Závady

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: Závady

Příspěvek od micho »

Mam asi novu chybicku :| Pri prejazde nerovnostami sa mi zacalo ozyvat klepanie od brzicov na prednej naprave. Neviem co sa tam stalo, ale zacalo to len nedavno (mam cca 19t km, MY2011). Zaznamenal som to len vdaka tomu, ze na sidlisku mame uz dost rozbitu cestu na jednom useku a kedze je este stale teplo, jazdim so stiahnutymi oknami. Zistoval som poklepanim na brzdice, ze kde sa to ozyva a je to len na prednej naprave.
Ma niekto podobny problem alebo to uz dokonca riesil a vyriesil :?:
Cruze 1.8 LS+, MY2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
Troy
Příspěvky: 159
Registrován: čtv srp 11, 2011 20:22
Bydliště: Praha/Kopřivnice

Re: Závady

Příspěvek od Troy »

To samé mi dělaly brzdy na Hyundai Getz. Když jsem jel po kostkách tak to klepalo/drnčelo. V servise mi řekli, že je to konstrukcí brzd (měli pravdu) samozřejmě když přišlápneš pedál bzdy, nemělo by se ozývat nic. Ale neříkám,že je to tvůj případ.
Chevrolet Orlando LTZ 1.8 16V
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: Závady

Příspěvek od micho »

Tak podobny problem som mal na starom aute, len ma zaujima, ci maju aj ostatni takyto problem alebo je to mozno len mojim kusom/modelovym rokom. Som ochotny to aj ist riesit do servisu, ale pokial to uz nahodou niekto riesil a ma nejaku odpoved, urcite by mi to pomohlo -i
Cruze 1.8 LS+, MY2011
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: Závady

Příspěvek od micho »

Previezol som sa pred chvilou a ono to robia vsetky brzdove strmene. Len vzadu menej, preto sa mi zdalo, ze sa to deje iba vpredu... :idea:
Cruze 1.8 LS+, MY2011
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: Závady

Příspěvek od micho »

Bol som teda v piatok v servise (Swam, Košice), pozreli na to a zaroveň to aj riešili -i Klepanie som už nezaznamenal, takže zatiaľ som spokojný :mrgreen: Tiež mi montovali na zadné brzdy tlmiče vibrácií, takže už ani žiadne pazvuky pri cúvaní sa neozývajú.
Cruze 1.8 LS+, MY2011
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od chrudoš »

Taak nazdar panove :)

Zase pridam trosku do mlyna - piskani je spravene, nejdriv vymenili lozisko alternatoru, ale auto piskalo dal, tak znova oprava a pry ze vodni pumpa, vsechno vymeneno a uz nic nepiska, pry ze se to stava. Navic vse v ramci zaruky, tak jsem zkusil reklamovat i praskajici reprak a - vymenen za novy, zadarmo v ramci zaruky :) Co me ale moc netesi, uz potreti jsem byl tento rok vyvazovat kola, potreti mi musel vyvazit 3(!!!) ze 4 kol, pry ze je to nejspis pneumatikama, takze pristi rok uz opravdu nove. A to mam jeste prave predni kolo uplne krive, ze pry se to da vsrovnat, ale u litaku to neni zadna sranda, takze nejspis budu shanet i nove kolo. A kdyz mu pri dotahovani popadala pulka krytek na srouby, tak se na me jen tak podival, ja pokrcil ramenama a shodli jsme se, ze rejze bude chvili porad jeste rejzi :)

Nicmene potom dovolenka v Itosce, porad jsem zkoumal, jestli neco nepiska, ale Cruzik vydrzel a aj spotrebou velmi velmi prijemne prekvapil, cely vylet za 7,4 (sice v italii benzin za 2 eura, ale tomu se clovek nevyhne)

Jak tak sleduju, nic zavazneho se s autama nedeje, to me tesi, drzim palce :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Závady

Příspěvek od tomask »

Ty ses teda probudil po dlouhý době :lol:
Jsem rád že auto funguje.
:PP:
Carthell Prg
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od chrudoš »

Nejak se zacinam zasekavat v praci vic a vic, vecer uz mam pocitace plne zuby, takze jsou to fakt narazovky
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Doyle
Příspěvky: 219
Registrován: úte dub 10, 2012 13:02
Bydliště: Brno - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady

Příspěvek od Doyle »

Tak dnes mě můj servis opravdu zaskočil a teď vlastně nevím co si o tom mám myslet. Když jsem tam vezl auto poprvé kvuli střešní liště a lakování poškrábaného dílce od té lišty( jak jsem psal x příspěvků níže ) - protože ho odmítli jen zapravit s tím že se to v rámci záruky musí standartně opravit, Tak mi bylo řečeno. Minimálně týden, jen lak tvrdne 3 dny atd atd. Musel jsem odjet protože původně když mě objednávali slibovali kratší termín a pak najednou víc jak tejden s čímž jsem nepočítal ( pochopitelně jsem byl naštvanej a dal jim to najevo) . Opravu jsme odložili o 14 dní až budu moct být bez auta déle. A teď prásk.. v Úterý ráno 8,20 jsem to tam dal, dnes - čtvrtek 8,55 přijde SMS auto připraveno opraveno přijeďtě si. No ať počitám jak počítám 3 dny mi nějak nevychází. A teď : buď tam maj děsnej bordel a pravá ruka neví co dělá levá a mechanici se jen vymlouvaj a v zásadě mi lže technik do očí že to rychleji než za 3 dny nejde nebo to prostě odflákli a je to jen nějak zaplácaný. Tak to jsem teda zvědavej.
Hlavně nechápu způsob jednání a komunikace. Prvně volám/objednám se a jedu tam osobně - přijedu nikdo o mě neví, žádný záznam. No naštěstí se objeví garanční technik a prohlíží fotí a objednávají díly. Po schválení reklamace se objednávám s tím že je mi slíben termín od úterý do pátku.počítám s tím na víkend potřebuju už auto Když přijedu najednou to nejde .. minimálně týden do pátku to rozhodně nebude = odjíždím nasranej. Přeobjednám se za 14 dní Dávám do servisu slíbeno do konce týdne s nejistotou v hlase. Dle původních info počítám s tím že pátek = zázraku , spíš to bude pondělí úterý . A najednou čtvrtek ráno - Hotovo. CHlava mi to nebere asi si ze mě dělají srandu :shock:
Cruze HB LT Plus, 1,6 91kW, Šedá Smoke Grey FOTO Cruze
Dříve:
Peugeot 205 XS 1,4 58kw ( 786kg ) = třídveřové letadlo FOTO 205
Peugeot 406 ST 1,8 16V 81kW / sedan FOTO 406

Obrázek
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od chrudoš »

Mechanici no :) Teda mavaji s tebou pekne, o to nic, jenze ono je mozna opravdu tezke odhadnout presne, kolik to casove zabere, kdyz takovouto zavadu bezne nedelaji. Vzdycky reknou radeji delsi cas a zkraceni je pro zakaznika prece prijemnejsi, nez kdyz to necekane natahnou treba pres vikend, ne? A co ti teda nakonec rekli, ze udelali? Presne to, co predpovidali nebo neco jineho?
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Závady

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak asi každý technik Ti řekne něco jiného, ale lakyrníci by snad měli vědět jak dlouho schne lak, takže ty 3dny by měli být jistý, takže buď to uspěchali a nebo to nebylo 100% vytvrdnutý :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Doyle
Příspěvky: 219
Registrován: úte dub 10, 2012 13:02
Bydliště: Brno - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady

Příspěvek od Doyle »

No snad dobrý .. případně to snad ještě vytvrdne.. neřikal nikdo nic.suchy to samozřejmě bylo.. možná nějaká uv lampa. vypada to ok
Cruze HB LT Plus, 1,6 91kW, Šedá Smoke Grey FOTO Cruze
Dříve:
Peugeot 205 XS 1,4 58kw ( 786kg ) = třídveřové letadlo FOTO 205
Peugeot 406 ST 1,8 16V 81kW / sedan FOTO 406

Obrázek
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Závady

Příspěvek od tomask »

Tak držím palce snad to udělali pořádně.
Hlavné je aby jsi to už nemusel řešit.
:PP:
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Doyle
Příspěvky: 219
Registrován: úte dub 10, 2012 13:02
Bydliště: Brno - Vinohrady
Kontaktovat uživatele:

SLÍCOVÁNÍ DÍLU

Příspěvek od Doyle »

Tak nevím jestli se v tom pořád nepatlám a nejsem už trochu paranoik :mrgreen: , ale dneska jsem si všiml nestejnoměrného slícování dílů , konkrétně na zadních dveřích u HB.
Ve spodní části zadních dveří v místě prolisu u kola mi levé dveře krásně sedí a lícují s blatníkem a pravé asi 3 - 5 milimetrů vyčuhuje plošně přes blatník. Výš už je to v pořádku.. jen to prostě vypadá jako by odstával roh dveří. Je to normální? má smysl to řešit?
Cruze HB LT Plus, 1,6 91kW, Šedá Smoke Grey FOTO Cruze
Dříve:
Peugeot 205 XS 1,4 58kw ( 786kg ) = třídveřové letadlo FOTO 205
Peugeot 406 ST 1,8 16V 81kW / sedan FOTO 406

Obrázek
Uživatelský avatar
Honza H.
Příspěvky: 601
Registrován: pon čer 11, 2012 09:44
Bydliště: Praha/Vyškov

Re: SLÍCOVÁNÍ DÍLU

Příspěvek od Honza H. »

Doyle píše:Tak nevím jestli se v tom pořád nepatlám a nejsem už trochu paranoik :mrgreen: , ale dneska jsem si všiml nestejnoměrného slícování dílů , konkrétně na zadních dveřích u HB.
Ve spodní části zadních dveří v místě prolisu u kola mi levé dveře krásně sedí a lícují s blatníkem a pravé asi 3 - 5 milimetrů vyčuhuje plošně přes blatník. Výš už je to v pořádku.. jen to prostě vypadá jako by odstával roh dveří. Je to normální? má smysl to řešit?

To neřeš, toho nelícování jsme si už taky u našich HB s Danníkem všimli ;)
Bývalý majitel Cruze LT+ 1,6 Hatchback, Černá Carbon Flash, 2012

Carthell Prg
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“