zvýšená spotreba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
tomos
Příspěvky: 32
Registrován: sob črc 07, 2007 17:53

zvýšená spotreba

Příspěvek od tomos »

Dobrý deň,
mám kalos 1,4, 8v, 2004, sedan, po výmene rozvodového remeňa a napínacej kladky v autorizovanom servise sa mi zdvihla spotreba o cca 1,5 L. Hneď po výmene som bol na STK, hodnoty veľmi dobré, hlboko, hlboko pod limit.
Ani po opakovanej kontrole v servise nič nezistili, následne som vymenil aj filter sania a prívodnú hadicu k air-boxu, lebo sa na nej už objavovali trhliny. Spotreba LPG je teraz cca 8,5 až 9 litrov, predtým 7,3 do 8 litrov.
Všimol som si, že pri náhlom zošlapnutí plynového pedálu auto nadmerne hučí a ťažko sa rozbieha. Pri miernom, postupnom stláčaní plynového pedálu sa hučanie neobjavuje ani pri vysokých otáčkach. Vtedy je hlučnosť normálna. Pri prudkom pridaní auto hučí, akoby bol deravý výfuk. V servise LPG čosi upravovali na diagnostike, ale ani to nepomohlo.
V čom je problém ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: zvýšená spotreba

Příspěvek od Richard »

No moc tě asi nepotěším, ale z toho co jsi napsal se dá usoudit, že máš blbě nastavený rozvody..... to znamená třeba o zub jinak...... Má to i logiku, pokud si dělal tohle a potom máš problémy tak to těžko bude něco jiného ;-) máš tam ty variabilní ventily? To žes opravu prováděl v autorizovaným servisu nic neznamená...... všude se najdou diletanti...... napiš odkud jsi a dej si to do popisu, nikdo nechce přesnou adresu ale město pomůže kolegům v okolí a mohou ti píchnout......
Pohledem ještě zkontroluj všechny hadice a hadičky v sání zda-li jsou na svém místě.... za to nic nedáš
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
tomos
Příspěvky: 32
Registrován: sob črc 07, 2007 17:53

Re: zvýšená spotreba

Příspěvek od tomos »

Presne to mi povedal sused, ktorý sa v motoroch vyzná - že o nejaký zub sa pri výmene rozvodovsekli.
Ale aj v tomto prípade sú emisné hodnoty v poriadku ?
Zrejme to pojdem znova reklamovať.
A nie je tojediná vec, ktorú mi urobili zle. Pred nedávnom mi prestala sietiť spiatočka, bol som v servise - údajne vymenili spínač. Po krátkom čase spiatočka znova prestala svietiť, tak som si dal tú námahu a našiel som ten spínač. Nie je nový, je starý, ešte s logom daewoo a len povolená kovová objímka bola s kliešťami silnejšie zafixovaná na plastový kontakt.
Vyfaktúrovaný však bol nový spínač.
Inak, čo sa týka lokaliácie, som z Popradu.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: zvýšená spotreba

Příspěvek od Richard »

nevšiml jsem si že píšeš 1,4 8V tedy tam si myslím variabilní ventily nejsou....... a není to asi ani DOHC tedy nemá to 2 vačky. Tedy rozvody jsou jednoduchý jako facka...... Možná bys to mohl zkouknout i sám.... ale nevím kde u Kalose jsou značky, každopádně jsou na tý řemenici na klice a pak jsou na hlavě a na řemenici vačky.... Někdy bývá ryska na hlavě a na kole, někdy se ryska na kole nastavuje na dělící rovinu hlavy atd. U kliky bývá ryska a kolík na bloku nebo druhá ryska..... po nasazení řemene a napnutí se musí motor ručně protočit a rysky se musí zas po dvou otáčkách sejít na ryskách jinak je to špatně ! Jestli se soused vyzná ať ti pomůže se na to mrknout a pak jim to omlať o hlavu......
Další je, že při rozvodech je dobrý vyměnit i vodní čerpadlo, kolik máš najeto ? Prostě by se měli měnit všechny kladky napínací a vodící a vodní čerpadlo a to by autorizivanej servis měl vědět.....
A doporučuju změnit servis....... stejně asi auto v záruce nemáš, tak o nic nejde......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
tomos
Příspěvky: 32
Registrován: sob črc 07, 2007 17:53

Re: zvýšená spotreba

Příspěvek od tomos »

Dnes som bol na diagnostike plynu v Nižnej Myšli, kde mi povodne montovali plyn. Po diagnostike konštatovali, že v plyne problém nie je, pri prudkom pridaní sa auto dusí ako na plyne, tak na benzíne. Taktiež odporúčali obrátiť sa na servis, ktorý robil výmenu rozvodov, aby preveril, či naozaj nejde o posun o nejaký ten zub.
V servise ma prijímací technik najprv vysmial, že keby bol v rozvodoch posun, tak sa ventily stretnú a je koniec. Predpokladajú skor nejakú rezonujúcu časť vo výfuku, alebov nasávacom potrubí. V každom prípade však idem v piatok na prehliadku do tohto servisu. Sám som zvedavý, aký bude výsledok.
Momentálna spotreba 9L.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“