Nubira I s LPG - klesanie otacok

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

radecek
Příspěvky: 27
Registrován: sob úno 28, 2009 10:39
Bydliště: TT

Příspěvek od radecek »

ahoj pisty ako si pochodil?? ja som nenasiel nikde tie tesniace kruzky, tak som skocil do servisu, tam mi precistili skrtiacu klapku, ale ziadna zmena..vstreky mi odmietli vycistit ze to je to posledne co by mi odporucali spravit (aby sa to viac nedodrbalo)...no neviem, na fore pisu ludia, ze normalka sami si to v garazi spravia...
Reklama
 

radecek
Příspěvky: 27
Registrován: sob úno 28, 2009 10:39
Bydliště: TT

Příspěvek od radecek »

no mne sa tu tiez dlho nepodarilo kuknut :) a co myslis tym ale ... ? preco "zatial" odstranena? a mozes este dopisat to katalogove cislo.?

Ja som tento problem zatial neporiesil nijak..mam kus obavy ze to bude este horsie ako doteraz...
radecek
Příspěvky: 27
Registrován: sob úno 28, 2009 10:39
Bydliště: TT

Re: Nubira I s LPG - klesanie otacok

Příspěvek od radecek »

hele, toto nieje moja tema. To je nejaky foorrr :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Daewoo Lanos 1,5 sedan 1999
benzin+plyn
simozo
Příspěvky: 7
Registrován: úte dub 05, 2011 13:17
Bydliště: SL, KE

Re: Nubira I s LPG - klesanie otacok

Příspěvek od simozo »

Tiez mam rovnaky problem so startovanim na benzin ako opisuje "radecek" na zaciatku temy. A riesim to rovnako odpojenim baterky na par sekund,

teraz chcem skusit precistit vstreky aditivom do benzinu (Kleen-flo - Injector kleen), sucastne planujem aj vymenit motorovy olej a chcem sa poradit ci mam to aditivum pouzit pred vymenou oleja alebo je lepsie ho pouzit az po vymene? Ma to na seba vplyv? Moze sa mi prehriat motor ak mam stary olej (Esso Ultra 10W-40) v motore skoro 20000km, alebo ak ho vymenim tak sa mi moze tym aditivom novy olej znacnejsie znecistit/opotrebit? Ci su moje obavy nepodstatne? :roll: :?

A ci mate niekto skusenosti s tymto aditivom, pripadne ake aditiva mate odskusane a ako ste s nimi boli spokojny?
Dakujem...
Daewoo Nubira I sedan, 1.6 16V 78KW, 1998, LPG Lovato
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Nubira I s LPG - klesanie otacok

Příspěvek od kesko »

Aditiva do benzinu oleju neublížia. 20 000 km je už dosť veľa. V lege mam tiež Lovato a žiadny problem so štartom na benz. Daj tam to adit. natankuj lepší benzín a jazdi chvíľu na nom. Malo by to pomôcť. Ak nie tak asi len vyčistiť vstrekovače.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
simozo
Příspěvky: 7
Registrován: úte dub 05, 2011 13:17
Bydliště: SL, KE

Re: Nubira I s LPG - klesanie otacok

Příspěvek od simozo »

...pouzitie aditiva mi problem so startovanim nevyriesilo :( takze bud skusit este vycistit vstreky alebo este som sa dozvedel ze by to mohol byt emulator

a to sa mi zda byt uz aj celkom logicke kedze nastartovaniu pomoze reset riadiacej jednotky...

..emulator by mal davat falosne info riadiacej jednotke o tom ze je vsetko ok aj ked su benzinove vstreky odpojene pocas jazdy na LPG.......a kedze take info jej nedava tak posledne info v riadiacej jednotke pri dalsiom startovani je take ze benzinove vstreky su chybne a preto motor nevie nastartovat na benzin... takto som pochopil mechanika v polsku..mozno nie na 100% ale zmysel mi to dava :)

...ake su vase nazory na to? ja sa velmi nevyznam v tom ako to cele funguje, ani v polsku v tom servise v ktorom som bol sa LPGcku nevenuju, len majtel bol ochotny a volal nejakemu kamaratovi....urcite sa to da nejako otestovat a pripadne vymenit emulator (ak ho tam vobec mam :D )...
Daewoo Nubira I sedan, 1.6 16V 78KW, 1998, LPG Lovato
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Nubira I s LPG - klesanie otacok

Příspěvek od rudla »

Může to být emulátor. Sousedovi ho nedávno měnili na Subaru a teď jezdí na LPG bez problémů.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
simozo
Příspěvky: 7
Registrován: úte dub 05, 2011 13:17
Bydliště: SL, KE

Re: Nubira I s LPG - klesanie otacok

Příspěvek od simozo »

no super, dik za odpoved ;) uz sa tesim ze som zasa k niecomu pokrocil....
hned ked bude cas, tak to pojdem skusit dat spravit...neviete co moze stat novy emulator??
Daewoo Nubira I sedan, 1.6 16V 78KW, 1998, LPG Lovato
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: Nubira I s LPG - klesanie otacok

Příspěvek od maledivy1967 »

Ja som zaslepil EGR ventil a nubira ide lepšie. Návod je aj na tejto strnke.
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“