrolka mi nesvietila. Iba v jednom pripade, ked bola odflaknuta montaz.
Ty chod najskor na diagnostiku, zisti presne chyby preco to svieti.
A ak tam najde nejaku chybu, tak potom ju ries.
Ak nenajde, tak auto do LPG servisu na poriadnd nastavenie systemu.
Co sa jedna o trasenie auta. Sviecky maju kolko km? Aky stary je benzin v nadrzi? Kolko ho tam je? Nejazdil majitel dlho na skoro prazdnu nadrz a nebezalo cerpadlo na prazdno?
Je tu vela otazok. Tak skus na ne odpovedat postupne a mozno sa niekde dostaneme.
Odkial si?
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
henrik35
Příspěvky: 52
Registrován: sob dub 06, 2013 19:00
Bydliště: Ružomberok

Re: Lambda sonda

Příspěvek od henrik35 »

sviečky som menil vo štvrtok dal som tam predpisové ngk čo boli v knižke a benzin som uz natankoval nový.A ono ním trhá len po naštartovaní.ale to tak že naštartujem a nehám na volnobehu a má 500-600 otáčok.ako keby tam bol vypnutý sítič.Toto vravím o benzíne.A ked trochu podupkám plyn tak idu normálne.Pojdem na diagnostiku ako vravíš.A nepomože to vypípanie chýb?či je to moc primitívne?A som z RK
Daewoo Lanos 1.5 , 63kw LPG
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Vypravca »

Tak skus vycistit klapku a krokovy motorcek.
Pocas cistenia odpoj baterku.
Po pripojeni baterky 3x zapni a vypni zapalovanie s prestavkami cca 5-10s. A az po tom startuj.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
henrik35
Příspěvky: 52
Registrován: sob dub 06, 2013 19:00
Bydliště: Ružomberok

Re: Lambda sonda

Příspěvek od henrik35 »

klapku som uz cistil,dokonca v tej hadicke co ide z veka motora ku skrtiacej klapke bola take bielohnede mazivo.ako ked je prasknute tesnenie pod hlavou.ale voda nemizne.ked som mal bravo vraveli mi v servise ze je to normalne ked sa tam toho trochu nazbiera.no ale k tej klapke,minul sa mi sprej tak som to nevycistil podla predstav tak to skusim znova s novym sprejom a aj s tym navodom na predpokladam vymazanie chyb.a este sa chcem spytat,ze aky kabel bude pasovat na diagnostiku?chcem si nejaky zohnat.mam obd2 konektor.bude tam pasovat ten bezny modry 16 pin?
Daewoo Lanos 1.5 , 63kw LPG
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Vypravca »

Jednoducho pozri na konektor a porovnaj si ich.
Přílohy
obd2.jpeg
obd2.jpeg (2.59 KiB) Zobrazeno 2853 x
aldl.jpeg
aldl.jpeg (7.74 KiB) Zobrazeno 2853 x
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Frenky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 25, 2013 18:51

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Frenky »

henrik35 píše:klapku som uz cistil,dokonca v tej hadicke co ide z veka motora ku skrtiacej klapke bola take bielohnede mazivo.ako ked je prasknute tesnenie pod hlavou.ale voda nemizne.ked som mal bravo vraveli mi v servise ze je to normalne ked sa tam toho trochu nazbiera.no ale k tej klapke,minul sa mi sprej tak som to nevycistil podla predstav tak to skusim znova s novym sprejom a aj s tym navodom na predpokladam vymazanie chyb.a este sa chcem spytat,ze aky kabel bude pasovat na diagnostiku?chcem si nejaky zohnat.mam obd2 konektor.bude tam pasovat ten bezny modry 16 pin?

Frenky mam podobný problem ale nie až taký mam lanosa 1.5 8v 97 mam tam cca128000km s autom mi šklbe a nevladze aj napriek tomu že som vymenil:1.rozvody
2.sviečky
3.káble
4.cievku že vraj tam može byt toho vela a tak tiež som počul že auto nema konektor na diagnostiku ak ma kde ju mam hladat ?
čistil som škrtiacu klapku a aj tu vec čo je nanej od zadu asi vahu vzduchu poradte prosim už som hotový
a za tu emuziu čo sa vam tam robí je to uplne ok cez zimu na kratke vzdialenosti je to normalne toho sa nebojte len to treba aspon raz za čas utriet
henrik35
Příspěvky: 52
Registrován: sob dub 06, 2013 19:00
Bydliště: Ružomberok

Re: Lambda sonda

Příspěvek od henrik35 »

Frenky ja som uz vymenil lambdu,zapalovacie kable,rozvody,vycistil klapku a teraz sa hram s kablami,prepiskavam a tak.snazim sa zohnat nejake starsie.a diagnostiku by si mal mat ale este tu starsiu.co moze byt vyhodou kdezto na nej sa daju vyblikat chyby.
Daewoo Lanos 1.5 , 63kw LPG
Odpovědět

Zpět na „LANOS“