Lenivé espero

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
bobo33
Příspěvky: 8
Registrován: čtv dub 04, 2013 10:29
Bydliště: Bratislava

Lenivé espero

Příspěvek od bobo33 »

Zdravím esperáci

Tak už sa radím do klubu esperákov aj keď neviem či to moje espero sa dá momentálne nazvať autom dokáže zvládnuť presun z bodu A do bodu B. Auto je r.v. 97 - 1.5 + legal LPG má najezdené cez 245 k. km .

Po kúpe bolo nutné hneď vymeniť predné ramená, tyčky stabilizátora, spodné a horné silantbloky ktoré sa už ani silantblokmy nedali nazvať, komplet celé predné brzdy lebo jazda v tom aute už bola vražda. Klasicky ako každé espero sú na totálku prehnité spodky dverí a ostatné časti. Toto sú chyby ktoré sa ešte dajú zvládnuť ale čo ma trápi najviac je výkon motora.

Auto je strašne lenivé pri obiehaní sa človek len modlí aby oproti nevyletelo nejaké rýchle auto to auto ako keby je bez výkonu na dialnici sa síce rozgúľa v pohode aj na 150 ale akcelerácia je nulová.
Tieto veci ma pri jazde na LPG keď prepnem na benzín auto nejde ani viac ako na 3k ot./min aj to dosť trhano.
Dosť zle aj momentálne štartuje asi 10s točí až potom naskočí motor (sviečky boli vymenené)

Čo som sa tu na fóre dočítal tak dosť ževraj može spraviť aj rozpadnutý katalyzátor ktorý ja určite mám lebo je ho počuť a výfuk nieje nikde deravý ale može mať ten zlý katalyzátor až taký účinok na výkon ?

Ja viem že espero nieje žiadné super sport cars ale čo som mal aj kamaráta tak hovoril že to je oproti jeho esperu nebe a dudy že to išlo krásne do ťahu.

Ďakujem vopred za všetky odpovede ;)
Reklama
 

kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Lenivé espero

Příspěvek od kesko »

Pokial je kat rozpadnutý, tak znižuje prietok vyfukovych plynov a auto sa dusí. Ale to by robilo aj na plyn aj na benz. rovnako.
Ak ide na benz. horšie, možu byt zapečene vstrekovače, zle rozprašuju benz. do valca. Poriadne prelistuj cele forum a mzno najdes odpovede . A dopln si do profilu odkial si, mozno je niekto z tvojho okolia co ti bude vediet pomoct.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Lenivé espero

Příspěvek od kesko »

EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
bobo33
Příspěvky: 8
Registrován: čtv dub 04, 2013 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: Lenivé espero

Příspěvek od bobo33 »

Čiže treba vymeniť katalyzátor + určite palivový filter (nebol menený) a vstreky viete mi aspoň orientačne povedať čo by to dokopy mohlo stáť a ak viete aj neakého dobrého mechanika v BA a okolí ktorý by to vymenil ?

Inak diki kesko
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenivé espero

Příspěvek od conpet »

Palivový filtr na esperu :lol: hodně štěstí -i já to vzdal , nechtěl jsem měnit celý potrubí :twisted:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“