hmlenie predneho skla po zahriati motoru

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

hmlenie predneho skla po zahriati motoru

Příspěvek od ppp »

Len tak mimochodom, ak by sa niekomu v tychto dnoch plnych vody hmlilo predne sklo potom ako sa zahreje motor na nubire, tak skuste vybrat filter klimatizacie a presvedcte sa ci nie je mokry a pod nim vo vanicke, ktoru tvori drziak filtra a kasna nie je maly bazen. Ak ano, tak skuste preverit, ci nie je filter najmokrejsi prave pod skrutkou, ktora drzi plast pod oknom. Ak ano, tak okolo tejto skrutky prenika voda a kvapka rovno na filter. A z neho po premoceni dalej do klimatizacie. Vysledok je taky, ze pocas jazdy nestihate utierat celne sklo zvnutra.
Ja som to narychlo poriesil odstranenim plastovej matice, spod tejto samoreznej skrutky, jej stratenim v utrobach klimatizacie, nahradou inou maticou a kompletnym zasilikonovanim tejto matice aj skrutky, nic ine ma nenapadlo ani nenapada. Uvidime ci to pomoze, alebo bude aj z dalsieho filtra len rozmacany papundekel.
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: hmlenie predneho skla po zahriati motoru

Příspěvek od ppp »

Takze po tyzdni sa sklo hmli nadalej. Pod filtrom je uz sucho, ale zase som nasiel konecne na koperci spolujazdca kvapku nemrzky, takze som dnes oholil co sa dalo spod palubovky a objednal novy radiator kurenia. Z polska. Taky co sa podoba na original, teda s plochymi rurkami a zvlnenym plechom medzi nimi. Je ucinnejsi nez radiator s kruhovym prierezom rurok aj ked ten s kruhovymi rurkami ma hrubku vyse 30mm a tento len asi 25mm. Akurat ze u mna v espere bol nachylnejsi na upchatie, ale otec v nubire s tymto problem nemal a teraz ma novy chladic a iny motor, a komplet novu nemrazku. Mozno aj preto stary radiator uz prezralo. Dufam ze ked radiator pride, teda asi az o tyzden, nebude najblizsi vikend prilis mrznut, lebo dnes mi takmer odrmzli prsty na nohach pri demontovani deklov a garaz nemam.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: hmlenie predneho skla po zahriati motoru

Příspěvek od ppp »

Radiator vymeneny ale fakt by ma zaujimalo ako to robia ostatni. Ja som nebol schopny dat nazad spodny dekel pod radiator spolu s rurkou, ktorou ide podtlak do interieru. Jedine rurku najprv a potom upraveny dekel aj ten som musel napasovavat na viackrat nez sadol po celom obvode. Kedze som nechcel cakat na stuhnutie lepidla tak som ho prileppil len obojstrannou paskou, ta samozrejme pri tychto teplotach nedrzi takze som cely rurkovy kovovy bazmek muzel zapriet o zvysky drziaku tohoto bazmeku ktory bol na spodnom dekli kurenia, tak aby sa rurky nehybali a tesnili voci kasni.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: hmlenie predneho skla po zahriati motoru

Příspěvek od conpet »

s leganzou je to stejný :-( taky tam už nejde vrátit vše co se vyndá :-) no hlavně že se to podařilo , mě to jednou taky čeká :-)
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“