Chevrolet Orlando

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od slaza »

tak budeme traja ako do :PP: mariáša
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od majkii »

smire666 píše:...Takže Gazárku stíhaš... :D ;)

Btw. som rád, že si si nechal poradiť -i
dobrá rada nie je zlá či? Ale Gazárku budem musieť vynechať :cry: , cez víkend sa ideme ukázať rodičom, svokrovcom, bratom a sestrám a švagrom a švagrinám :lol: :lol: takže ma nemine okružná cesta ZA :arrow: RK :arrow: ZV :arrow: BS :arrow: ZM :arrow: ZA.
Tak aspoň budem na vás mysieť tam na Gazárke ;) nech to dobre dopadne,
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Uživatelský avatar
nahox
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 04, 2012 11:37
Bydliště: Ružomberok

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od nahox »

V Rk máš rodinu kde v ktorej casti?
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 96 Kw strieborna metaliza
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON

este jedna Thalia 2009 v garazi

po novom mamina ma ceed 2018
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od majkii »

Včera som si bol prevziať Orla avšak moje očakávania nedopadli tak ako som si predstavoval. Po príchode do showroomu som zistil že auto sa nepodarilo prihlásiť a tak som odchádzal na prenosných značkách. Predajca ma ale ubezpečil, že sa to prihlási v piatok, nezostalo mi nič iné len dúfať že to tak bude inak by som od pondelka zaplatil Ficiciavacu daň 397 € za prihlásenie + 33 € za EVČ. Druhá vec z čoho som bol rozčarovaný bolo, že v nádrži bolo málo benzínu, tak na najbližšiu pumpu a v tomto prípade už nefunguje PC, nielenže nezobrazuje dojazd alebo primernú spotrebu čo by sa dalo pochopiť ale nezobrazovali sa ani údaje denného počítadla, proste nič, iba stav najazdených km. Tretia vec, ktorú som nečakal bola spotreba, po natankovani som vynuloval počítač a po cca 20 km v mestskej prevádzke spotreba 11,5 l/100km, pravdou však je, že bola poobedná špička. Potom až doma som si všimol, že mám škrabanec cez sklopné panoramatické zrkadielko. Toto zrkadielko menili za nové, pretože od výroby došlo poškodené - zlomený vyklápací mechanizmus. Aby tomu všetkému nebol koniec, cez noc si v motorovom priestroe ustlala nejaká mačička, až na to že pršalo a mačička si neutrela nôžky od blata a motor vyzerá ako prasa.

No nie všetko je také čierne ako sa maluje, dnes predajca prihlásil auto, a teda Ficiciavač utrel hubu s daňou za prihlásenie, dnes som najazdil caz 70 km po meste a priemerná spotreba sa ustálila na 10,1 l/100km (čo je ajtak veľa asi sa stým budem musieť naučiť jazdiť), výklopné zrkadielko som zaklopil do strechy aby som sa naň nedíval, palubný počítač funguje ako má pretože je plná nádrž a okrem toho mi predajca ponúkol nové plechové GM disky so zľavou za 30 €/ks, hneď som zobral 4, aby bolo na zimu. No mačičku, čo by chcela v motore spávať, na tú budem mať prekvapenie, len ešte neviem aké
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od majkii »

nahox píše:V Rk máš rodinu kde v ktorej casti?
v širšom centre mesta smerom od TESCA ku policajtom či čo to tam je
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Poky Ul »

majkii píše:Včera som si bol prevziať Orla avšak moje očakávania nedopadli tak ako som si predstavoval. Po príchode do showroomu som zistil že auto sa nepodarilo prihlásiť a tak som odchádzal na prenosných značkách. Predajca ma ale ubezpečil, že sa to prihlási v piatok, nezostalo mi nič iné len dúfať že to tak bude inak by som od pondelka zaplatil Ficiciavacu daň 397 € za prihlásenie + 33 € za EVČ. Druhá vec z čoho som bol rozčarovaný bolo, že v nádrži bolo málo benzínu, tak na najbližšiu pumpu a v tomto prípade už nefunguje PC, nielenže nezobrazuje dojazd alebo primernú spotrebu čo by sa dalo pochopiť ale nezobrazovali sa ani údaje denného počítadla, proste nič, iba stav najazdených km. Tretia vec, ktorú som nečakal bola spotreba, po natankovani som vynuloval počítač a po cca 20 km v mestskej prevádzke spotreba 11,5 l/100km, pravdou však je, že bola poobedná špička. Potom až doma som si všimol, že mám škrabanec cez sklopné panoramatické zrkadielko. Toto zrkadielko menili za nové, pretože od výroby došlo poškodené - zlomený vyklápací mechanizmus. Aby tomu všetkému nebol koniec, cez noc si v motorovom priestroe ustlala nejaká mačička, až na to že pršalo a mačička si neutrela nôžky od blata a motor vyzerá ako prasa.

No nie všetko je také čierne ako sa maluje, dnes predajca prihlásil auto, a teda Ficiciavač utrel hubu s daňou za prihlásenie, dnes som najazdil caz 70 km po meste a priemerná spotreba sa ustálila na 10,1 l/100km (čo je ajtak veľa asi sa stým budem musieť naučiť jazdiť), výklopné zrkadielko som zaklopil do strechy aby som sa naň nedíval, palubný počítač funguje ako má pretože je plná nádrž a okrem toho mi predajca ponúkol nové plechové GM disky so zľavou za 30 €/ks, hneď som zobral 4, aby bolo na zimu. No mačičku, čo by chcela v motore spávať, na tú budem mať prekvapenie, len ešte neviem aké
Tak naštěstí pro tebe to jak tak dopadlo dobře -i :D Já když auto převzal tak jsem měl v nádrži minimálně 25 l benzinu -i to jsem taky koukal .Táta když kupoval Forda tak mu prodejce řekl ať jede jako první věc natankovat benzín :lol:
Jinak ať ti auto dobře slouží a dělá jenom radost a zde něco o Orlando klubu ES :arrow: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=113&t=19884 Pokud budeš mít zájem :PP:
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
nahox
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 04, 2012 11:37
Bydliště: Ružomberok

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od nahox »

majkii píše:
nahox píše:V Rk máš rodinu kde v ktorej casti?
v širšom centre mesta smerom od TESCA ku policajtom či čo to tam je
aha tak potom asi Polik tam som niekde byval .
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 96 Kw strieborna metaliza
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON

este jedna Thalia 2009 v garazi

po novom mamina ma ceed 2018
lubof
Příspěvky: 29
Registrován: pát črc 01, 2011 21:18

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od lubof »

majkii píše:Včera som si bol prevziať Orla avšak moje očakávania nedopadli tak ako som si predstavoval. Po príchode do showroomu som zistil že auto sa nepodarilo prihlásiť a tak som odchádzal na prenosných značkách. Predajca ma ale ubezpečil, že sa to prihlási v piatok, nezostalo mi nič iné len dúfať že to tak bude inak by som od pondelka zaplatil Ficiciavacu daň 397 € za prihlásenie + 33 € za EVČ. Druhá vec z čoho som bol rozčarovaný bolo, že v nádrži bolo málo benzínu, tak na najbližšiu pumpu a v tomto prípade už nefunguje PC, nielenže nezobrazuje dojazd alebo primernú spotrebu čo by sa dalo pochopiť ale nezobrazovali sa ani údaje denného počítadla, proste nič, iba stav najazdených km. Tretia vec, ktorú som nečakal bola spotreba, po natankovani som vynuloval počítač a po cca 20 km v mestskej prevádzke spotreba 11,5 l/100km, pravdou však je, že bola poobedná špička. Potom až doma som si všimol, že mám škrabanec cez sklopné panoramatické zrkadielko. Toto zrkadielko menili za nové, pretože od výroby došlo poškodené - zlomený vyklápací mechanizmus. Aby tomu všetkému nebol koniec, cez noc si v motorovom priestroe ustlala nejaká mačička, až na to že pršalo a mačička si neutrela nôžky od blata a motor vyzerá ako prasa.

No nie všetko je také čierne ako sa maluje, dnes predajca prihlásil auto, a teda Ficiciavač utrel hubu s daňou za prihlásenie, dnes som najazdil caz 70 km po meste a priemerná spotreba sa ustálila na 10,1 l/100km (čo je ajtak veľa asi sa stým budem musieť naučiť jazdiť), výklopné zrkadielko som zaklopil do strechy aby som sa naň nedíval, palubný počítač funguje ako má pretože je plná nádrž a okrem toho mi predajca ponúkol nové plechové GM disky so zľavou za 30 €/ks, hneď som zobral 4, aby bolo na zimu. No mačičku, čo by chcela v motore spávať, na tú budem mať prekvapenie, len ešte neviem aké
Ja len k tej spotrebe... Po meste sa pod 10l nedostanes, iba ak za cenu kritickeho podtacania motora (pod 2000 RPM - na 4-ke 50km/h), co ale neprospeje v ziadnom pripade motoru (extremne namahanie klukovky a pod.). Uvedom si ze mas vyse 1,6 tony a pod kapotou relativne zastaraly, ale velmi spolahlivy atmosfericky benzinovy motor...
Orlando 1.8 LT+, strieborna ICE
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od smire666 »

Na 4-ke podľa tacho 60, podľa radarov 55, otáčky 2200, okamžitá pri zahriatom motore 4,8-5,3l na rovine....ako s tým spravíš 10l, pokiaľ nestojíš v kolóne fakt neviem... :PP: :PP: :PP:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od slaza »

Souhlasím se Smirem, po městě je spotřeba kvůli rychlosti nejnižší, ale nejdražší jsou ty rozjezdy. U nás samá křižovatka se semaforem, tak já mám po městě průměrně 8-8,5 l/100km.

Na spotřeby ale máme samostatné vlákno!!!!
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od majkii »

smire666 píše:Na 4-ke podľa tacho 60, podľa radarov 55, otáčky 2200, okamžitá pri zahriatom motore 4,8-5,3l na rovine....ako s tým spravíš 10l, pokiaľ nestojíš v kolóne fakt neviem... :PP: :PP: :PP:
mne to pri tej 50 - 60km (tacho) pc ukazuje 6,8 - 7,2 fakt z ľahkou nohou, ale pri rozbehu pc ukazuje 25-35 l/100 km čiže v priemere to spravilo 11,5 l/100 km. Cez výkend som absoloval trasu mimo mesto cca 350 km priemer 7,8 l/100 km. Išiel som s prádznym autom vyslovene na spotrebu (70-80 km/hod) až ma z toho bolela noha. Túto spotrebu nemôže ospravedlniť ani 1,6 t, niečo nie je vporiadku.
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od smire666 »

Btw. koľko máš najazdených km? Napíš spotrebu po takých 2-3000, jo?
Malo by sa to v každom prípade ešte upraviť -i
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od majkii »

teraz mám 1 700 km, napíšem to s odtupom času do vlákna so spotrebou, zatial dakujem za info
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
lubof
Příspěvky: 29
Registrován: pát črc 01, 2011 21:18

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od lubof »

majkii píše:
smire666 píše:Na 4-ke podľa tacho 60, podľa radarov 55, otáčky 2200, okamžitá pri zahriatom motore 4,8-5,3l na rovine....ako s tým spravíš 10l, pokiaľ nestojíš v kolóne fakt neviem... :PP: :PP: :PP:
mne to pri tej 50 - 60km (tacho) pc ukazuje 6,8 - 7,2 fakt z ľahkou nohou, ale pri rozbehu pc ukazuje 25-35 l/100 km čiže v priemere to spravilo 11,5 l/100 km. Cez výkend som absoloval trasu mimo mesto cca 350 km priemer 7,8 l/100 km. Išiel som s prádznym autom vyslovene na spotrebu (70-80 km/hod) až ma z toho bolela noha. Túto spotrebu nemôže ospravedlniť ani 1,6 t, niečo nie je vporiadku.
No, ja ked som sa velmi snazil (tj, drzal som RPM medzi 2-3 tis.), tak som urobil cca 300 km po okreskach za 7,4 l/100km, ale to som uz mal najazdenych vyse 10 tis. km, takze si myslim, ze tvoja spotreba je vzhladom na surovy motor uplne OK. Spotreba pod 7l v dlhodobejsom priemere je "snivajte s nami"... ;-) Ostatne pozri si spritmonitor http://www.spritmonitor.de/de/uebersich ... owerunit=2...
Orlando 1.8 LT+, strieborna ICE
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Poky Ul »

Neví někdo prodejní statistiku prodeje Orlanda za poslední měsíce :?: . Vždycky to tu psal Dadif :idea:
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“