Dovolenka 2012

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dovolenka 2012

Příspěvek od Slam »

Letošní dovolená mě osobně docela překvapila, a to příjemně. Letos jsme totiž po menším rozhodování vybrali Kanárské ostrovy, konkrétně jsme se rozhodli pro Puerto de la Cruz na největším ze sedmi Kanárských ostrovů – Tenerife.

A proč příjemně překvapila? Mám averzi trávit dovolenou v Evropě (ač Kanáry leží v Atlantském oceánu u pobřeží Afriky, je to součást Španělska), takže jsem Kanáry dlouho přehlížel. Ale byla to chyba, je tam totiž moc fajn a člověk se tam nenudí, protože každá část ostrova je úplně jiná, člověk tam na 2 tisících km² (ostrov se dá přejet z jednoho konce na druhý za pár hodin a za pár dní má člověk projetý celý ostrov křížem krážem) narazí na úplně odlišné krajiny – od pouště, přes husté lesy až po velehory (nejvyšší vrchol má 3 718 metrů) sopečného původu.
Prvně jsem zvolil aktivnější přístup k dovolené, takže na 4 dny z naší 14-tidenní dovolené jsme si půjčili auto (na 3 dny Citroen C2 a na 4. den Hyundai Atos – viz fotogalerie) a poznávali ostrov na vlastní pěst. Zajímavostí určitě je, že na plážích je tam černý písek (jak už jsem uvedl, ostrovy jsou sopečného původu), jen na pár místech je klasický světlý písek, ale ten tam byl uměle navezen (z Afriky nebo Portugalska).
Více z našich dojmů v této fotogalerii:
http://tenerife.byl.cz

Co se týče vozového parku, tak Daewoo/Chevrolet je tam vcelku obstojně zastoupen. Potkal jsem jak Nexii, tak několikrát i Cruze. Relativně často jsem potkal Daewoo Musso a Korando. A taky třeba Matiz, Lanos nebo Aveo (Leganzu ani jedinou).
Pár fotek jsem dal semhle:
http://tenerife.byl.cz/daewoo
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Reklama
 

Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Dovolenka 2012

Příspěvek od tomask »

Moc krásne fotky -i
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2757
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dovolenka 2012

Příspěvek od Slam »

Dík za poklonu. :P Však jsem tam taky zavařil jednu paměťovou kartu a teď z ní nemůžu nijak dostat fotky za půl dne. :( Nemáte někdo tip, kdo by to dokázal (veškeré prográmky jsem už vyzkoušel a ani ň z inkriminovaného dne)? :cry: Jedná se o 2GB Memory Stick DUO Pro...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Docent II.
Příspěvky: 464
Registrován: pon čer 14, 2010 21:05
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolenka 2012

Příspěvek od Docent II. »

Příští týden jedu na dovolenou do Beskyd, což je kousek od Slovenska :D . Když už nám vláda debilů zavedla tu prohibici, tak bych si rád přivezl něco na zub... Z mládí si pamatuji borovičku, nedávno jsem ochutnal Tatranský čaj... Jaké pití byste mně ještě doporučili jako suvenýr :PP: ?
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Dovolenka 2012

Příspěvek od Vypravca »

Sprav si komplet zbierku tatranskych cajov.
Najsilnejsi je tusim 70%.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Dovolenka 2012

Příspěvek od smire666 »

To už je alternatíva Absynthu ;) Nad nimi je už len Alpský rum ( cca 85% ) a denaturák :mrgreen:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
klm121
Příspěvky: 395
Registrován: pon pro 28, 2009 20:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Dovolenka 2012

Příspěvek od klm121 »

Ja som sa pred týždňom vrátil Kalábrie. More nádherné, asi najkrajšia časť Európy kde som zatiaľ bol. Veľmi málo cudzincov, sami domáci. Perfektné miesto na oddych, odporúčam :)
Chevroletov som videl celkom dosť, hlavne Spark a nové Aveo, Cruzov len zopár, až kým som došiel do Ríma, tam ich bolo veľa ako taxíkov. Takisto Orlando malo veľa taxikárov ako služobné :D
Přílohy
P9140559.JPG
Opel Insignia 2.0 CDTi Sport, 2010 (EX)
Chevrolet Cruze 1.8 16V LT(Z), 2011, Pewter (EX)
Chevrolet Aveo 1.2 8V, 2008, Poly (EX)
Uživatelský avatar
Martian
Příspěvky: 14
Registrován: pát pro 10, 2010 19:13
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolenka 2012

Příspěvek od Martian »

Zdravím, my sme absolvovali trochu "šialený" výlet z Bratislavy k Baltskému moru (DEN) na Nexií. ;)
Bolo to trochu núdzové, ale v tom čase jediné riešenie.
Výlet to bol super, aj keď cesta tam trvala skoro 16 hodín! (1h zdržanie - upchatá komplet dialnica v oboch smeroch pred tunelom Panenská=zkrížený kamión, + 2x2h zastávky), cesta späť bola lepšia, až na horiace auto pri Leipzigu, rozpolenú motorku pri Velemíne - to bolo hrozné - druhá polovica motorky bola snáď 40m od miesta havárie :cry:
My sme išli radšej opatrne, 110-130 na dialnici (viac len pri predbiehaní kamiónov atď..) a spravilo to celkom slušnú spotrebu 6,2L/100km.(plne naložená kára)
Dokopy to činilo 4100 km a nexia to zvládla našťastie úplne bez problémov.

jazdite opatrne
Martian
Přílohy
Fyns Hoved a moja Nexia :P
Fyns Hoved a moja Nexia :P
Daewoo Nexia 1.5 16V GTX, brzdy ATE, pruziny Monroe, tlmice KYB, podvozok+podbehy komplet antikorozny nater+pogumovanie, spodny kryt motora. Nexia uz pochodila: HUN,AUT,CR,GER,DK,HOL,BEL :)
Docent II.
Příspěvky: 464
Registrován: pon čer 14, 2010 21:05
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolenka 2012

Příspěvek od Docent II. »

Vypravca píše:Sprav si komplet zbierku tatranskych cajov.
Najsilnejsi je tusim 70%.
Tak v Tescu v Čadce (snad to skloňuju dobře ;) ) jsem našel řadu 32 - 42 - 52 - 62 - 72%, dovezl jsem těch 32 a 42%, na zbytek si zatím netroufám... BTW na těch 72% by snad měl být zbrojní pas :lol: ?
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Dovolenka 2012

Příspěvek od milosh »

Martian: Celkem adrenalin nexii k mori -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Odpovědět

Zpět na „POKEC“