Chevrolet Cruze SW 1.4T vs. 1.8 (LPG)

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Chevrolet Cruze SW 1.4T vs. 1.8 (LPG)

Příspěvek od Daff.Cz »

Prosím o vaše názory na tyhle dva motory v tomhle kombíku, který by jste si radši pořídili a proč? Nebo je lepší si pořídit 1.4T nebo 1.8 a proč právě ten a nebo ten motor? a jak by to bylo s předělávkou na LPG? jdou předělat oba dva motory? Který motor líp zvládne LPG?

Dík... ;)
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mato_PP
Příspěvky: 156
Registrován: čtv kvě 03, 2012 16:53
Bydliště: Poprad

Re: Chevrolet Cruze SW 1.4T vs. 1.8 (LPG)

Příspěvek od Mato_PP »

No ja by som bral tu 1.4 T pre lepsiu spotrebu, vdaka turbu taha uz od spodu a co sa tyka LPG by sa mal dat tiez prerobit na plyn ale pri tomto motore je to aj zbytocne uz je to len podla penazenky na co su prasule :-D
Chevrolet Aveo LTZ 1,3D SDE 95 k
Renault Megane II 1,4 16 V (predané)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Cruze SW 1.4T vs. 1.8 (LPG)

Příspěvek od Krtek »

Pokud plánuješ LPG, tak bych asi spíš zvažoval 1.8ku kvůli potenciálnímu menšímu množství problémů. Co já vim, některý turbomotory ve vyšších otáčkách zase vstřikujou benzín místo plynu. 1.8 je odzkoušená, novinka 1.4T asi s plynem ještě nebude.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Chevrolet Cruze SW 1.4T vs. 1.8 (LPG)

Příspěvek od honza72 »

1,4T není u GM novinka! Opel na ni jezdí už déle. Nicméně, určitě netáhne od spodu, to tedy ne! Pokud turbo nezabere, cca u 1900 rpm, nejede. Rychlý odjezd z křižovatky, jen pokud se jede na "dědka". Tj. s otáčkami naprázdno přes 3 litry a vše "sežere" spojka.
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Puyol66
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 29, 2013 09:04
Bydliště: Malacky

Re: Chevrolet Cruze SW 1.4T vs. 1.8 (LPG)

Příspěvek od Puyol66 »

Zdravim, ja som si prave objednal Chevrolet Cruze Hb 1,8 LT plus a za tri tyzdne si ho mozem prist vyzdvihnut. Dlho som rozmyslal aky motor si mam vybrat a podla mna je 1.6 prilis slaby, 2.0 diesel ma velku spotrebu - to mozem mat aj benzin, 1.7 diesel je drahy a 1.4T a 1.8 boli vo finale. Rozhodol som sa pre 1.8 lebo je to lacnejsi, overeny a dlho pouzivany motor a predpokladam u neho male naklady na servis kdezto u 1.4 mam obavy z relativne noveho motora a moznych drahych servisov v pripade poruchy turba.
Cruze Hb 1.8 vybava LT+
uz je doma

______________________
Fiat Brava 1.9 JTD steel r.2001
manzelka Fiat Punto 1.2 r.2003
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Chevrolet Cruze SW 1.4T vs. 1.8 (LPG)

Příspěvek od Iacobus »

Vítam ťa tu. :PP: :PP: :PP: a prajem veľa šťastných kilometrov.

Inak s tvojou úvahou sa absolútne stotožňujem. Aj keď to turbátko by som bra,len silnejšie. 1.6T alebo 1.8T by bolo úúúúplne naj.

....konečne nejaký Záhorák. -i -i -i -i
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Cruze SW 1.4T vs. 1.8 (LPG)

Příspěvek od Daff.Cz »

No prave mam taky obavy o spolehlivost tohoto motoru, zvlast potom co bych ho nechal predelat na LPG. No nevim, je to tezky rozhodovani...

Jinak dnes jsem konecne videl Cruze SW nazivo v bile barve a rekni vam, ze od ted jsou vsechny ostatni kombiky priserna nuda.... Je opravdu, opravdu nadhernej...
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
Jozi46
Příspěvky: 27
Registrován: pon úno 18, 2013 20:47

Re: Chevrolet Cruze SW 1.4T vs. 1.8 (LPG)

Příspěvek od Jozi46 »

Aj ja som riešil medzi 1,4 a 1,8 vybral som 1,8 a je to super auto akurat spotrebu mam 8,4l ale je v zabehu mam najazdenich 2100km ak to nespadne tak dam na konci roku určite :lol: LPG
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Cruze SW 1.4T vs. 1.8 (LPG)

Příspěvek od tomask »

Spotřeba klesně
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Jozi46
Příspěvky: 27
Registrován: pon úno 18, 2013 20:47

Re: Chevrolet Cruze SW 1.4T vs. 1.8 (LPG)

Příspěvek od Jozi46 »

A :o)
aky je dojazd ak svieti fuell rezerva počitač mi ukaže že 50km a potom sa už neda prepnuť na SPOTREBU A DOJAZD NEDA SA TO DAJAK PREPNUť ABY TO UKAZOVALO? :o)
Puyol66
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 29, 2013 09:04
Bydliště: Malacky

Re: Chevrolet Cruze SW 1.4T vs. 1.8 (LPG)

Příspěvek od Puyol66 »

Sam som zvedavy na spotrebu, pri zabehu aj po nom ked klesne (snad). Ale ked to nebude podla predstav tak urcite pojde prerobit na plyn...evidentne sa to oplati
Cruze Hb 1.8 vybava LT+
uz je doma

______________________
Fiat Brava 1.9 JTD steel r.2001
manzelka Fiat Punto 1.2 r.2003
Uživatelský avatar
Jozi46
Příspěvky: 27
Registrován: pon úno 18, 2013 20:47

Re: Chevrolet Cruze SW 1.4T vs. 1.8 (LPG)

Příspěvek od Jozi46 »

Ja to točim do 3000 otačok a po nabehanich 2000km budem točiť do 4000 aby som to dobre zabehol tak možno preto je taka spotreba ale autičko je pekne žive fakt vidno že tymi kilometrami auto ide lepšie a lepšie :PP:
čmelák
Příspěvky: 18
Registrován: ned dub 07, 2013 12:35

Re: Chevrolet Cruze SW 1.4T vs. 1.8 (LPG)

Příspěvek od čmelák »

Puyol66 píše:Zdravim, ja som si prave objednal Chevrolet Cruze Hb 1,8 LT plus a za tri tyzdne si ho mozem prist vyzdvihnut. Dlho som rozmyslal aky motor si mam vybrat a podla mna je 1.6 prilis slaby, 2.0 diesel ma velku spotrebu - to mozem mat aj benzin, 1.7 diesel je drahy a 1.4T a 1.8 boli vo finale. Rozhodol som sa pre 1.8 lebo je to lacnejsi, overeny a dlho pouzivany motor a predpokladam u neho male naklady na servis kdezto u 1.4 mam obavy z relativne noveho motora a moznych drahych servisov v pripade poruchy turba.
Tak nevím, 2,0 diesel vysoká spotřeba? Dlouhodobou teda od začátku najeto 73tis za dva roky -i , mám 6,6l/sto a jsem z Náchoda tzn. samá fronta popojížděčka ve městě. Na rovině s tempomatem při 100km rychlosti na 6stku točí 1300 otáček a ukazuje to střídavě 3,7 až 4,6. Samo že údajům z počítače moc nevěřím, ale od plný po plnou vydělený kilometrama jsem s úžasem zjistil, že nelže. A můžeš mi věřit že kdyby žral 9 litrů na sto, tak to z v klidu napíšu, nepotřebuju si sám něco nalhávat -i
Puyol66
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 29, 2013 09:04
Bydliště: Malacky

Re: Chevrolet Cruze SW 1.4T vs. 1.8 (LPG)

Příspěvek od Puyol66 »

čmelák píše:
Puyol66 píše:Zdravim, ja som si prave objednal Chevrolet Cruze Hb 1,8 LT plus a za tri tyzdne si ho mozem prist vyzdvihnut. Dlho som rozmyslal aky motor si mam vybrat a podla mna je 1.6 prilis slaby, 2.0 diesel ma velku spotrebu - to mozem mat aj benzin, 1.7 diesel je drahy a 1.4T a 1.8 boli vo finale. Rozhodol som sa pre 1.8 lebo je to lacnejsi, overeny a dlho pouzivany motor a predpokladam u neho male naklady na servis kdezto u 1.4 mam obavy z relativne noveho motora a moznych drahych servisov v pripade poruchy turba.
Tak nevím, 2,0 diesel vysoká spotřeba? Dlouhodobou teda od začátku najeto 73tis za dva roky -i , mám 6,6l/sto a jsem z Náchoda tzn. samá fronta popojížděčka ve městě. Na rovině s tempomatem při 100km rychlosti na 6stku točí 1300 otáček a ukazuje to střídavě 3,7 až 4,6. Samo že údajům z počítače moc nevěřím, ale od plný po plnou vydělený kilometrama jsem s úžasem zjistil, že nelže. A můžeš mi věřit že kdyby žral 9 litrů na sto, tak to z v klidu napíšu, nepotřebuju si sám něco nalhávat -i
Ahoj, nemam dovod ti neverit, 6,6 je pekna spotreba na tak tazke auto. Ja sice teraz jazdim na svojej Brave za 5 litrov nafty ale to je trosku lahsie auto a uz som tu cital ze niektory maju s tvojim motorom aj vyssiu spotrebu. Asi budem mat trosku problem si zvyknut teraz na vyssiu spotrebu aj ja ale o mesiac menim job a budu mi preplacat palivo :lol: takze neriesim..... a ked prestanu platit tak dam namontovat plyn a zas budem :D
Cruze Hb 1.8 vybava LT+
uz je doma

______________________
Fiat Brava 1.9 JTD steel r.2001
manzelka Fiat Punto 1.2 r.2003
čmelák
Příspěvky: 18
Registrován: ned dub 07, 2013 12:35

Re: Chevrolet Cruze SW 1.4T vs. 1.8 (LPG)

Příspěvek od čmelák »

Puyol66 píše:
čmelák píše:
Puyol66 píše:Zdravim, ja som si prave objednal Chevrolet Cruze Hb 1,8 LT plus a za tri tyzdne si ho mozem prist vyzdvihnut. Dlho som rozmyslal aky motor si mam vybrat a podla mna je 1.6 prilis slaby, 2.0 diesel ma velku spotrebu - to mozem mat aj benzin, 1.7 diesel je drahy a 1.4T a 1.8 boli vo finale. Rozhodol som sa pre 1.8 lebo je to lacnejsi, overeny a dlho pouzivany motor a predpokladam u neho male naklady na servis kdezto u 1.4 mam obavy z relativne noveho motora a moznych drahych servisov v pripade poruchy turba.
Tak nevím, 2,0 diesel vysoká spotřeba? Dlouhodobou teda od začátku najeto 73tis za dva roky -i , mám 6,6l/sto a jsem z Náchoda tzn. samá fronta popojížděčka ve městě. Na rovině s tempomatem při 100km rychlosti na 6stku točí 1300 otáček a ukazuje to střídavě 3,7 až 4,6. Samo že údajům z počítače moc nevěřím, ale od plný po plnou vydělený kilometrama jsem s úžasem zjistil, že nelže. A můžeš mi věřit že kdyby žral 9 litrů na sto, tak to z v klidu napíšu, nepotřebuju si sám něco nalhávat -i
Ahoj, nemam dovod ti neverit, 6,6 je pekna spotreba na tak tazke auto. Ja sice teraz jazdim na svojej Brave za 5 litrov nafty ale to je trosku lahsie auto a uz som tu cital ze niektory maju s tvojim motorom aj vyssiu spotrebu. Asi budem mat trosku problem si zvyknut teraz na vyssiu spotrebu aj ja ale o mesiac menim job a budu mi preplacat palivo :lol: takze neriesim..... a ked prestanu platit tak dam namontovat plyn a zas budem :D
Jo a průměr když jedu na dovču standartně do Řecka mám 5,8l nejhorší cesta je z Náchoda do Brna a pak jsou samý dálnice, já tam tempomatuju na 130cítce i když povolená je 120km/h a jsme 4 lidi a nabouchanej sedan kufr 8) . Jezdí se mnou jeden z oktou 1,9tdi , za 5,2l/ na sto a vždycky machruje , že mu to žere ve stotřicítkách míň, tak jsem mu říkal že na to, že to mám o 250kg těžší a na rozdíl od něj palivovej filtr pevnejch částic, tak že to zas není tak ohromná výhra. Jen ten filtr dělá údajně litr navíc a až ho po garančce sundám, tak možná bude smutnej :lol: , navíc 81kw, nebo 120kw :mrgreen:
Jestli měníš práci za lepší, tak to je super, vtýhle době se to fakt hned tak každýmu nepodaří -i
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Cruze“