pozor na vysokonapatove kable

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

pozor na vysokonapatove kable

Příspěvek od ppp »

Mozno by to malo ist do sekcia co ma dnes potesilo a zaroven co ma dnes nepotesilo :) ale kedze je to celkom zaujimavy a pritom banalny problem podelim sa s nim v novej teme.

Asi kazdy co ste na daewaky presli z normalnejsich aut ako je napriklad skodovka :) ste trosku nechapali system sviecok a tie obrovske gumene fajky co su na koncoch VN kablov. Tak tie su tam presne na to aby sa to cele mohlo pokazit. Kedze som chcel bezproblemovu prevadzku dalsich 100kkm kupil som za 3nasobok najlacnejsich VN kablov NGK kable (ved ked sviecky tak aj kable nie nech sa drzim znacky :) ). Pritom sa mi niekde marilo v mysli ze som niekedy davno cital nieco o tom ze ngk sviecky su dobre a kvalitne ale ngk kable nekupovat ale neposluchol som a siel som do nich.
Po vymene umreteho motora za iny 1.5l 16v som pouzil uz nove kable lebo na jednom starom som si vsimol ze nejak sa na nom utrhol kus izolacie aj ked netusim kde. Sice to na jeho funkcnost zatial vplyv nemalo ale casom by mohlo. Vsetko slapalo dobre akurat som kvoli laborovaniu so starym motorm a nedostatku novych sviecok pouzil stare sviecky, ktore uz boli v motore snad aj vyse 30kkm. Nove boli v starom skapatom motore. Kedze vsetko slapalo ako ma kaslal som na vymenu sviecok. Nedavno ma ale do vymeny sviecok dohnalo presvedcenie ze obcasne trhnutia od motora by bolo dobre poliecit tak som vymenil sviecky aj vzduchovy filter (pozor na JC ma nizsie penove okraje, musel som mu trosku ohnut viac plechove packy na filterboxe). Po vymene motor nechel ist z volnobehu poriadne do otacok, ale nad 2totacok uz bol spokojny. Tak som skusil uplne nove sviecky a nie tie nove co boli este v starom motore a to iste. Kedze som planoval posunut predstih, tak som ho posunul a pri posunuti rozdelovaca uplne na doraz problem zmizol jazdil som s tym predvcerom aj vcera. Vcera som trosku predstih ubral, lebo na doraze bola rozdelovac uz trosku sikmo (na prirube bolo vidno malu medzeru) a tak sa problem vratil.

Dnes som zacal hladat pricinu (odtrh a problemovu sviecku) a ono jeden z kablov sa rozpadol a plechova objimka, ktora je vo vnutri hrubej fajky a zachytava sa o sviecku zacala takmer volne behat vo vnutri fajky aj s kablom. Takze nemala kontakt so svieckou a tym sa v extremnych podmienkach (akceleracia) obcas nepodarilo preskocit iskre tam kde by mala. Stacilo nasadit kabel opatrne (nemam novy) najprv objimku na sviecku a potom opatrne nasunut gumenu fajku a problem uplne vymizol.

Takze ak vam po vymene sviecok alebo kablov zacne vynechavat motor najma sa nebude chceit zbierat do otacok aj na volnobehu skontrolujte si kable. Tieto kabel su nove maju asi 7tkm a proste sa im vnutro uvolnilo a teraz ho normalne uz nenasadite.
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: pozor na vysokonapatove kable

Příspěvek od LordMMX »

ja mám káble TESLA a no problem :)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: pozor na vysokonapatove kable

Příspěvek od conpet »

U Espera se mě taky stávalo že po vytažení kabelu ze svíčky jsem ho doslova vytrhl z to kontaktu :oops: u Leganzy jsou už trochu lepší a pevnější, tam se mě to ještě nestalo.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: pozor na vysokonapatove kable

Příspěvek od ppp »

Ved u nejakych noname som musel kontakty a kable z fajok trhat kliestami aby som ziskal samotne fajky, ale ku kablov, ktorych znacka by mala napovedat kvalitu uletel kontakt sam. Pritom kabel na nom drzi, ved ma tusim nylonove vnutro.
Ale dnes to zase blblo tak som prehodil problemovy kabel za stary noname, blblo to nadalej. Tak som vymenil vsetky 4 sviecky za dalsie nove a zatial sa to tvari dobre. Ale nechcem kricat hop kym to zase nezacne skakat. Musim na tom nabehat aspon par desiatok km aby som mohol povedat ze je uz dobre.
Vobec netusim ako by vysunuta objimka mohla znicit sviecku.
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: pozor na vysokonapatove kable

Příspěvek od Vypravca »

Mne Espero skakalo po 10tisic km.
Vymenu sviecok som spojil s vymenou oleja.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“