Nubira skače

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
dark107
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 08, 2012 10:55

Nubira skače

Příspěvek od dark107 »

Zdravim poprosil by som radu.Niekedy mi ide auto v pohode niekedy zase začne skakat a trhat nim,vobec sa neda nanom jazdit.Sviecky mam nove aj kable aj palivovy filter aj tak dalej to robi to iste. Ked idem do kopca zacne skakat a zdochne musim ho vytacat aby som vysiel ten kopec aj to je niekedy problem a velku spotrebu ma.Neviete niekto poradit. Sondu som premeraval ta je dobra. Neviem si dat viac radi s nim. Prosim o radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nubira skače

Příspěvek od Richard »

Zkus zapalovací modul..... mrkni na kabely a svíčky...... já mám kabely Senteh a spokojenost. Zapalovací modul jsem koupil za 850,- na aukru nový s roční zárukou a funguje OK, svíčky mám normální Brisky asi za 30,- kus , jezdím na plyn tak je častěji měním..... vše OK
Kabely a svíčky píšeš že jsi měnil, co jsi tam dal ? Nic jinýho už v elektrice není, svítí ti CHECK ?
A napiš si město odkud jsi, třeba by ti někdo půjčil modul na zkoušku jestli je to tím....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
vilem
Příspěvky: 84
Registrován: úte dub 03, 2012 21:20
Bydliště: KOUŘIM

Re: Nubira skače

Příspěvek od vilem »

jeto obecně řečeno, mohlo bi tobít aky v palivovém systemu,nedostatek paliva-
dark107
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 08, 2012 10:55

Re: Nubira skače

Příspěvek od dark107 »

Dik za radu pozriem ten modul. Sviečky mam Bosch a kable neviem ake.A ano svieti mi CHECK. Co s tym moze byt ??? ked mi to svieti.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nubira skače

Příspěvek od Richard »

No když ti svítí check, tak to asi modul nebude, teda mě když jsem to bral přískokem vpřed tak Check nesvítil, ona asi řj. do toho modulu pošle že má hodit jiskru ale už nemá jak zjistit jestli akce proběhla.... tak proto když jsou v háji kabely nebo svíčky Check nesvítí .... tak bych to viděl spíš na nějaký senzor, kliky, vačky, MAP.... ale mělo by to jít vyčíst z tý jednotky..... zkus to "vyblikat" návod jak najdeš tady na foru
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
dark107
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 08, 2012 10:55

Re: Nubira skače

Příspěvek od dark107 »

Ale len ocas zacne svietit check. Niekedy nesvieti aj ked ho vypne aj tak bude skakat a neviem ako sa zbavit toho skakania :(
paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: Nubira skače

Příspěvek od paul08 »

A naozaj je ta sonda dobra?Podtlakove hadice si pozeral,mas zaslepeny EGR ventil?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nubira skače

Příspěvek od ppp »

ono kym to nie je mechanicky problem (nemizne voda, olej ani nesmrdia spaliny z expanzky ?) tak je to bud dodavka paliva alebo nieco vo vysokonapatovej sustave.

Ja som dnes riesil uplnu banalitu nove kable (len 7tkm) ale po vymene sviecok sa jeden rozpadol a vnutorna plechova objimka co ma sadnut na sviecke sa zasunula hlboko do gumenej fajky a kontakt nebol. Iskra to sice zvladla preskocit ale nie za extremnejsich podmienok ako je akceleracia a pod. Pritom kable su znacky NGK a stali 3x tolko ako najlacnejsie kable (u toho isteho predajcu). Takze znacka a cena nic neznamena. Ked som z lacnejsich starych kablov trhal vnutra z fajok (gajky som chcel kvoli gume ktoru chcem ako dorazy pre dvere, branu a pod) tak z lacnot som ich ledva dostal. Ale z ngk vyliezla objimka sama. Proste smejd.

Dobre je si spomenut ci bol problem aj predtym nez niekto zacal menit veci na aute alebo zacali az po vymene sviecok kablov a pod.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nubira skače

Příspěvek od Richard »

Já už asi 2 roky mám kabely ke svíčkám Senteh a v pohodě jezdím na plyn a ten je háklivý na kvalitu jiskry..... cena byla kolem 500,- i s poštou a za 2 dny jsem je měl doma...... nedělám reklamu ani je neprodávám, jen píšu že jsem spokojen a to na netu se moc nevyskytuje :-)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nubira skače

Příspěvek od ppp »

Ja som mal este na skodovke nejake lacne vraj made in usa zlte kable za 100sk komplet a potom ako sa mi rozlomil bakelitovy tesla blatne tak som ich naimplementoval a nasledujucich 60tkm nemenil ani nebolo treba. Ale na espere je to nieco hrozne. Kazde zacnu po par desiatkach kkm svetielkovat (origo, neorigo, silikon nesilikon) a to ze sa akoze lepsia znacka ngk rozpadli tak to ma dozralo. Problem je v tom, ze sa rozpadol tak, ze ta blba plechova objimka nebola poriadne ukotvena v gumenej fajke takze zacala v nej volne behat. Tym padom nie si schopny nasadit objimku na sviecku len ju mat par mm nad svieckou. Niezeby sa rozlamalo uhlikove jadro kablu.
Odteraz uz budem kupovat len najlacnejsie kable a ked sa poserie tak ho vysmarim a dam novy. A to este nie som z toho vonku, dnes zacal motor zase blbnut, skusil som dat stary kabel, ktory nemusim nasadzat opatrne a blblo to dalej. Takze som vymenil dalsiu sadu sviecok (ngk typ predpisany vyrobcom motoru) a zase sa zda ze by mohlo byt dobre tak uvidim dokedy. AK sa posrala aj sviecka kvoli tomu blbemu kablu tak sa na ngk vykaslem, a prejdem na ine, ale uz mam nakupene nkg do zasoby takze asi neprejdem len dominam.
dark107
Příspěvky: 7
Registrován: sob zář 08, 2012 10:55

Re: Nubira skače

Příspěvek od dark107 »

trosku citit smrad niekedy spaleniny. A uz som skusal aj odpojit sondu aj tak nic tak uz fakt neviem co mu je:(
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“