Vlhký až mokrý motor

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

hanzyy
Příspěvky: 14
Registrován: pon zář 03, 2012 22:26

Vlhký až mokrý motor

Příspěvek od hanzyy »

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně motoru. celý motor mi od spodní strany vlhahne až mokrá směrem nahoru až po hlavu. i převodovka je vlhká. nevím čím to je. před 2 měsíci jsem koupil auto Lanos 1.5 63kw a dolíval jsem vodu. před 14 dny jsem opět dolíval. a mám podezdření že mi někde uníka malinko voda. ale hadice jsou v pořádku. Je to voda olej to není. a v nádržce je od posledních 14 dní stejné množství. Děkuji vám za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
krowman
Příspěvky: 252
Registrován: pon lis 27, 2006 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlhký až mokrý motor

Příspěvek od krowman »

Tak ten motor poutírej a sleduj odkud se ta voda tam bere, to není normální, pokud neparkujes nekde ve vodě. :)
Daewoo Lanos, tudor HB, 1.5, ´97
vilem
Příspěvky: 84
Registrován: úte dub 03, 2012 21:20
Bydliště: KOUŘIM

Re: Vlhký až mokrý motor

Příspěvek od vilem »

možná děraví chladič.vzduch to při jizdě rozhání.
hanzyy
Příspěvky: 14
Registrován: pon zář 03, 2012 22:26

Re: Vlhký až mokrý motor

Příspěvek od hanzyy »

Chladič právě je v pořádku jelikož mám vody pořád stejně. a i Aluminiový prášek jsem do vody nale aby se zatesnili pripadne praskliny. ale porstě to vlhne od spodu až po začátek hlavy. od hlavy víš je sucho.. To je divné.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Vlhký až mokrý motor

Příspěvek od ppp »

Prasky na tesnenie do vody nebrat, potom sa bude menit chladic a radiator, tieto nase korejce maju origo vymenniky s velmi tenkymi ploskymi rurkami, ktore sa rady upchavaju.
hanzyy
Příspěvky: 14
Registrován: pon zář 03, 2012 22:26

Re: Vlhký až mokrý motor

Příspěvek od hanzyy »

Dobře to jsem nevědel. Děkuji za radu. prohnal jsem trubky Octem a vylezl něco jako kamen. ale pořád to vlhne svina. Jeden tady kolega na foru mi poradil, že by to snad mohla být mrazová pojistka. slyšel jsem o tom, ale netuším, kde bych ji mohl najít. je možné že bude hnila a prosakuje. Utřel jsem všecko trubky dal zpatky jel jsem to projet cca 60 km a zas vlhké. ještě mě napadlo těsnení hlavy ale to je asi blbost když olej neteče. jen ta voda z někama.

Děkuji za rady.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Vlhký až mokrý motor

Příspěvek od ppp »

je to isto voda a nie olej? Olej - zlty az hnedy, nemrzka - bezfarebna, pripadne ak mas modru/zelenu alebo ruzovu/cervenu tak mozno bude trochu vidno sfarbenie. A pre degustatorov :), je glykolova nemrzka sladka, ale neprehltat :).
hanzyy
Příspěvky: 14
Registrován: pon zář 03, 2012 22:26

Re: Vlhký až mokrý motor

Příspěvek od hanzyy »

:-D je to voda opravdu už jsem chutnal. mam modrou. je to mírně namodralé právě. i po chuti to má chut fridexu. Olej to není ale pro jistotu zkotroluju i ten.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Vlhký až mokrý motor

Příspěvek od ppp »

tak bud ako ti tu pisu skutocne niekde rupol chladic alebo unika spod hlavy ale to by asi nebolo po celom motore, ved nafot alebo natoc video na mobil kde bude vidno kde vsade je to mokre a hod na youtub napr., nevies ze je lepsie raz vidiet ako 1000x citat ?
hanzyy
Příspěvky: 14
Registrován: pon zář 03, 2012 22:26

Re: Vlhký až mokrý motor

Příspěvek od hanzyy »

Zduř chlapy a ženy pokud tu nějaká je. Mám toho mazlika nafoceného jak to vlhne či je to dost mokré. Přikládam par fotek taky kdyby někdo vědel čím by to bylo. Poradte. diky.

Tu sou ty fotky: http://uloz.to/xWAgtUh/2012-09-20-264-jpg
http://uloz.to/xUaLw8t/2012-09-20-266-jpg
http://uloz.to/xkbRgBS/2012-09-20-270-jpg
http://uloz.to/xHe916P/2012-09-20-267-jpg
hanzyy
Příspěvky: 14
Registrován: pon zář 03, 2012 22:26

Re: Vlhký až mokrý motor

Příspěvek od hanzyy »

Jo Kluci a ještě se chcu zeptat jen tak odbočím. kde bych našel ukostřeny motor jako tan kabl. nasel jsem jen od baterky na kastli. a Tchan mi tvrdi že ma byt ukostreny motor, to vím ale nemuzu ten kabl najit kudy vede nebo kde je. dík
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Vlhký až mokrý motor

Příspěvek od ppp »

Ono vietor pri jazde dokaze kvapaliny rozniest hocikam ale to ze je zasvinena az cievka ale kable su pritom suche, to mi nepripada ze by to bolo naprskane z chladica a inak sa tam nema ako dostat nemrzka, snad len ze by tiekla niektora zo zatok chladiacich kanalov na bloku motora alebo pod cievkou je tusim podla fotiek na nete nejake cidlo, asi snimac teploty motora, takze je to tiez mozny unik nemrzky. AK si si isty ze ide o nemrzku, skus skontrolovat toto cidlo:
1.5l 8v lanos.jpg
Ukostrenie motoru tipujem hruby kabel od baterky alebo od kostry pri baterke na steft na starteri, aspon na espere a nubire to tak je.
hanzyy
Příspěvky: 14
Registrován: pon zář 03, 2012 22:26

Re: Vlhký až mokrý motor

Příspěvek od hanzyy »

TAk kluci nejspíš byl povoleny sroub s cidlem na teplotu vody. mirne jsem no dotahl ale porad je to nejake vlhke.. ale jako voda se netraci ani olej. nebvim cece. nebo jestli to dela ten plyn ? že je to předelane na plyn. netusim.
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Vlhký až mokrý motor

Příspěvek od Rudolf Š. »

Když vidím ty fotky tak mám asi stejný problém jako ty, mám tam hodně mokro, jednou jsem to očistil ujeli jsme 80km a bylo to tam zase :( když jsem na to koukal tak mě to přišlo že je v háji těsnění mezi motorem a (nevím jak bych to popsal a nevím jak se to jmenuje :D :D :D ) ale je to taková hliníková blbost od které vede hadice do chladiče. Zítra sem hodím foto -i -i
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Vlhký až mokrý motor

Příspěvek od Rudolf Š. »

Tady bude v háji těsnění aspoň u mě -P -P -P -P -P
Přílohy
20120925_155328.jpg
20120925_155223.jpg
20120925_155202.jpg
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Odpovědět

Zpět na „LANOS“