problém s elektrikou: vnitřní osvětlení, budíky...

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Martin27051
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 24, 2012 11:26

problém s elektrikou: vnitřní osvětlení, budíky...

Příspěvek od Martin27051 »

AHoj, neví někdo, čím by to mohlo být? Přestalo mi svítit vnitřní osvětlení, světla se po vytažení klíčku a otevření dveří nevypnou, ale pouze utlumí na parkovačky a budíky po zasunutí klíčku vyletí s ručičkama cca do půlky, a po vytažení klíčku nespadne teplota a benzín na nulu. Nějaký tip, na co se zaměřit?
Reklama
 

Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: problém s elektrikou: vnitřní osvětlení, budíky...

Příspěvek od rastom1556 »

Začalo to samé od seba alebo sa robili nejaké úpravy?
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
Martin27051
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 24, 2012 11:26

Re: problém s elektrikou: vnitřní osvětlení, budíky...

Příspěvek od Martin27051 »

opravoval sem si centrál ve dveřích řidiče, od té doby. Myslím, že mohlo dojít ke skratu s diodou, co je v kolíku u dveří řidiče, ale je to jen taková moje doměnka, protože když sem se tam montoval, trochu mi v jednu chvíli zajiskřilo od toho kabílku, ale nemusí to s tím vůbec souviset... I když sem všechno vrátil tak jak bylo, zkontroloval všechny drátky, problém trvá.

Poblázněné budíky po zasunutí klíčku, nesvítí vnitřní osvětlení, nefunguje el okno za řidičem vzadu, nesvítí kontrolka otevřených dveří (žádných)....
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: problém s elektrikou: vnitřní osvětlení, budíky...

Příspěvek od rastom1556 »

Skúsim pozrieť elektrickú schému. Aký to je rok výroby?
Predpokladám, že ide o Lacetti alebo Nubiru.
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: problém s elektrikou: vnitřní osvětlení, budíky...

Příspěvek od rastom1556 »

Pozeral som do schémy, hľadal som čo majú závady spoločné.
Zatiaľ mi z toho vyšiel konektor S301. Podľa dokumentácie je to modrý 20 pin konektor.
Mal by byť v priestore pre nohy vodiča vľavo. Skus skontrolovať kontakty a káble na tomto konektore.
Je to len typ pozerám len do dokumentácie.
Kontrola otvorených dverí je cez pin 16,17,18,19.
Zadné okno je pin 7.
Vnútorné osvetlenie je pin 15.
Tie budíky zatiaľ neviem.
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
mrDeagle
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 12, 2012 19:46

Re: problém s elektrikou: vnitřní osvětlení, budíky...

Příspěvek od mrDeagle »

Ahoj dnes jsem řešil problem s kontrolkami na svem aute. Kdyz jsem vypinal motor a vytahl klice auto porad bezelo. Motor se nevyúnul, po zarazeni zpatecky se auto vyplo. Kdyz ji vyradim rozsviti se mi vsewchno kontrolky ale je jemne, auto neprijemne bzuci jako tema kjontrolkama. Kdyz necham po vypnuti zarazenou zpatecku vsechny kontrolky se zhasnou pouze se hodne rozsviti kontrlka otevreni dveri. Zkousel jsme vsechny dvere nic nereaguje. KDyz ovsem nastartuju tak ta kontrolka zahsne a pak normlane reaguje na vsechny dvere to znamena ze se normlane rozsviti kdyz otevru a zavru tak zase zhasne. Nevite cim by to mohlo byt?
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: problém s elektrikou: vnitřní osvětlení, budíky...

Příspěvek od rastom1556 »

Martin27051
Ako dopadol predchádzajúci problém?

mrDeagle
Podľa mňa to môže byť zle zapojenou spínacou skrinkou, keď ti nevypne motor po vypnutí kľúčom.

Inak sú to zaujmavé chyby.
Kedysi cca 15 rokov dozadu ma bavilo opravovať zariadenia, ktoré mali zaujmavé závady.
(napríklad televízor rubín to bola vždy chuťovka).
Postupoval som tak, že som odpojil všetky pomocné obvody, ktoré pre chod prístroja neboli nutné.
Keď základ fungoval, postupne som spúšťal aj ostatné obvody, až sa došlo na chybu.
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
Strikemen
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 06, 2013 11:15

Re: problém s elektrikou: vnitřní osvětlení, budíky...

Příspěvek od Strikemen »

mrDeagle píše:Ahoj dnes jsem řešil problem s kontrolkami na svem aute. Kdyz jsem vypinal motor a vytahl klice auto porad bezelo. Motor se nevyúnul, po zarazeni zpatecky se auto vyplo. Kdyz ji vyradim rozsviti se mi vsewchno kontrolky ale je jemne, auto neprijemne bzuci jako tema kjontrolkama. Kdyz necham po vypnuti zarazenou zpatecku vsechny kontrolky se zhasnou pouze se hodne rozsviti kontrlka otevreni dveri. Zkousel jsme vsechny dvere nic nereaguje. KDyz ovsem nastartuju tak ta kontrolka zahsne a pak normlane reaguje na vsechny dvere to znamena ze se normlane rozsviti kdyz otevru a zavru tak zase zhasne. Nevite cim by to mohlo byt?
Cauko, ja som mal ten problem myslel som, že je to riadiacka jednotka apod. ale bola to len prasknutá hadička na zadnom ostrekovači . (skus ho, že či bude striekať ), ak nie, je to ono .
Chevrolet Cruze 2011 - 1.8 104kw

Chevrolet Lacetti 2005 HB - 1.4i 70Kw 16V
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“