střešní lišty - možnosti uchycení hagusů

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
seidlpav
Příspěvky: 28
Registrován: pon lis 12, 2012 15:37
Bydliště: Hradec Králové

střešní lišty - možnosti uchycení hagusů

Příspěvek od seidlpav »

Ahoj, rád bych vykoumal montáž hagusů na orlíka, nemá někdo přehled jak demontovat střešní plastové lišty, abych se podíval do toho žlábku jaké jsou možnosti uchycení?Nebo kdyby jste někdo měl tuto sekci z servisního manuálu.

Děkuji Pavel
Reklama
 

Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: střešní lišty - možnosti uchycení hagusů

Příspěvek od slaza »

Myslím že v manuálech to bude, je tam skoro všechno, akorát to najít. Já jsem rád, že je mít nemusím, přidělání příčníků je perfektní, s dodatečnými hagusy jsem měl u starého Chevy problémy.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
seidlpav
Příspěvky: 28
Registrován: pon lis 12, 2012 15:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: střešní lišty - možnosti uchycení hagusů

Příspěvek od seidlpav »

Mě se originál střešní nosiče zdají hrozně blízko u sebe. Rád bych to hagusama natáhl :-). A hlavně univerzální hagusy 150cm tj. 3500,-Kč, příčníky mám a montáž bych zvládl. Jen bych chtěl udělat nějaké "montážní sloupky" pod ty plastové lišty. Něco co bude spojeno s konstrukcí vozu a na co našroubuji ty hagusy.
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: střešní lišty - možnosti uchycení hagusů

Příspěvek od dadif »

No já bych teda do takovýho řešení u novýho auta nešel. Příčníky tady pár lidí má, stačí na fóru pohledat, myslím, že neoriginální se dají sehnat i za celkem rozumnou cenu...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: střešní lišty - možnosti uchycení hagusů

Příspěvek od slaza »

Souhlasím s Tebou. Já na příčnících vozím 4 m latě v pohodě. Myslím, že věděli, proč to dávají tak blízko.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: střešní lišty - možnosti uchycení hagusů

Příspěvek od smire666 »

Záchytné body, či už priečnikov u orlíka alebo hagusov na iných autách, sú vždy umiestňované do konštrukčne na to prispôsobených bodov. Montážou inam riskuješ jednak nižšiu nosnosť, jednak poškodenie strechy...........
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
seidlpav
Příspěvky: 28
Registrován: pon lis 12, 2012 15:37
Bydliště: Hradec Králové

Re: střešní lišty - možnosti uchycení hagusů

Příspěvek od seidlpav »

Ahoj, přeci jenom se chci podívat na stav žlábku pod plastovou lištou .. nemáte někdo návod na demontáž ??

Díky Pavel
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: střešní lišty - možnosti uchycení hagusů

Příspěvek od smire666 »

Neviem, či budeš chcieť aby som šiel dopodrobna ale obklad stropu bude musieť ísť dolu.....
Tzn. všetky stľpiky ( A-stľpik má navyše jednorazovú úchytku celkom hore pri strope, ktorá ide zakaždým nová pre bezpečnosť pri odpálení hlavového airbagu ) a demontáži ostatných stľpikov predchádza zasa demontáž obkladov kufra, resp. prahov........ ;) ;) ;)
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“