pomóc neuznání tech. problému

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
stanley16
Příspěvky: 23
Registrován: pon črc 25, 2011 20:08

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od stanley16 »

lomngi píše:Odkiaľ si? Možno viem pomôcť... cez sz.
som z BA, co je sz? diky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od Eugo »

stanley16 píše:
lomngi píše:Odkiaľ si? Možno viem pomôcť... cez sz.
som z BA, co je sz? diky
v lavo hore ti dojde sprava..aj jasom ti poslal.
Naposledy upravil(a) Eugo dne stř dub 10, 2013 19:21, celkem upraveno 1 x.
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od 18lukin18 »

SZ máš zkratku Soukromé zprávy vlevo nahoře u odhlášení -i
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
stanley16
Příspěvky: 23
Registrován: pon črc 25, 2011 20:08

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od stanley16 »

18lukin18 píše:SZ máš zkratku Soukromé zprávy vlevo nahoře u odhlášení -i
aha diky musim sa zorientovat.
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od 18lukin18 »

v poho,každý jsme tu nějak začínali -i -i
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od Kjub »

No ja mam vo Fancare skusenosti take ze vo vstkom vysli v ustrety a vybavili to, aj ked niekedy im som im musel trochu dohovorit. Jedine velke minus bola dlzka trvania servisu. Bezne veci v pohode. Ale mal som tam napr. výmenu blatnika a striekanie predneho naraznika- trvanie 14 dni a este k tomu ten lak poriadne nedrzi... lakovanie elektronov tiez 14 dni ( v tejto dobe som musel jazdit na zimnych pneu a uplne som ich kvoli tomu zjazdil ). Takze ok, ale vsetko im strasne dlho trva (jasne ze ceny su vyssie). A nahradne vozidlo maju len ako normalna autopozicovna, cize treba zacalovat... -P
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od Kjub »

Inak zaruka nepada ani ked idete do ineho ako autorizovaneho servisu. Pokial chodim do normalneho seriozneho servisu a zasahy su odborne nieje problem. Veci co su v zaruke musi autorizovany servis vymenit podla zakona a zaruky uvedenej v zmluve. Treba sa na nich uplne vykaslat, kym si neuvedomia aky je pre nich zakaznik dolezity a kym neprestanu ludi okradat premrstenymi cenami.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
stanley16
Příspěvky: 23
Registrován: pon črc 25, 2011 20:08

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od stanley16 »

Kjub píše:Inak zaruka nepada ani ked idete do ineho ako autorizovaneho servisu. Pokial chodim do normalneho seriozneho servisu a zasahy su odborne nieje problem. Veci co su v zaruke musi autorizovany servis vymenit podla zakona a zaruky uvedenej v zmluve. Treba sa na nich uplne vykaslat, kym si neuvedomia aky je pre nich zakaznik dolezity a kym neprestanu ludi okradat premrstenymi cenami.
Ahoj, ja tiez chodim na garancky do maleho servisu, plna spokojnost, olej si kupim sam cez net za 28€ anie 13€ za liter v servise... Neviem ci mi A/C moze opravit on, ak to vie. Alebo skuste poradit kde si mozem dat opravit na zaruku a naklady CHevy. Uvazujem o servise v zaruke d Rakusku v Potzneusiedli cca 17km od BA. Co na to hovorite?
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od Boeing737 »

To *Scorpion.11 Benzin je nebezpecnejsi, ale to asi nechcu pochopit.[/quote]

...POZOR,lebo plyn je tichý zabijak! Možno benzín škodí viac,ale plyn ťa omráči behom pár sekúnd...

Čo sa táka ne-autorizovaného servisu tak ok,lebo pojem :autorizovaný servis,zákon nepozná.
Podľa Chevy ale musí mať dielňa certifikát /školenie/ na opravu Chevy. Inak Ti opravu,alebo výmenu nemusia uznať. Podľa ich vyjadrenia v SR taký servis nie je a ako tak akceptujú návštevu Opel servisu.
Ak si aj do autorizáku dovezieš vlastný olej,ktorý kúpiš lacnejšie,tak záruka sa vzťahuje na výmenu oleja a nie na olej.Ak sa Ti zadrie motor /z nejakého dôvodu/ a mal si svoj olej,tak smola...pokiaľ ti súdny znalec neuzná,že olej bol v poriadku. Zaujímalo by ma ale v tomto prípade to,že ak si napr.kúpim olej Castrol a Chevy bude tvrdiť že poškodil motor,tak ako by sa k tomu postavil Castrol? Samozrejme,ak by olej bol origo,lebo dnes ti do krabice nalejú kade čo...
Ďalšia vec je to,že pri návšteve autorizovaného servisu je auto napojené na PC....preto tam musí byť cca.4 hod. Kontrolujú sa rôzne položky,ktoré obyčajný servisman nemusí vedieť,alebo sa do nich dostať,príp.prečítať správne hodnoty.
V každom prípade ja chodím do autorizákua aj preto,lebo som na autá smoliar a takto v prípade prúseru mám väčšiu istotu,že všetko robili oni.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od mzprx »

stanley16 píše: Zdravim, som majitelom Cruza na LPG. Prestala mi fungovat klimatizacia. V Bratislave mi nechcu zobrat auto do servisu kvoli plynu, ze nemaju podmienky atd. Pritom v zarucnych podmienkach maju napisane, ze pokial je vo vozidle namontovany plyn oficialnou firmou, zaruka nepada. Dnes mi na Slovenskej obchodnej inspekcii povedali, ze za tychto podmienok su povinni taketo vozidla servisovat. Uz som poslal staznost aj importerovi na Slovensko do Ceska(!). Inak arogantne spravanie prijimacieho technika, absolutna neschopnost a nevedomost. Je to servis FANCAR Bratislava. Chcel by som vediet Vase skusenosti s tymto servisom, hlavne majitelia plynovych aut, nielen Cruzov. Idem to dat na SOI, tak mozno by mi tieto prispevky pomohli proti nim. Dakujem
Tvoj problem je osobneho charakteru, kedze s Fancarom vacsina ludi nema take problemy. Kedze sa im vyhrazas SOI a vselijakymi neprijemnostami, nechcu pre teba nic robit. Asi ste si nejak nesadli, to sa stava, vsetci sme nejaki. Odporucam ti ist do ineho servisu, kde nemas narusene vztahy a doveru. Mas stastie, v Bratislave ich mas na vyber viac, napriklad MaH.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od Boeing737 »

Je jedno aké sú sympatie-ak má niečo na papieri,servis je povinný to dodržať.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od micho »

Sympatie su náhodou veľmi dôležité :!: Ak dvaja robia to isté, ešte to nemusí byť to isté. Úprimne, aj mne keď je zákazník menej sympatický tak sa aj menej snažím... Spravím to čo musím, ale nič navyše. Lenže ja robím v inej sfére. Vieme, že nás v autorizovaných servisoch na oveľa menších veciach vedia obabrať aj keď sme MY na nich milí ;)
Cruze 1.8 LS+, MY2011
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od Kjub »

Tak to je uzasny pristup - podla sympatii! -P Trosku blby pristup, nieje to objektivne.
Keby ludia trosku dokazali prekusnut svoje ego, prestali sudit druhych, a nebrat veci osobne ale objektivne, hned by vsetko islo jednoduchsie. Len si sami strpcuju zivot. Keby kazdy urobil to comu sa zaviaze a poriadne na prvy krat, nebol by nikdy s nicim problem! Ale ludia vseobecne neradi preberaju zodpovednost za svoje cinny, radsej to na niekoho hodia...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od Kjub »

mzprx píše:
stanley16 píše: Zdravim, som majitelom Cruza na LPG. Prestala mi fungovat klimatizacia. V Bratislave mi nechcu zobrat auto do servisu kvoli plynu, ze nemaju podmienky atd. Pritom v zarucnych podmienkach maju napisane, ze pokial je vo vozidle namontovany plyn oficialnou firmou, zaruka nepada. Dnes mi na Slovenskej obchodnej inspekcii povedali, ze za tychto podmienok su povinni taketo vozidla servisovat. Uz som poslal staznost aj importerovi na Slovensko do Ceska(!). Inak arogantne spravanie prijimacieho technika, absolutna neschopnost a nevedomost. Je to servis FANCAR Bratislava. Chcel by som vediet Vase skusenosti s tymto servisom, hlavne majitelia plynovych aut, nielen Cruzov. Idem to dat na SOI, tak mozno by mi tieto prispevky pomohli proti nim. Dakujem
Tvoj problem je osobneho charakteru, kedze s Fancarom vacsina ludi nema take problemy. Kedze sa im vyhrazas SOI a vselijakymi neprijemnostami, nechcu pre teba nic robit. Asi ste si nejak nesadli, to sa stava, vsetci sme nejaki. Odporucam ti ist do ineho servisu, kde nemas narusene vztahy a doveru. Mas stastie, v Bratislave ich mas na vyber viac, napriklad MaH.
Tu si myslim ze je chyba v komunikacii, netreba sa hned vyhrazat, ale na druhej strane tieto vyhrazky treba brat do uvahy. Niekedy je zakaznik zatlaceny do rohu, tak na koho sa ma obranit? Zakaznik je vyuzivany a manipulovany. To nieje ziaden pristup firmy k zakaznikovi! Si treba uvedomit ze aj pristup servisu (jeho odborna uroven a osobny, ludsky pristup) ovplyvnuje v znacnej miere predaj aut.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od Boeing737 »

micho píše:Sympatie su náhodou veľmi dôležité :!: Ak dvaja robia to isté, ešte to nemusí byť to isté. Úprimne, aj mne keď je zákazník menej sympatický tak sa aj menej snažím... Spravím to čo musím, ale nič navyše. Lenže ja robím v inej sfére. Vieme, že nás v autorizovaných servisoch na oveľa menších veciach vedia obabrať aj keď sme MY na nich milí ;)

Toto je ukážkový príklad slovenského podnikateľa,zmýšlania tzv.SLOVAČ
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“