pomoc - zadné ložisko

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
hroch
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 23, 2005 20:40
Bydliště: Žiar nad Hronom

pomoc - zadné ložisko

Příspěvek od hroch »

Nazdar, potreboval by som pomôcť. Na zadnom kolese sa mi otrhlo brzdové obloženie a zablokovalo mi disk. Po výmene v servise (drsnom zhodení bubna, lebo bol zapečený) má ložisko voľu a klepe tak ako keby sa chcelo už už rozpadnúť. Ložisko sa dá vymeniť ale originál SKF BTH 1204 nemôžem nikde zohnať, dokonca aj distribútor ho pod takýmto označením nemá v databáze a keď ho chce nájsť podľa typu auta tak mu nič neponúka. Vyskúšal som už piatych rôznych predajcov a nič, jednoducho na kalosa sa nedá zohnať zadné ložisko. V autorizovanom servise mi ponúkajú komplet bubon ale aj s nábojom za cca 5 tis, tomuto sa ale chcem vyhnúť. Budem rád každému nápadu ako ďalej, napr. či na kalos nepasuje ložisko z iného typu daewoo. Vďaka
Kalos hatchback 1.2, LPG červená 73L 105000km
Reklama
 

Uživatelský avatar
KakosWRC
Příspěvky: 497
Registrován: pon srp 10, 2009 22:56
Bydliště: Zlate Moravce Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc - zadné ložisko

Příspěvek od KakosWRC »

mam jedno v rezerve origos s nabojom ale typujem ze uz asi si zohnal za ten pol rok..=)
DAEWOO KALOS 1.2 8V..5dr-80PS -195/50 R15 BF Goodrich, podvozok Weitec -35mm, priame sanie v hmlovke, hole zvody od katalizatora, koncovy tlmic ULter Sport, 2x cipnuty + vymena riad.jednotky
CHEVROLET KALOS 1.4 16V..3dr-95PS - to iste okrem cipu
CHEVROLET KALOS 1.2 8V..3dr-72PS - na rodine ucely
janci330
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 01, 2012 10:05

Re: pomoc - zadné ložisko

Příspěvek od janci330 »

Mám podobný problém, zháňam pre známeho ložisko na zadnok kolese na Kalose. A čítam tu že máte celý náboj. Ak ho máte, za čo ho predáte? Janči
Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: pomoc - zadné ložisko

Příspěvek od Zbyněk »

Origo se dá sehnat buben i s nábojem. http://www.czdrafel.cz/buben-brzd-s-loz ... s-abs-p989
Hobol
Příspěvky: 156
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: pomoc - zadné ložisko

Příspěvek od Hobol »

Výměna ložiska zadního kola.Mám kalose R. V. 2003 1,2 bez ABS. Zadní bubny jsou vcelku. Kalosy s ABS mají údajně zvlášt náboj a zvlášt buben. Asi ve 100 000km mi začali hučet zadní ložiska. Po demontáži jsem vyškrábl manžetku ložiska drátěným háčkem, ale jen ze strany víčka. Ložisko bylo suchý jak pepř. Namazal jsem ho a vazelínu jsem dal i pod víčko.Smontoval jsem to bez manžetky.Ložiska byly potichu dalších 100 000. Pak začali znova hučet a dost. Ptal jsem se na originál ND. Jen s bubnem za 5 000Kč. Pátral jsem dál. Ložiska BTH 1024 mají různá auta např Lada samara nebo gruzavík IVECO vpředu. Ale stojí balík.Ložiska stejného rozměru 25x52x37 mají i Dacia Logan nebo hromada renaultů. V Brně jsem dostal ložiska skf podle rozměru i když mají jiné číslo. Stálo 524Kč kus. Demontoval jsem buben, vyndal segrovku. Stahovákem se mu ven nechtělo. Vybouchal jsem vnitřní kružky a do vnějšího kroužku udělal housenku svářečkou. Pak šly kroužky lehce ven kladivem. Buben jsem nahřál žehličkou a naklepal nové ložiska přes vnější kroužek, pak segrovku a smontovat a je klid. Teď mám 232 000 Km Dělal jsem spojku a jiné.ale to dám do jiného tema. Někdy.
Hobol
Příspěvky: 156
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: pomoc - zadné ložisko

Příspěvek od Hobol »

Ještě jsem zapomněl. Při demontáži bubnu zaklínovat auto a POVOLIT ruční brzdu. Znám pár profimechaniků co to zkoušeli se zataženou brzdou a pak se divili že to nejde dolů.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“