Chevrolet Orlando

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od tomask »

Tak hodně šťastných kilometrů ;)
Carthell Prg
Reklama
 

jirkaaa
Příspěvky: 36
Registrován: úte led 08, 2013 23:51
Bydliště: Tachov

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od jirkaaa »

Presne tak, byla to cerna s cervenym pruhem v interieru...ona barva se mi jen o malinko libila vic ta bila, ale rozhodla i vybava..ta cerna nemela navigaci
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od dadif »

dadif píše:
dadif píše:Také vítám nové majitele a přeji jim mnoho šťastných kilometrů! Vybrali jste si dobře, pánové... -i

A protože statistika je neúprosná, tak snad alespoň vylepšíte skóre za měsíc listopad, neboť říjen byl tentokrát poněkud slabý:

- 38 prodaných kousků totiž stačilo na pouhou 19. příčku v kategorii MPV. Vítr z plachet nám dle očekávání (asi především díky ceně) bere Lodgy (56 prodaných, 12 místo), zabodoval i Logan (že by výprodej?!) a C4 Picasso (oba 67 prodaných aut, 10. - 11. místo).

- od začátku roku tedy přibylo na našich silnicích 733 Orland, což znamená v kategorii MPV 6. místo.
Teoreticky by nás už v ČR mělo jezdit 1441.
Po měsíci opět s novými statistickými údaji.
A protože všeho moc škodí a pomalu to už u Orlanda začíná být nuda, je to předposlední pravidelná porce. V lednu ještě udělám informace za prosinec, shrnu rok 2012 a čísla od začátku prodeje v ČR. Jako bonus přidám porovnání (statistické) s největšími srovnatelnými i absolutními konkurenty.
Z těch srovnatelných nás docela "ohrožuje" Dacia Lodgy, která si v prodejích hned od začátku vede docela dobře, za říjen 56, v listopadu dokonce 102 kousků (5. místo)!
Orlando si malinko polepšilo z 19. příčky v říjnu (38) na příčku 12. - 14. v listopadu (52 prodaných).
Od začátku roku 2012 se tedy Orland prodalo 785, což nás stále drží na 6. místě, na paty nám ale šlape Logan se 760 prodanými.
Není ale divu, nejdražšího Logana MCV pořídíte za ceníkových 323 400,- , nejlevnějšího (varianta 5 míst) dokonce za 184 900,- .
Pro zajímavost, nejdražší Lodgy vyjde na ceníkových 388 200,- , nejlevnější (varianta 5 míst) na 214 900,- .
To samozřejmě hraje podstatnou roli při rozhodování zákazníků. Ačkoliv, pokud bych přece jen přistoupil na Dacii, osobně bych si raději koupil toho Logana než Lodgy, ta mě moc neoslovila...
Takže přidávám poslední pravidelný kousek statistiky - tentokrát za měsíc prosinec 2012, rok 2012 a celou dosavadní historii prodeje našeho auta v ČR, tj. od počátku roku 2011.

V prosinci 2012 se tedy prodalo 61 Orland, což znamená 11. příčku.
Od začátku roku 2012 je to potom 846, a to je 7. příčka žebříčku v kategorii MPV.
Od ledna 2011, kdy se začalo Orlando prodávat, bylo do konce měsíce prosince 2012 prodáno v ČR celkem 1554 vozů Chevrolet ORLANDO. Takže pár nás tady ještě na fóru chybí... :D

Kategorie MPV je značně široká a zahrnuje vozy od čistě pětimístných, přes modifikované kombíky, dále naší kategorii středních sedmimístných MPV až po velká MPV a předělané dodávky typu Transit.
Proto je v této kategorii také značná konkurence a největšími konkurenty jsou právě malá MPV - Roomster (ten tabulku zcela ovládnul - 4226 prodaných v roce 2012 - kdo to kupuje?! :shock: ) a iX 20 / Venga (celkem oba sesterské modely 4539 prodaných!) .
Pokud ale statistiku "očistím" a ponechám v ní pouze MPV našeho ražení, tzn. primárně sedmimístná a přitom ne odvozená z užitkových verzí, rázem se posouváme na první příčky tabulky, v podstatě by se dalo říct, že každé 10. čistokrevné MPV prodané v roce 2012 v ČR je ORLANDO! Zajímavostí je, že nás na konci roku 2012 těsně porazil Logan (880 vs. našich 846 prodaných).
Velice dobře si vede taky LODGY - za prvních 8 měsíců prodeje v ČR (05/2012 - 12/2012) - 366 prodaných, ORLANDO pro srovnání za prvních 8 měsíců prodeje v ČR (01/2011 - 08/2011) - 395 prodaných.

Takže na závěr všem majitelům přeju, ať jim jejich Orlando dobře slouží a nezlobí. Pokud se mi zadaří (raději zatím nic neslibuju) pokusím se sehnat ještě pár zajímavých statistických údajů o Orlandu, ale to si chci nechat jako překvapení... ;)
Přílohy
orlando_statistika_12_2.jpg
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
jirkaaa
Příspěvky: 36
Registrován: úte led 08, 2013 23:51
Bydliště: Tachov

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od jirkaaa »

dadif píše: Pokud ale statistiku "očistím" a ponechám v ní pouze MPV našeho ražení, tzn. primárně sedmimístná a přitom ne odvozená z užitkových verzí, rázem se posouváme na první příčky tabulky, v podstatě by se dalo říct, že každé 10. čistokrevné MPV prodané v roce 2012 v ČR je ORLANDO! Zajímavostí je, že nás na konci roku 2012 těsně porazil Logan (880 vs. našich 846 prodaných).
Kdo proboha ty Logany kupuje...neřikejte mi, že se to dá srovnávat s Orlandem :roll:

Je sice jedno na Orlandu a kvuli tomu jsme se právě pořád nemohli rozhodnout a to je CENA Orlanda..proč sakra je tak levnej, když je tak pěknej :D nebude s ním víc starostí než radostí ?? čas ukáže, ale ta 5letá záruka mě trochu uklidňuje...
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od smire666 »

V otázke bezpečnosti bude ale určite inde ako Dacia ( doposiaľ ktorákoľvek )...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
klakson23
Příspěvky: 25
Registrován: čtv říj 11, 2012 17:01
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od klakson23 »

Já si myslím, že ty Logany kupují hodně firmy, pro své pracanty. Levné a hodně prostorné auto (zedníci, elektrikáři apod)
jirkaaa
Příspěvky: 36
Registrován: úte led 08, 2013 23:51
Bydliště: Tachov

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od jirkaaa »

Tak je konecne Orlik doma, tedy uz od 13 ale ted je cas napsat. Mam odpolku,takze jsem ho hned vytahl na sluzebni parkoviste a jeste nikdo nerekl, ze by se mu nelibil...to je to fakt tak pekny auto :-D :-D
Jo a jeste jedna vec se mi prihodila, kdyz jsem jel domu z autosalonu,tak na me najednou zablika protijedou, v prvni chvilu jsem si rekl,aha,policajti a ono prd.....bylo to Orlando, tak asi proto...to ti, co maji Orlika je neco jako motorkari? Motorku jsem mel a libilo se mi,jak se vsichni motorkari navzajem zdravi, takze jak to je? Mam blikat na Orlanda? :PP:
Uživatelský avatar
Palomita
Příspěvky: 145
Registrován: úte črc 17, 2012 13:11
Bydliště: Praha 5

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Palomita »

Tak gratuluju k novému přírůstku do rodiny, ať dělá jen samou radost! ;)
Na nás teda s Orlandem ještě nikdo neblikal, spíš záleží, na koho narazíš. U motorkářů se mi taky líbí, jak se zdraví rukou, případně i někteří řidiči autobusů se zdraví... - proč taky ne když mají něco společnýho :lol:
Fiat Panda 750 L, r.v. 1987
Ford Mondeo Combi 2.0, r.v. 2003
Chevrolet Orlando LTZ 1.8 Arctic blue, r.v. 2012
jirkaaa
Příspěvky: 36
Registrován: úte led 08, 2013 23:51
Bydliště: Tachov

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od jirkaaa »

Palomita píše:Tak gratuluju k novému přírůstku do rodiny, ať dělá jen samou radost! ;)
Na nás teda s Orlandem ještě nikdo neblikal, spíš záleží, na koho narazíš. U motorkářů se mi taky líbí, jak se zdraví rukou, případně i někteří řidiči autobusů se zdraví... - proč taky ne když mají něco společnýho :lol:
Diky, na motorce jsem zdravil levou nohou, ale v aute to moc nejde....jedine ji nejak vystrcit z okynka :-D takze budu blikat ;-)
Uživatelský avatar
nahox
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 04, 2012 11:37
Bydliště: Ružomberok

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od nahox »

Vela stastnych kilometrov kupil si si pekne auto , este v krajsi datum :D 11.1.2013
den mojich narodenin
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 96 Kw strieborna metaliza
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON

este jedna Thalia 2009 v garazi

po novom mamina ma ceed 2018
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od slaza »

Ať Ti funguje nejenom to blikání. Taky blikám, ale v Brně mi nikdo neodpoví.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
jirkaaa
Příspěvky: 36
Registrován: úte led 08, 2013 23:51
Bydliště: Tachov

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od jirkaaa »

nahox píše:Vela stastnych kilometrov kupil si si pekne auto , este v krajsi datum :D 11.1.2013
den mojich narodenin
Dekuji a zaroven gratulace, budeteme tedy za rok slavit spolu ;-)
jirkaaa
Příspěvky: 36
Registrován: úte led 08, 2013 23:51
Bydliště: Tachov

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od jirkaaa »

slaza píše:Ať Ti funguje nejenom to blikání. Taky blikám, ale v Brně mi nikdo neodpoví.
Diky a urcite az budu ja v Brne, tak urcite odpovim...jezdim tak kazde leto za rodinou ;-)
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Poky Ul »

Tak Orlando vítěz ve své třídě -i -i -i -i -i :PP: Bitvu nejvyrovnanější kategorie vyhrál Chevrolet Orlando http://www.auto.cz/cesky-trh-v-roce-201 ... -mpv-72635
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od slaza »

Jsem rád, že jsme pomohli k vítězství. To by chtělo štamprli :lol: (aby nám dali) -i
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“