unik oleja

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

unik oleja

Příspěvek od Sajner »

minule som na zdvihaku videl, ze cely motor mam zadrbany od oleja. v pneuservise mi vraveli, ze v rakusku by som s tym nepresiel cez STK. zaznamenali ste aj niekto iny, ze vam motor netesni?
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: unik oleja

Příspěvek od Joztar »

uff nestras ... to by bol spatny zaciatok roka .. stacil mi ten suter do celneho skla :D kazdopadne to chod dat preverit do servisu a reklamuj vsetko co sa da a nenechaj sa odbit ... to aby clovek daval tie auta preventivne kukat ze ci nahodou nieco .. ach jaj :?
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: unik oleja

Příspěvek od Sajner »

Joztar píše:uff nestras ... to by bol spatny zaciatok roka .. stacil mi ten suter do celneho skla :D kazdopadne to chod dat preverit do servisu a reklamuj vsetko co sa da a nenechaj sa odbit ... to aby clovek daval tie auta preventivne kukat ze ci nahodou nieco .. ach jaj :?
v servise to zbadali uz pri prvej garancnej prehliadke, ale vtedy to bol iba taky jemny film na malom kusku. po dalsich 40 000 km sa to zda sa rozsirilo podstatne....
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
Orel
Příspěvky: 96
Registrován: pát dub 13, 2012 21:25
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: unik oleja

Příspěvek od Orel »

tak já mám přetěsněnou vanu motoru , dělali mi to při 76tis km, pokud to teklo jen tam tak se nic neděje , opravdu to stačí jen přetěsnit a jezdí se dál .
ORLANDO LT+ bílá diesel 163 k (120 kW) manuál ,
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: unik oleja

Příspěvek od Laco71 »

Mam nabehane 35 000 km a tiež som to spozoroval,
unik oleja je sposobený netesnymi tesneniami PREVODOVKY !
Blok motora je suchý aj olejova vana je od výroby pretesnená silikonom,takže motorový
olej nikde neuniká.

Plánujem pretesniť spodné víčko prevodovky a pritom vymeniť aj prevodový olej.

Motorový olej si mením sám a to v karatších intervaloch ako odporúča vyrobca /okolo 10 000 km/

Mohol by som s tým isť do autorzáku lebo auto je ešte v záruke, ale mám obavy,že by to odflákli a dodrbali ešte niečo iné, a samozrejme ma finančne odrbali,
tak na jeseň si to pretesním sám...
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“