Zopar otazociek o espere

Moderátor: Blue Lanos

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Zopar otazociek o espere

Příspěvek od ppp »

Ahojte
Uz rok dva sa zaoberam myslienkou ze si kupim esperko. Lenze vlastne o nom nic neviem. Ak by ste mi vedeli odpovedat, ulahcili by ste mi rozhodovanie. Dufam, ze kladne pre kupu espera.
1. je espero zinkovane? Ide mi o to ako velmi hrdzavie a bude hrdzaviet.
2. pozdava sa mi 1,5 dohc, kvoli nizkej spotrebe,poistke a myslim, ze je aj modernejsi nez 2liter. Ale ako je na tom so zivotnostou? Pri predpisanej udrzbe by mal vydrzat kolko km? Pripadne ake su typicke choroby tohoto motora?
3. taka blbost :). na zadnych sedadlach su akesi naznaky opierok. To sa da aj vytiahnut, alebo su napevno ako lamace vazov? Pretoze su vlastne vo vyske, kde ma priemerny clovek vazy.
4. co si vsimat na esperku pri kupe? ci je kasna hrdzava si myslim uz viem ako skodovkar zistit :), ale nevyznam sa v napravach.
5. ake su ceny a dostupnost ND. Hlavne tzv. spotrebneho materialu.
Vdaka za kazdu radu. Sice moze byt zaujata, ale aj tak si daco hadam vyberiem :).
Reklama
 

Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

1, neni zinkovane
2,2lt je lepsi, na jezdeni i na spotrebu ( to budou zase maloobsahove rvat)
3,nedaji se vytahnout, ale ty sedacky jsou dost hluboke
4, nejcasteji zacina reznout v karoserii u prednich dveri jak jsou zrcatka, je tam v rohu takova guma tak pod ni a take spodni lem prednich dveri jinak jsem si nevsiml
5, nevim jak na slovensku ale tady jsem sehnal co jsem potreboval za ceny srovnatelne s Felicii :D
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... highlight= Tady mas odkaz na srovnání Espero a Felicie (ale nedá se to srovnávat).. :D Mno a 2,0 l je už celkem dost... Sice to už i pojede,ale 1,8 máš zase přece jenom nižší pojistu (ja platím 4000,- a mám 1,8).. Jinak si sedni a projet si tohle forum skrz na skrz a dozvíš se spoustu věcí.! Zdar.! ;)
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

Neváhaj, ber! Esperko sa Ti odvďačí, či 2 l, 1,8 l, alebo 1,5 l. 2 l je zaujímavejší ako 1,8, ale má vyššiu poistku a preto je 1,5 tá správna voľba (a je DOHC)... :D
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

RoSta píše:Neváhaj, ber! Esperko sa Ti odvďačí, či 2 l, 1,8 l, alebo 1,5 l. 2 l je zaujímavejší ako 1,8, ale má vyššiu poistku a preto je 1,5 tá správna voľba (a je DOHC)... :D
ja jen cekal kdo se ozve :lol: :lol: :lol:
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
goror
Příspěvky: 587
Registrován: čtv úno 03, 2005 13:06
Bydliště: kezmarok

Příspěvek od goror »

takze po 1. bral by som esperko aspon 1,8l-
2.tie opierky na zadnych sedadlach su sklapacie ,po ich sklopeni mozes do kufra dat 2pary lyzi o dlzke 2m :lol: :lol:
3,ak kupis tak daj vystriekat dutiny a dvere
zdar
Espero 1,5 16v 74kw DOHC,tmavo modra met.,kridlo, folie, elektrony 7*15 Bravury 195/50R15 ET 27,
sportovy filter+vyfuk,chiptuning,podvozok gsi+kayaba
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

goror píše:takze po 1. bral by som esperko aspon 1,8l-
2.tie opierky na zadnych sedadlach su sklapacie ,po ich sklopeni mozes do kufra dat 2pary lyzi o dlzke 2m :lol: :lol:
3,ak kupis tak daj vystriekat dutiny a dvere
zdar
No to bych oponoval s temi operkami. nevim jestli v zavislosti na vybave ja me CD 2.0 a nebo na roku vyroby, meli Epera i nedelena sedadla s loketni operkou a ta mela operky integrovane do sedacky. A nebo je to dovoz. Ja jsem v Cechach videl jen Espera bez operek.

A take mam pocit, ale to si fakt nejsem jistej ze se v Cechach neprodavaly 1,5
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

Já mám 1,8 a mám nesklapěci sedačky,ale mám uprostřed sedaček opěrku ruky a ta když se vyklopí se sedadel,tak je tamtunel do kufru... Pohoda, nacpu tam čtvery lyže v pohodě... ;)
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

rado_PT píše:Tak to viem, ze pod opierkou je tunel pre lyže, ale to nic neriesi.
Sklapacie sedadla (cele, delene) to aj tak nie su!!!
Jooo ja to spatne precetl a Gogor spatne napsal. on psal operky a ja pochopil ty horni ne tu mezi, ta je jedna "operka" :lol: :lol:

sorac
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

T-PK píše:Já mám 1,8 a mám nesklapěci sedačky,ale mám uprostřed sedaček opěrku ruky a ta když se vyklopí se sedadel,tak je tamtunel do kufru... Pohoda, nacpu tam čtvery lyže v pohodě... ;)
Tak to mi prosím Ťa popíš :shock: , ja tam mám problém narvať tri páry...
Naposledy upravil(a) RoSta dne stř dub 13, 2005 20:29, celkem upraveno 1 x.
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Ono ja som sice chcel radsej kombik alebo aspon hatchbak, ale espero ma tiez zaujalo. Inac o 1,8micke nic neviem. V knizke z 96roku ani nie je spomenute, len 1,5 a 2 a spotrebou mimo mesta sa lisia podstatne. A daewoo je jedno z mala aut, ktore sa daju u nas legalne prestavat na lpg. Len ma trosku trapi to ze nie je zinkovane. Ale v autobazare som videl jedno a bolo bez hrdze na kasni, len napravy zacinali kvitnut. Planujem najazdit rocne asi 20 az 25tkm najma v 300km cestach po dialnici a okreskach 1:1.
Ale otacky ma espero 1,5 pri 130 az 140km/h na 5ku? A ake je tiche pri tych otackach? A kolko asi tak papa benzinu/lpg pri tejto rychlosti?
Uživatelský avatar
T-PK
Příspěvky: 501
Registrován: úte srp 31, 2004 09:49
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-PK »

RoSta píše:
T-PK píše:Já mám 1,8 a mám nesklapěci sedačky,ale mám uprostřed sedaček opěrku ruky a ta když se vyklopí se sedadel,tak je tamtunel do kufru... Pohoda, nacpu tam čtvery lyže v pohodě... ;)
Tak to mi prosím Ťa popíš :shock: , ja tam mám problém narvať tri páry...
Fakt sem tam letos v zimě vezl 4 lidi a 4 páry lyží... Opravdu sem je tam dostal.!! 8) ;)
1,8 MPI r.v. 97, Ronal R38 195/50/15, rádio Clarion BD 359RGMP, 165mm koaxiální repro v předních dveřích..
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“