Univerzalny palubny Pc

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Re: Univerzalny palubny Pc

Příspěvek od ferino28 »

Dark69 píše:to ferino28: Nexia ma mechanicky tachometer, lenze z prevodovky z jeho vystupu idu aj kabliky, takze je tam aj elektronicky (digitalny) vystup. Pisal to uz aj palikx v jednom topicu, ze je mozne na nexiu zapojit Palubny Pocitac... Ak by to nebolo mozne, tak by nemal ani JRDa Mclaren na svojej nexii ten rusky palubny pocitac ;)

Tu je presny palikxov prispevok:
ahoj
espero ale ma elektronicky vystup na tachometr
myslim ze modry kabel na senzoru rychlosti nebo u RJ tam ale nevim tu pozici.jsou asi 3 ruzne jednotky
Mozno na espere, neviem. Asi by bolo zbytocne aby korejci tam davali nieco na snimanie rychlosti, kedze o tachometer sa stara lanko a RJ nepotrebuje snimat rychlost, nema preco. Ale niekde som videl urobeny PP a snimac o rychlosti bol urobeny na tom lanku, ze tam bol pridany kotucik s vybranim a optoclen, trebalo akurat poznat koeficienty na pomer otacom lanka k tej akt. rychlosti. Neviem totiz kolko impulzov potrebuje ten PP aby si "myslel", ze auto ide rychlostou napr. 100 km/h. Este mozno by sa k tomu dalo pouzit ABS, ktory vlastne snima otacky kolesa, kde by sa dala prepocitat realna rychlost, ale nemam o tom az take znalosti.
Reklama
 

Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: Univerzalny palubny Pc

Příspěvek od foker »

Neviem sice kde sa fyzicky nachadza ten snimac(niekde na prevodovke) ale je tam urcite.Zistis to minimalne podla toho ze ked mas zaradeny neutral a stojis tak mas na volnobehu cca 800ot/min.Ale ak mas neutral ale si v pohybe okamzite ti stupnu otacky motora na nejakych cca 1100ot/min.Aspon co som si vsimol tak mne to tak robi
Přílohy
scan0002 - kópia.jpg
(176.09 KiB) Staženo 236 x
Kvety a bonboniery nepijem
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Univerzalny palubny Pc

Příspěvek od Dark69 »

to ferino28: Napisem ti to este raz... JRDa Mclaren ma na svojej Nexii uz namontovany ten rusky Palubny Pc, ktory sa pripaja na vstrek, elektronicky vystup tachometra a plavak nadrze...
Dokonca je urobeny do povodnych hodin v aute, s uz dvojriadkovym dislejom.......

http://qp-tyt.com/virtuemart.html?page= ... gory_id=34

Cidlo rychlosti vozidla VSS :
Cidlo rychlosti vozidla VSS vysiela do elektronickej riadiacej jednotky ECM impulzny signal. Na zaklade tohto signalu ECM vypocita rychlost automobilu. Cidlo rychlosti je upevnene na prevodovke, na ose lanka rychlomeru.
Napätie signalu:
- pri necinnosti tranzistora cidla je mensie nez 0,5V
- ak je cidlo v cinnosti je napätie asi 2V

Toť vsjo :D
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Re: Univerzalny palubny Pc

Příspěvek od ferino28 »

Takze to asi ma kazda MPI nexia :D
Takze sa da do nexie pouzit aj palubak napr. z felicie a pod.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Univerzalny palubny Pc

Příspěvek od Dark69 »

ferino28 píše:Takze to asi ma kazda MPI nexia :D
Takze sa da do nexie pouzit aj palubak napr. z felicie a pod.
Ano ma to kazda Nexia ;)
No, fungovat by mal aj z felicie, len mozno kusok nepresne....Trebalo by ho aj potom spravne nakonfigurovat ako tie kazde univerzalne PP...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzalny palubny Pc

Příspěvek od LordMMX »

oživujem tému pretože. toto by malo fungovať aj na digitálny tachometer z kadettu, nie?
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“