Prisvecovanie hmlovkami

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Kei
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 05, 2013 20:36

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Kei »

2Hanzy: význam LED osvětlení je i v tom, že až v noci fakt potřebuješ svítit, tak máš čím. Jestli máš pocit, že odhadem 110 W nemusí alternátor vyrobit, tak se taky mýlíš. Plus ztráty na řemenici a máš prostě zátěž motoru, která je zbytečná. Krát počet aut co jezdí a máš hezkých pár tun emisí ročně, co se produkují zbytečně.
Mezi další výhodu vidím to, že Ti, co mají Xenony, tak si je šetří. Tyto výbojky prostě nejsou na celodenní svícení. U nového auta to samozřejmě neřešíš, ale na foru k Fordům kluci řeší chromování parabol, protože je to od výbojky vypálené. Ano, jsou to auta 2003-.

K nevýhodám rozhodně řadím lidský faktor. Špatnou montáží počínaje (špatně umístěné, nerespektování osy vozidla a pak svítí do strany, místo dopředu) až po špatné ovládání. To, že mám DRL je fajn, ale jakmile je snížená viditelnost, tak přece rožnu potkávačky. Začne mrhlit - zapnu potkávačky.

Já to mám tak, že jakmile vidím hůř do kapličky přístrojů, rožnu. Jakmile jsou kapky na skle, rožnu.

Nechápu, proč na STK špatnou montáž nepovažují za chybu A. Nechápu, proč policie nevybírá v podzemním parkovišti, kde frajeři jedou na DRL. Chápu, proč nevybírají za deště. Je to pohodlnější.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Mefisto »

Led denni jen origo z vyroby a to jeste od jakeho vyrobce.
Zakazat obycejny Ledky ktery jsou videt na 2 metry a jeste je ma namontovany 5cm nad zemi.
Pokud ma denni svetla tak povine sensor snizene intenzity denniho svetla protoze ti magori v tunelech nesviti zadkem a o ranim sviceni ani nemluve.
Co me treba vadi na KIA tak pres ty jeji neony nejsou videt blinkry. Protoze jako u Audi nesnizuji intensitu.

A jak psal Hanzy: najezdim par km rocne a jestli menim zarovky tak za 3 az 4 roky tak nevim co je to za usporu a ve meste kor.
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od pejee »

Kei -i
ale některým lidem to prostě nevysvětlíš a pořád si jedou svoje, viz Hanzy :lol:
Samozřejmě se bavím o kvalitních SMD LED světlech, ne obyč led 48 diod atd :)
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Kei
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 05, 2013 20:36

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Kei »

Já klasické H4 měnil tak co 3/4 roku. :-(
Pak jsem přešel na jiné auto, které má Xenony a DRL jsem si dodělal, neboť nechci řešit vypálenou parabolu.

Pokud je řidič bezohledný, nepomůže žádný senzor. Vždy to skončí na lidském faktoru. :-(
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Hanzy »

Ale vysvětlíš ale musíš mít argumenty a ne točit jen dokola a bez argumentů a jak je vidět víc nevýhod než výhod vidím to denně na cestách dnes nevyjímaje stmívá se ti co míjí vánoční ozdoby a nebo spaskvilované origo denní svícení tak jedou a vzadu tma!
Když někdo jede s autem občas tak možná si někdy všimne že začne pršet a i když vidí na budíky a vše ho vidět není když má vzadu tmu to samé jak se stmívá než si všimnu že nevidím na budíky už je pozdě ale automaticky mi svítí zadní tak se nic neděje.
Senzor je v Captivě a je to taky bez starostí dělá vše automaticky tak nevím v čem je problém u senzorů?
Vy nevídíte to denně na cestách že lidi jezdí potmě s vánočníma ozdobama a v dešti a nejdou vidět?
Jezdíte vůbec autem a v ČR?
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Kei
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 05, 2013 20:36

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Kei »

Jezdím i v okolních zemích a vím, že svícení v Německu povinné není a taky to jde.
Jestli se zezadu k auto přibližuješ tak rychle, že jej potřebuješ mít osvětlený, tak se zamysli, jestli bys neměl ubrat plyn.
Senzor na automatické zapnutí světel jsem si do auta dodělal, ale v tuto chvíli jej mám neaktivní. Nepodařilo se mi jej naladit tak, abych byl spokojený. Respektive - jakmile zajedu do garáže, rožnou se světla. Což nechci. Budu muset ještě předělat ovládání světel, aby tam byla poloha auto-0-park-potkávací.
Ale zase to bude o tom, po každém vyjetí z garáže dát auto a před zajetím 0.
A jsem zpátky u lidského faktoru. Auto je tak dobré, jak dobrý je řidič.
:PP: :PP: :PP:
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Hanzy »

Přesně kde není povinné každý uvažuje jako u nás kdy denní svícení nebylo nestávalo se že někdo spokojeně jel v dešti nebo za tmy jen s rožlým předkem....
Tak ale to zas není problém senzoru že máš v garáži tmu senzor šlape jak má já jsem spokojen -i
Když jedou auta potmě a vidíš je na poslední chvíli že nesvítí tak ho vidíš z dálky co je to za argument to myslíš jako vážně že je v pořádku jezdit potmě a za snížené viditelnosti bez zadních světel?
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Kei
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 05, 2013 20:36

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Kei »

Samozřejmě to v pořádku není.
Ale zrovna tento měsíc jsem ráno cestou do práce (před 6:00) potkal auto úplně bez osvětlení. Ve městě svítí lampy a tak mu to nedošlo. Takže to ber z té lepší stránky. Kdyby měl DRL, svítí alespoň předek. :lol: :lol: :lol:

Pokud STK nebudou kontrolovat a fakt auta vracet a policajti to pokutovat, tak se to nezlepší.

Nebo máš nápad, jak začít šířit osvětu?
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Hanzy »

Nejlíp udělat jak to bylo a začalo aby svítily i zadní a byl by klid max si jede někdo s budíky potmě ale to už nikoho nezajímá taky se často proberu až nevidím kolik jedu :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Kei
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 05, 2013 20:36

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Kei »

Ale to by jsi musel DRL zakázat.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Hanzy »

Když jsou origo a svítí pořádně a ne jak většina dodo vánočních ozdob že sotva visí na kabelu a jsou vidět na dva metry tak je to v pohodě plus zadní a blokace ozdob při zapnutí světel s povolenkou jen na 24.12. kdo by potřeboval :D
Ideální ale aby svítilo to pořádně nebo přes senzor nebo srazit někdo dítě že ho neviděl nebo svítil jen ozdobama když se stmívalo asi bych ho pak zkoušel ve tmě rožnout postupně 230V pak 400V a kdyby bylo málo tak by jsme dali VN a poslali domů v sáčku že vlákno v žárovce zhořelo... :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Kei
Příspěvky: 27
Registrován: úte bře 05, 2013 20:36

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Kei »

Takže by to měli na STK kontrolovat? A případně dát verdikt:
A-vážná závada
DRL nesvítí v ose vozidla
DRL není homologované
chybné zapojení DRL

Tím by jsi vyřešil bludičky.
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od saamm »

Hanzy ty se tu vzrušuješ nad denním svícením ale je ti to k ničemu nic nevyřešíš. Jen tu nasereš pár lidí. Od kterého roku je povinné svícení po celý den? Podle mne např. v srpnu při letním pařáku při 35°c svítit je to na palicu. Jen pár kreténů se chtělo nějak zviditelnit tak se muselo po někom opičit. Kdo chce ať svítí kdo ne tak je to jeho věc. Při denním svícení proč by měl svítit zadek. Za normálního dne - max pro to, aby mě vyděl ten debyl za mnou který nevidí vozidlo které jede před ním. V tom případě ať jde na oční nebo odevzdá ŘP. Taky mám odjeto pár km a nikomu to nepředhazuji.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Hanzy »

No toho se nedočkám viz co bliká reklama jak je možné inzerovat odstranění DPF nebo stočení kilometrů jako to snad není ani možné uvěřit tahle veřejně inzerovat PODVOD!
Jj ty světla by měli taky řešit ale u nás je bordel ve všem ale jak říkám i tak není nad klasické světla nemusí se nic řešit když se setmí člověk vidí a je viděn neměl jsem problém na žádném autě s nájezdem 30000km ročně že by něco často odcházelo...
Jinak platí B kdyby do mého auta nebo někoho z mých blízkých někdo srazil že si nerožnul normální světla tak ho budu léčit proudem dle uvedené receptury... :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Prisvecovanie hmlovkami

Příspěvek od Hanzy »

saamm píše:Hanzy ty se tu vzrušuješ nad denním svícením ale je ti to k ničemu nic nevyřešíš. Jen tu nasereš pár lidí. Od kterého roku je povinné svícení po celý den? Podle mne např. v srpnu při letním pařáku při 35°c svítit je to na palicu. Jen pár kreténů se chtělo nějak zviditelnit tak se muselo po někom opičit. Kdo chce ať svítí kdo ne tak je to jeho věc. Při denním svícení proč by měl svítit zadek. Za normálního dne - max pro to, aby mě vyděl ten debyl za mnou který nevidí vozidlo které jede před ním. V tom případě ať jde na oční nebo odevzdá ŘP. Taky mám odjeto pár km a nikomu to nepředhazuji.
Tak ještě jednou pro Aveo proč zadní nebo si spoutsta řidičů nepřepne když se sníží viditelnost nebo se stmívá složité pochopit?
Pokud ano eror je někde jinde...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“