preblikavanie check

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
danny188
Příspěvky: 41
Registrován: pát srp 14, 2009 13:01

preblikavanie check

Příspěvek od danny188 »

zdravim.rad by som sa opytal.na mojom matizkovi dost divne kolisu otacky, ked som v pohybe a pridam plyn tak s autom kusok cuka, a na palubovke mi niekedy svieti a niekedy blika check,vetsinou za jazdy svieti a ked stojim preblikava. cim to moze byt? neaka vaznejsia chyba alebo iba banalita ako je vymenit sviecky pripadne palivovy filter?
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: preblikavanie check

Příspěvek od alvin »

mne to robilo,keď som mal upchatý 1 vstrek,lebo som natankoval svinstvo v benzíne,ale mohli by to byť aj sviečky či káble
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
danny188
Příspěvky: 41
Registrován: pát srp 14, 2009 13:01

Re: preblikavanie check

Příspěvek od danny188 »

no tak dakujem za odpoved...skusim vymenit a uvidim co sa stym stane ci to pomoze alebo nie
danny188
Příspěvky: 41
Registrován: pát srp 14, 2009 13:01

Re: preblikavanie check

Příspěvek od danny188 »

zdravim...sviecky vymenene, motor ide kusok tihsie ale este stale preblikava check, mam us kupeny aj palivovy filter ale akosi ho neviem najst nikde v aute a ani pod autom. neviete mi poradit kde ho najdem? ci o hladat pod podvozkom alebo niekde v agregate motora alebo kde?je neako schovany pred ukradnutim?
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: preblikavanie check

Příspěvek od Mikeš »

Před zadním pravým kolem za prahem,poblíž uchycení podélného ramene ke kastli...
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
_luky_
Příspěvky: 54
Registrován: pát říj 22, 2010 20:40
Bydliště: okres Kladno

Re: preblikavanie check

Příspěvek od _luky_ »

Není to trochu hledání jehly v kupce sena? Tímhle způsobem za chvíli zbytečně vyměníš půl auta. Ta kontrolka Check znamená asi 1000 věcí. Tedy nejlepší je připojit na diagnostiku a zjistit, co se mu nelíbí.

Když jsem byl za Palikxem, byl přesvědčený, že to bude EGR ventil. Diagnostice se ovšem nelíbila 2.lambda sonda. Po vymazání chyby už se znovu neojevila.
danny188
Příspěvky: 41
Registrován: pát srp 14, 2009 13:01

Re: preblikavanie check

Příspěvek od danny188 »

no tie sviecky aj palivovy menim kvoli tomu ze si ani neviem spomenut kedy naposledy boly menene...a ked to nepomoze tak pojdem za chlapikom ktory ma diagnostiku nech to zisti. ale aj samotne auto neako divne sa sprava pri volnobehu...strasne kolisu otacky a aj pri jazde to je uplne o inom. minule sa mi stalo ze ked som nastartoval motor, som sa poriadne ani pohnut nevedel a auto mi z nicoho nic zdochlo...a ked som ho nastartoval tak sa rozsvietil motor, asi po 5km jazde som zastal.po hodine som snim isiel zasa a us nesvietil...a tak mi to sem tam robylo ale teras mi us blika vkuse ked nastartujem auto.pripadne neblika ale rovno svieti
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: preblikavanie check

Příspěvek od misojogi »

zakladny problem pri blikani CHECK je ciste vstreky
cize dat do paliva cistiaci prostriedok a nejaky cas jazdit
ak sa to vyriesi tak OK
inak by som hladal dalej a vaznejsie chyby
ale DAEWOO ma s tymto problem takze .....
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: preblikavanie check

Příspěvek od ladinek »

Mám dotaz nemám Matize , ale Aveo, snad nevadí. Občas na mě blikne chceck, auto jede normálně. Mám do BS auta Brno poukázku na diagnostiku za 99kč. Na středu jsem objednanej, ale check zase zhasl. Má to smysl s tím jet když zase nesvítí? Uloží se ta chyba, i když zhasne, nebo to musí svítit? Nerad bych šel na diag. za 99kč se zhaslým checkem a pak až se rožne, za to dal 1200kč. Teď to týden nesvítilo a po ujetí 140km to na volnoběh se rožlo a po dalším startu druhej den zhaslo. Jde o to jestli zjistí chybu přes diagnostiku ,i když to zhaslo. Díky za rady :PP:
Přílohy
check.jpg
check.jpg (18.99 KiB) Zobrazeno 5222 x
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: preblikavanie check

Příspěvek od rudla »

Chyba by se měla uložit v paměti.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: preblikavanie check

Příspěvek od saamm »

Např:DTC P0340 - Podmínky pro vymazání kódu DTC a zhasnutí kontrolky MIL

•Kontrolka MIL zhasne po čtyřech následných cyklech zapalování, kdy diagnostika proběhne bez poruchy.
•Historie kódu DTC se vymaže po 40 následných cyklech zahřátí bez poruchy.
•Kódy DTC lze vymazat pomocí diagnostického zařízení.
•Odpojením napájení baterie ECM na více než 10 sekund.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: preblikavanie check

Příspěvek od ladinek »

Tak check vyřešen :D
Auto spravený check nesvítí. Říkali , že je to poměrně častá závada lehce odhalitelná. Číslo chyby: P0012...... chyba fázovače polohy vačkového hřídele sání. Je tam prý sítko, bylo ucpaný vyměněno za nový a tím pádem předtím načítalo špatný hodnoty. Nastavili mě rozvodový kolo, chybu smázli, vyměnili sítko + diagnostika /měl jsem diag za 99kč poukázku z BS Auto/ celkem oprava 1002kč , takže spokojenost, jinak chválím přístup BS auto Brno, trochu reklamy :lol: po několikáté u nich spokojenost -i :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: preblikavanie check

Příspěvek od kesko »

Som rad ze uz zasa frcis bez problemov. Len tak dalej' :D
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: preblikavanie check

Příspěvek od smire666 »

...takže nepredávaš? :PP:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
danny188
Příspěvky: 41
Registrován: pát srp 14, 2009 13:01

Re: preblikavanie check

Příspěvek od danny188 »

check sa mi vyriesilo tak ze boli zapchate vstreky a nieco este okolo toho...presnejsie povedat neviem.ja totiz niesom mechanik...ale ked sa mi auto vratilo tak po niekolkych jazdeniach sa mi zasa rozbliklo check...ale po niekolkych nastartovani sa zasa rozblikne po cca 3 KM...ale ked zastavim...vypinam a zapinam motor tak zasa prestane svietit...taky zacarovany kruh.niekedy ale mam pocit ze to zacne svietit ked pridavaam viac plynu....neviete co by to mohlo byt?
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“