Výmena kvapaliny automatickej prevodovky

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Sifo
Příspěvky: 14
Registrován: čtv srp 09, 2012 17:11

Výmena kvapaliny automatickej prevodovky

Příspěvek od Sifo »

Ahojte,

mám Chevrolet Nubira, r.2008, 1,8/89kW, benzín/lpg, automat. prevodovka. Neviete ako často meniť olej v automatickej prevodovke?

Predchádzajúci majiteľ pred rokom dolieval 1l oleja.

Taktiež sa neviem dopátrať, aký filter treba kúpiť na tu moju automat. prevodovku. Viete mi s tým poradiť?

Už aj uvažujem, že si to dám spraviť priamo v Chevrolete.

Ďakujem.
Reklama
 

Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Výmena kvapaliny automatickej prevodovky

Příspěvek od Honza K. »

Taky mám automat, trochu jsem o tom pátral po netu. V návodu píšou že při častém tahání vozíku by se měl měnit po 60 tisících, možná je to tak i v servisce (ale tu mám v autě a leje, tak se mi tam nechce). V každém případě kolem 100-120 tis. km bych olej doporučil vyměnit, rovněž tak v případě nejisté historie.

Výměnu bych raději svěřil specializovanému servisu na automaty, protože v běžném servisu to jsou schopni pokazit. Je tam standardní převodovka ZF 4HP16 (německý výrobce ZF) a každý spolehlivý servis na automaty ji zná. Problém u automatu je v tom, že hladina oleje se má kontrolovat a olej doplňovat u správně zahřáté převodovky při puštěném motoru. Četl jsem pár příběhů, kdy v běžném servise poté motor vypnuli a ještě ověřovali hladinu, samozřejmě jim více jak litr přebýval, a tak ho vypustili. Pak bylo v převodovce oleje málo, což automatu dost vadí.
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“