Orlando a LPG

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
ati
Příspěvky: 17
Registrován: pon říj 24, 2011 17:36
Bydliště: Levoča

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ati »

Tak, už to mám úspešne za sebou. Mám namontované aj domazávanie a pevne verím, že podobná negatívna skúsenosť sa už nebude opakovať. Ináč, len tak pre zaujímavosť konečný súčet všetkého čo táto "sranda" obnášala je 1.230,- EUR.

Držím palce všetkým, aby sa im podobná porucha vyhla.
Minimálne, nech je to poučením pre všetkých záujemcov o LPG.
Orlando 1,8 LTZ, LPG
Reklama
 

jirkaaa
Příspěvky: 36
Registrován: úte led 08, 2013 23:51
Bydliště: Tachov

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jirkaaa »

ati píše:Tak, už to mám úspešne za sebou. Mám namontované aj domazávanie a pevne verím, že podobná negatívna skúsenosť sa už nebude opakovať. Ináč, len tak pre zaujímavosť konečný súčet všetkého čo táto "sranda" obnášala je 1.230,- EUR.

Držím palce všetkým, aby sa im podobná porucha vyhla.
Minimálne, nech je to poučením pre všetkých záujemcov o LPG.
tak si tady cca pred 14dny procitam toto vlakno a konkretne tvuj problem s ventily a rikam si, no snad me to nikdy nepotka a asi tri dny na to....vyjedu z domova za kamosem, normalne sepne plyn asi po 2km, prijedu k nemu a motor nebyl uplne zahraty a co se stalo pak, me celkem vydesilo...motor zacal klapat a podle me vynechaval valec. pak byl chvili klid a jeli jsme na hory, tam taky v pohode a dnes, kdyz jela zena na planovanou kontrolu plynu ji to dokonce chciplo kdyz stala s ne zcela zahratym motorem na krizovatce, pak se rozjela a rozsvitila se nachvilku i kontrolka motoru.
takze vse jsme vylicili u prodejce pri te kontrole a ze pry vyrusil poruchu ktera tam problikla a ze to byl ventil a pry ze kde jsme tankovali, ze se ted do ceska dostala nejaka spatna dodavka plynu....takze bezva.....jsem pak zvedav, jak se k tomu postavi, kdyz plyn mi montoval primo prodejce

najeto mam 2500km !! a co ma teda clovek delat...rozbor primo u benziny pred natankovanim?!
ati
Příspěvky: 17
Registrován: pon říj 24, 2011 17:36
Bydliště: Levoča

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ati »

Nechcem Ťa strašiť, ale rovnaký priebeh to malo aj u mňa. Niekedy nenápadne na križovatke, alebo pri vyhodení do neutrálu pri studenom motore to taktiež zdochlo. Naštartoval som a bolo všetko v poriadku, ale len to do času. Ďalší vývoj už poznáš z predchádzajúcich príspevkov.
Orlando 1,8 LTZ, LPG
jirkaaa
Příspěvky: 36
Registrován: úte led 08, 2013 23:51
Bydliště: Tachov

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jirkaaa »

ati píše:Nechcem Ťa strašiť, ale rovnaký priebeh to malo aj u mňa. Niekedy nenápadne na križovatke, alebo pri vyhodení do neutrálu pri studenom motore to taktiež zdochlo. Naštartoval som a bolo všetko v poriadku, ale len to do času. Ďalší vývoj už poznáš z predchádzajúcich príspevkov.
ale co ted s tim...za tri tydny jedu 2000km na dovcu a nevim jestli muzu donutit prodejce k dukladne kontrole, nebo jestli to nechat prekontrolovat jiny servis, ale to nevim zda to vubec k ohledu k zaruce je mozne...
nevis kolik si tak najezdil km, nez se to posr.... uplne?
ati
Příspěvky: 17
Registrován: pon říj 24, 2011 17:36
Bydliště: Levoča

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ati »

Pri cca 60000 som bol na servisnej kontrole v servise a všetko bolo v poriadku. O občasných problémoch som ich informoval, ale napriek tomu nezistili nič a jednoducho vymazali chybové hlásenie. Po odjazdení 8.000km to seklo úplne.
Orlando 1,8 LTZ, LPG
jirkaaa
Příspěvky: 36
Registrován: úte led 08, 2013 23:51
Bydliště: Tachov

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jirkaaa »

vcera novy poznatek....kdyz vypnu plyn a jedu jen na benzin, tak se vse chova normalne...dokonce jsem zkusil stat na volnobeh a zapnout plyn, v tu chvili zacal motor zase s tim chvenim a po vypnuti plynu to hned prestalo...mel jsi to take tak?

jo a jeste takova technicka...ukazuje vam rucicka teplomeru taky tak trochu krive a ne kolmo dolu, jako kdyby ukazovala 80º ?
dag.bag
Příspěvky: 37
Registrován: pon bře 05, 2012 15:58
Bydliště: Ostrava

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od dag.bag »

jirkaaa píše:vcera novy poznatek....kdyz vypnu plyn a jedu jen na benzin, tak se vse chova normalne...dokonce jsem zkusil stat na volnobeh a zapnout plyn, v tu chvili zacal motor zase s tim chvenim a po vypnuti plynu to hned prestalo...mel jsi to take tak?

jo a jeste takova technicka...ukazuje vam rucicka teplomeru taky tak trochu krive a ne kolmo dolu, jako kdyby ukazovala 80º ?


zdar,rucicka mi taky ukazuje tak o pul dilku vlevo.a s tim chvenim zatim problem nemam,ale u predesleho auta mi to taky udelalo a byl vadny vstrikovac u plynu.takze malinka zavada ktera se vyresila za 5 minut.
Škoda 120 l,34 000 km
Daewoo Matiz,76 000 km
Renault thalia LPG,103 000 km
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ šedá gunsmokey+LPG 9/2012
ati
Příspěvky: 17
Registrován: pon říj 24, 2011 17:36
Bydliště: Levoča

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ati »

jirkaaa píše:vcera novy poznatek....kdyz vypnu plyn a jedu jen na benzin, tak se vse chova normalne...dokonce jsem zkusil stat na volnobeh a zapnout plyn, v tu chvili zacal motor zase s tim chvenim a po vypnuti plynu to hned prestalo...mel jsi to take tak?

jo a jeste takova technicka...ukazuje vam rucicka teplomeru taky tak trochu krive a ne kolmo dolu, jako kdyby ukazovala 80º ?
Rovnako sa to prejavovalo aj u mňa, spočiatku sa to pri jazde na benzín dalo všetko do poriadku a auto sa naladilo na normálny chod. Pri zapnutom plyne strašne klesli otáčky a motor mal problém sa vôbec udržať v chode, triaslo s ním ako s ratlíkom. Sprvoti som si myslel, že to bude vadné vstrekovanie plynu, pri kontrole mi to prečistili, ale aj napriek tomu problém pretrvával, až to vyústilo to havarijného stavu.
Osobne ti odporúčam daj si prekontrolovať tlaky a hneď budeš vedieť na čom si.

Držím palce, aby to bola len nejaká malicherná, ľahko odstrániteľná závada.
Orlando 1,8 LTZ, LPG
jirkaaa
Příspěvky: 36
Registrován: úte led 08, 2013 23:51
Bydliště: Tachov

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jirkaaa »

ati píše:
Rovnako sa to prejavovalo aj u mňa, spočiatku sa to pri jazde na benzín dalo všetko do poriadku a auto sa naladilo na normálny chod. Pri zapnutom plyne strašne klesli otáčky a motor mal problém sa vôbec udržať v chode, triaslo s ním ako s ratlíkom. Sprvoti som si myslel, že to bude vadné vstrekovanie plynu, pri kontrole mi to prečistili, ale aj napriek tomu problém pretrvával, až to vyústilo to havarijného stavu.
Osobne ti odporúčam daj si prekontrolovať tlaky a hneď budeš vedieť na čom si.

Držím palce, aby to bola len nejaká malicherná, ľahko odstrániteľná závada.
diky moc vsem za rady a poznatky...dnes tam zavolam a necham je premerit tlaky a kdyz to bude ok, tak jim reknu at vymeni vstrikovani plynu, uvidime co mi na to reknou
dam hned jak bude neco noveho vedet....
Uživatelský avatar
klm121
Příspěvky: 395
Registrován: pon pro 28, 2009 20:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od klm121 »

Chalani, mne sa niečo podobné dialo v decembri. Auto pri stlačení plynu ako keby kopalo, zasvietila mi kontrolka motora. Keď som stál na križovatke tak mi triaslo celým autom. Problém bol vo sviečkach. Mali za sebou 43000km, z toho cca 18000km na LPG a už boli nanič. Po výmene sviečok, ide všetko ako má.
Jediný poznatok je, že treba meniť sviečky častejšie ako hovorí servisný interval, najlepšie po 30000km.
Opel Insignia 2.0 CDTi Sport, 2010 (EX)
Chevrolet Cruze 1.8 16V LT(Z), 2011, Pewter (EX)
Chevrolet Aveo 1.2 8V, 2008, Poly (EX)
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od kesko »

Tak sviečky na LPG a 30 000km je už dosť. Plyn je haklivý na dobrú iskru a káble. Ak po prepnutí na benzín ide motor dobre, môžu to byť sviečky.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
mitchi
Příspěvky: 41
Registrován: čtv črc 19, 2012 20:27
Bydliště: Praha - Prosek
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od mitchi »

Máte někdo namontované u LPG přimazávání? Přemýšlím že až půjdu na garančku že bych ho tam nechal dodělat. V servisu říkali že ty nové motory to nepotřebují ale zase to nestojí tak moc a kdyby to jen trochu více šetřiro motor tak by to nemuselo být špatné.
Fiat zastava
Opel Omega 2.4i r.v. 1989
Opel Omega 2.0i r.v. 1995
Citroen Xantia 2.0 HDi 1999
Citroen Xara 1.4i 2001
Orlando LTZ 1,8 LPG 2012
jirkaaa
Příspěvky: 36
Registrován: úte led 08, 2013 23:51
Bydliště: Tachov

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jirkaaa »

kesko píše:Tak sviečky na LPG a 30 000km je už dosť. Plyn je haklivý na dobrú iskru a káble. Ak po prepnutí na benzín ide motor dobre, môžu to byť sviečky.
me to zaclo delat po 2500km, tak ty svicky nevim,nevim, ale diky za poznatek....az tam prijedu, tak budu aspon nadupanej, cim to muze vsim byt ;)
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od luke1 »

mitchi píše:Máte někdo namontované u LPG přimazávání? Přemýšlím že až půjdu na garančku že bych ho tam nechal dodělat. V servisu říkali že ty nové motory to nepotřebují ale zase to nestojí tak moc a kdyby to jen trochu více šetřiro motor tak by to nemuselo být špatné.
No evidentne se na tom neshodnou ani LPG montaznici, jestli nas motor potrebuje primazavani nebo ne... ja to mam, doporucili mi to. Uz jsem si i kupoval a dolival ten flashlube.
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
ati
Příspěvky: 17
Registrován: pon říj 24, 2011 17:36
Bydliště: Levoča

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ati »

mitchi píše:Máte někdo namontované u LPG přimazávání? Přemýšlím že až půjdu na garančku že bych ho tam nechal dodělat. V servisu říkali že ty nové motory to nepotřebují ale zase to nestojí tak moc a kdyby to jen trochu více šetřiro motor tak by to nemuselo být špatné.
Ja som domazávanie nemal, ale po tej negatívnej skúsenosti som ho dal domontovať. Tvrdili mi u predajcu a aj v servise, že to nie je nutné, ale pre pokoj v duši som tých cca 200 EUR oželel.

To že to tam nemusí byť mi tvrdili aj pred tou nepríjemnosťou a ako to dopadlo ?!?
Orlando 1,8 LTZ, LPG
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“