Hrebenove riadenie / otocenie na plny rejd

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
fp581
Příspěvky: 11
Registrován: ned kvě 19, 2013 15:47

Hrebenove riadenie / otocenie na plny rejd

Příspěvek od fp581 »

Zdravim.Som tu novy.Chcem vas poprosit o info, kolko otaciek volantu treba na otocenie z lavej krajnej polohy do pravej.Nikde v manualoch som sa to nedocital.Problem mam taky, ze som kupil auto a neda sa chodit poriadne do pravej zakruty.Isiel som s tym do servisu, tam mi zistili, ze na spravnu geometriu treba vymenit na riadeni spustu veci a zevraj aj hrebenove riadenie.To sa mi zda ale v poriadku, lebo nemam ziadnu volu ked tocim volantom.Zmeral som si, ze teraz na otocenie z uplne lavej polohy do pravej to robi priblizne 3,6 az 3,7 otacky volanta.Ked som sa vsak dival na gulove capy riadenia, obidva (lavy aj pravy) su zasrobovane pomerne rovnako.Trci z nich cca 2 cm zavitu. Nechapem teda v com moze byt chyba. Auto zevraj nebolo burane.
Moze sa prevodka riadenia - hreben nejako pokazit zeby sa nedalo vytocit uplne vpravo?
Dakujem za radu a pomoc
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrebenove riadenie / otocenie na plny rejd

Příspěvek od Mikeš »

Z levýho do pravýho mám 4,5 otáčky.Ale nemám servo.Pokud máš posilovač tak to bude určitě o něco méně.
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
MATIZ 1999
Příspěvky: 110
Registrován: ned říj 28, 2012 19:52
Bydliště: OL kraj

Re: Hrebenove riadenie / otocenie na plny rejd

Příspěvek od MATIZ 1999 »

Mám matize s posilovačem a na přetočení z pravé do levé polohy porřebuji 3 otáčky
Babeta 1986 Zelený šíp
Fáčko Silver line
Matiz 99 ABS,2xbag,servo
Toyota Carina E 1,6 etalon 100% spolehlivosti aut
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“