pomóc neuznání tech. problému

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

čmelák
Příspěvky: 18
Registrován: ned dub 07, 2013 12:35

pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od čmelák »

Všechny zdravím
Dostal jsem se do problému se servisem chevrolet dědek v Náchodě. Zavezl jsem jim cruze 2,0 120kw starýho necelé dva roky najeto 72000km. Řekl jsem ,že po ránu když je zima ,při rozjezdu jakoby hýkne po zahřátí vše přestane. Abych něco nezanedbal, tak jsem to tam odvezl a pak se dělo následující. Řekli mi, že je to asi dvouhmotový setrvačník a ten že spadá do nekrytých částí a na ně prý není záruka. Ale že mi to opraví za 13000kč tzn. že zaplatím díl ale nebudou počítat práci. Já jsem se mailem zeptal výhradního dovozce a ten mi odepsal, že nekryté části mají záruku 3 roky, nebo 100000km. Tam se o tom se mnou nechtěli vůbec bavit a dokonce mi po té řekli, že to třeba ani tím setrvačníkem není, že se to pozná až po rozebrání.
Chci se zeptat, jak by jste postupovali při takovém postupu ze strany servisu?
Taky by se mohlo stát, že zaplatím za součástku , někdo něco dotáhne a já v podstatě okraden nic nezjistím a to okradení by bylo dvojnásobné v tom, že je to vlastně v záruce.
Reklama
 

Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od 18lukin18 »

Takže jsi z Náchodska :?: :?:
Doporučil bych ti jiný servis -i -i
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od Kjub »

Neviem aky zvuk myslis, ale urcite (ak je to vazne) by som isiel do nejakeho nezavisleho servisu nech to checknu a povedia svoj nazor. Budes vediet lepsie co to moze byt a potom mozes napisat mail do chevrolet centraly, ci to spada pod zaruku. Skus obehnut viac autorizovanych servisov a ked sa to neda v ramci zaruky, tak si to daj spravit v nezavislom servise, urcite zaplatis o polovicu menej.... toz :PP:
Cruze neni ziadne Ferrarri, zvladne ho hocijaka priemerna autodielna. -i
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
čmelák
Příspěvky: 18
Registrován: ned dub 07, 2013 12:35

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od čmelák »

No jó, no jsem z Náchoda...
Jinak ten zvuk je vteřinové hý při rozjezdu. vyšší tón . V podstatě jsem se dočetl že dvouhmoťák v problémech by měl vybrovat v nízkých otáčkách, ale takovýho nic nepozoruju. Zato jsem zpozoroval tu obrovskou nechuť servisu přistoupit na to, že to je vlastně asi nějakej problém.
Proč platit za něco, co je v záruce? Když koupíš pračku a něco se s ní stane co uděláš? Vrátíš to a oni ji opravěj, nebo daj novou a nebo vrátěj peníze. Tvrdit že na to do dvou let záruka není je nesmysl, když novej stál 537 tis.
Vyjádření chevroletu dovozce je tady:
Záruka na uvedené díly se řídí stejnými záručními podmínkami jako na celé vozidlo. To znamená 3 roky / 100.000 km.
Je však samozřejmě nutné uvažovat o omezení záruky na běžné opotřebení, poškození nevhodným používáním apod. Toto omezení se obvykle týká spojky, vyjímečně setrvačníku. Omezení záručního plnění u turbodmychadla z uvedených důvodů je velmi ojedinělé. V každém případě servisní partner Chevrolet je vždy kompetentní posuzovat konkrétní případy individuálně.
Ještě napsali ,,vyjímečně,, setrvačníku.
Přemýšlel jsem o obchodní inspekci, ale počkám si v klidu až se sami projeví.
Dát to někomu jinýmu znamená přijít o servisku, ale o jakou když dělaj jakoby se nic na ní nevztahovalo... :evil:
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od 18lukin18 »

Čmeláku,já jsem také původem z Náchodska,Aveo mám z Náchoda a ta nechuť jak ty píšeš je bohužel způsobena tím jak se dobře vyspinká pan Dědek :twisted:
Proto ti doporučím jiný autorizovaný servis anebo nezávislej servis -i
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
čmelák
Příspěvky: 18
Registrován: ned dub 07, 2013 12:35

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od čmelák »

Asi máš pravdu :? . Kam jezdíš?
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od 18lukin18 »

já buď když něco potřebuji zavolám Palikxovi do Prahy anebo servis před barákem :lol:
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
čmelák
Příspěvky: 18
Registrován: ned dub 07, 2013 12:35

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od čmelák »

A možná jsem v pasti, protože to auto zůstalo u nich a je možný, že s tím něco už dělali.
Takže to smrdí konfliktem. Jestli to nedaj dopořádku na záruku, tak jim udělám takovou reklamu že jim z toho bude smutno :evil:
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od 18lukin18 »

tak pokuď tam je něco placené tak ti to musí říct a ty s tím můžeš a nemusíš souhlasit -i
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
čmelák
Příspěvky: 18
Registrován: ned dub 07, 2013 12:35

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od čmelák »

Jo a ještě jsem se ptal jakou záruku dávaj na vyměněnej díl a ten mistr mi řekl půl roku :mrgreen: , to by znamenalo, že platná záruka 3 roky by stejně nepřekročila tu původní a to považuju vůbec za vrchol drzosti... :!:
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od Kjub »

To je pristup teda! Jasne ked sa da, tak urcite si uplatni zaruku. A ked uz ti auto zobrali, tak ti ho asi urobia na zaruku si myslim. Inak ta musia upozornit ako pisal Lukin... Otazka je ci tu zavadu odstrania a hlavne budu sa asi tvarit jak kysle uhorky, ale to ti uz moze byt jedno :mrgreen: -i
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
čmelák
Příspěvky: 18
Registrován: ned dub 07, 2013 12:35

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od čmelák »

No každopádně dám vědět, jak to dopadlo.
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od 18lukin18 »

Jsem zvědav jak dopadneš -i -i -i
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
čmelák
Příspěvky: 18
Registrován: ned dub 07, 2013 12:35

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od čmelák »

Tak jsem tady abych se podělil o tom co proběhlo.
Takže se nakonec ukázalo, že to dvouhmoťák není, takže jsem si v duchu řekl že se mě těch 13000 kč vyhne, ale po rozebrání
zjistili že se musí vyměnit :
TALÍŘ PŘÍTLAČNÝ ORLANDO 7 697 KČ vč. DPH
LAMELA SPOJKY ORLANDO 4 829 kč vč. DPH
Dohromady 12 526 kč
Takže nevyhlo... :?

Na vyjádření chevroletu cz 3roky nebo 100000km odpověděl, že se ta záruka týká jako zdarma na práci a ne na součástky, a když jsem řekl že takovýho tam nic nepíšou, tak přesto stále tvrdili to samé.
Potom jsem se zeptal na nefungující mikrospínač otvírání zadního kufru o kterém tu je anketa. Bez ní bych se patrně nikdy nedozvěděl že existuje, protože jsem ho nikdy nepoužil, takže jsem kufr otvíral neustále klíčem.
Tak jsme se dohodli, že ho v pátek vymění v rámci záruky. A když jsem s úsměvem na rtech řekl, jestli mi pak třeba neřeknou , že jsem často ten spínač používal a že je opotřebený neustálým mačkáním, tak řekl že ne , ten že fakt vyměněj... :D
čmelák
Příspěvky: 18
Registrován: ned dub 07, 2013 12:35

Re: pomóc neuznání tech. problému

Příspěvek od čmelák »

18 Lukin 18 - příště zkusím ten Tvůj servis za barákem, ale tajně doufám že se 10 let neuvidíme... :lol:
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“