Po par kilometrech jizdy dlouho chladi po zaparkovani

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Marwyn
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 27, 2012 09:33

Po par kilometrech jizdy dlouho chladi po zaparkovani

Příspěvek od Marwyn »

Zdravim,
najednou zacalo orlando trpet neduhem ze po ujeti i treba jen par kilometru dlouho chladi po vypnuti motoru (spustenej vetrak na plny pecky). Zvlastni je, ze toto nedelalo driv ani za mnohem vyssich teplot a proto nas to trosku desi :( Nevite nekdo cim by toto chovani mohlo byt a zda je to normalni chovani?
Jinak mame Orlando 2.0 diesel LT+

predem diky za jakykoliv typ :)
Mrw.
Reklama
 

Uživatelský avatar
nahox
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 04, 2012 11:37
Bydliště: Ružomberok

Re: Po par kilometrech jizdy dlouho chladi po zaparkovani

Příspěvek od nahox »

Mal by si nechat chvilku pusteny motor ,ono to robi aj mne bude to chladenie zrejme.
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 96 Kw strieborna metaliza
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON

este jedna Thalia 2009 v garazi

po novom mamina ma ceed 2018
Marwyn
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 27, 2012 09:33

Re: Po par kilometrech jizdy dlouho chladi po zaparkovani

Příspěvek od Marwyn »

To me prave desi :) protoze kdyz bylo venku 30 stupnu tak to nedelalo a ted kdyz je treba 15, tak to dela :(
Kazdopadne diky za informaci, jsem trosku klidnejsi ze to dela i nekomu jinemu.
Uživatelský avatar
odrifuk
Příspěvky: 302
Registrován: stř pro 01, 2010 20:32
Bydliště: Ilava Slovensko

Re: Po par kilometrech jizdy dlouho chladi po zaparkovani

Příspěvek od odrifuk »

CRUZE 120 kW BIELY LTZ 6 manuál+FÓLIE
Marwyn
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 27, 2012 09:33

Re: Po par kilometrech jizdy dlouho chladi po zaparkovani

Příspěvek od Marwyn »

asi :) najednou to prestalo delat, kontrolka nesvitila... nevim, snad uz to bude v pohode. Kazdopadne diky za pomoc.
Uživatelský avatar
jiruna
Příspěvky: 50
Registrován: úte črc 17, 2007 23:14
Bydliště: Praha

Re: Po par kilometrech jizdy dlouho chladi po zaparkovani

Příspěvek od jiruna »

A za chvíli to bude dělat znova, opravdu si přečti něco o vypalování filtru pevných částic jak radí odrifuk.
Tady je jeho funkční odkaz na Cruze: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=92&t=16305


Pokud jsi nevypálil DPF a jezdíš krátké štreky, tak se to bude stále opakovat. -P
Chevrolet Captiva 2.0D 4x4
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ + navi, Pewter Grey
Marwyn
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 27, 2012 09:33

Re: Po par kilometrech jizdy dlouho chladi po zaparkovani

Příspěvek od Marwyn »

Diky, urcite to zkouknu...
kraco
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 29, 2014 16:41

Re: Po par kilometrech jizdy dlouho chladi po zaparkovani

Příspěvek od kraco »

Robi to aj mne, ventilator ide na plno aj 2 min po zastaveni aj so studenym motorom aj s teplym. Spotreba okolo 15 litrov. Kontrolka vypalovania DPF filtra ale nesvieti. Ani v autorizovanom servise to nevedia opravit. Nejazdim vylucne kratke trasy. Ma niekto tip? Prehrievanie turba, oleja v prevodovke? Auto ma 4 roky a 120 tis km. Servisovane v autorizovanom servise
cizajaromir
Příspěvky: 40
Registrován: stř črc 10, 2013 13:24

Re: Po par kilometrech jizdy dlouho chladi po zaparkovani

Příspěvek od cizajaromir »

Zdravím,
je to určitě vypalování, mně to dělá také. Bohužel se to dozvíš jedině takto a také z aktuální spotřeby, ta je vždy vyšší tak o 4-5 litrů. Dlouhé trasy jsou sice dobré, ale auto neví jak dlouhá trasa bude a začne si vypalovat filtr kdy chce. Takže já třeba ujedu 100 km a druhý den jedu jen 15 km a auto bohužel začne pálit hned po prvním kilometru. I když tedy vypalování nedokončím během jízdy (15 km na to většinou nestačí), dojedu na místo a na parkovišti nebo před domem nechám proces dokončit. Regenerace mi probíhá v průměru každých 720 km (rozptyl mezi 480 - 850 km), ale je zvláštní, že třeba při cestě na dovolenou to vypaluje dokonce častěji než když jezdím trasy kolem 20-50 km.U vypalování ani tak nerozhodují kilometry, ale hlavně čas vypalování - bývá to tak 13-14 minut. Proto když jedu po dálnici, regeneruje se to třeba i 25 km, kdežto při malé průměrné rychlosti také třeba 14 km.
Když tedy probíhá regenerace, raději motor nevypínej a nech ji dokončit. Bohužel čas musíš odhadovat, žádná kontrolka přitom nesvítí (a to je ta největší chyba - přitom by to bylo tak jednoduché).

To je tak asi vše.
Číža
Orlando 2,0 VCDI 96kW, 2011
andris1781
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 12, 2013 20:36

Re: Po par kilometrech jizdy dlouho chladi po zaparkovani

Příspěvek od andris1781 »

Tak,tak popis sedí na vypalovanie DPF,no žiadna kontrolka nieje pri regenaracii filtra,ale ja to spoznam tak, už spominana zvyšena momentalna spotreba alebo keđ zastavim auto(motor stale beží,hodeny neutral) tak mam na otačkomery 900 otacok pri vypalovani DPF(normalne je 800 otacok) vtedy pockam presne 5 min. a otacky mi klesnu na normal čiže 800 otačok a je po regeneracii.Kontrolka mi svietila pri 15000km a pri 16000km, odtvedy to tak stale robim a zatial mi ešte nezasvietila, momentalne nabehane 85 000km, s autom som zatial velmi spokojny.
cizajaromir
Příspěvky: 40
Registrován: stř črc 10, 2013 13:24

Re: Po par kilometrech jizdy dlouho chladi po zaparkovani

Příspěvek od cizajaromir »

Tak ten postřeh s otáčkami na volnoběh je zajímavý, toho jsem si zatím ještě nevšiml. Je fakt, že při regeneraci při volnoběhu si nejsem jistý, kdy už skončila a tohle by byl dobrý a jednoduchý ukazatel. Já se vždycky po nějaké době rozjedu a podle aktuální spotřeby to už poznám, při brzdění motorem je tam spotřeba 0. Ale mohli nám tam dát alespoň tu kontrolku když už ne třeba ukazatel zaplnění filtru v procentech, nebo odhadovaný počet km do nové regenerace, něco jako odhadovaný dojezd na nádrž.
Číža
Orlando 2,0 VCDI 96kW, 2011
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“