Ozývá se hluk od přední nápravy + zkušenosti s Captivou

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Gabriel Lang
Příspěvky: 1
Registrován: čtv srp 30, 2012 19:35

Ozývá se hluk od přední nápravy + zkušenosti s Captivou

Příspěvek od Gabriel Lang »

Dobrý den,

vlastním černou Captivu Sport 2.0 4WD, kupoval jsem ji úplně novou před necelými třemi roky. S autem jsem spokojený, akorát spotřeba s automatem je po městě docela vysoká. Ale tak už jsem si zvykl :) na naftový dvoulitr jsem to ale nečekal. Teď bych možná uvažoval o 3,2 v benzínu. Najel jsem 72 tisíc kilometrů a jediné co jsem měnil, tak čidla ABS a přední žárovky. Však nedávno jsem začal pozorovat divný hluk od přední nápravy. Možná cítím v podlaze i lehoučké vibrace a příjde mi, že auto trošku přibržďuje. Ale těžko říct, třeba jsem už z toho blbej. Zdá se mi, že se vibrace a hluk ozývají od levého předního kola. Hluk se objevuje při překročení 60 km/h. Vím, že mi asi někdo těžko poradí, ale za pokus nic nedám, třeba už se někomu něco podobného přihodilo. Má diagnóza je ložisko, ale myslím, že je ještě brzo na to aby odešlo. Celkově jsem ale s autem spokojený. 7 míst, dost prostoru, čtyřkolku ocením hlavně v zimě, při cestách na dovolenou a chalupu.

Děkuji za každou reakci. S pozdravem Lang :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
hkubala
Příspěvky: 16
Registrován: pon lis 22, 2004 19:16
Bydliště: Praha=Teplice

Re: Ozývá se hluk od přední nápravy + zkušenosti s Captivou

Příspěvek od hkubala »

Zdravím,
mám CAPTIVU půl roku, před tím jsem měl LEGANZU, EVANDU a EPICU. Změnil jsem posed
a jezdím nahoře. Je to fajn ale po letních dovolenkových jízdách mi také začala hučet přední
náprava. Nejdřív jsem myslel, že to je gumama ale zvuk se zintezivňuje. Auto trošku tahá doleva,
geometrii jsem nechal zkontrolovat a pořád setrvalý stav. V servisu mi řekli, že to asi bude diferenciál.
Zítra to dám do servisu a uvidím.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Ozývá se hluk od přední nápravy + zkušenosti s Captivou

Příspěvek od Richard »

Takhle na dálku je to těžký, ale taky bych se přilkonil k ložisku.... to že vydrželo 70k km je dnes už skoro normální..... auto je relativně levné (prostě spotřebák), a dnes se auta nedělaj aby vydržely ale aby se prodávali další nové... :-(
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Ozývá se hluk od přední nápravy + zkušenosti s Captivou

Příspěvek od Matsonic »

Lozisko kola vetsinou poznas poslechem, kdy pri jizde se meni zvuk podle natoceni volantu
tarale
Příspěvky: 103
Registrován: pát led 16, 2009 20:35
Bydliště: Levoča

Re: Ozývá se hluk od přední nápravy + zkušenosti s Captivou

Příspěvek od tarale »

Ja mam na mojej najazdene 85tis a menil som predne lave lozisko zacala hucat pri cca 78tis km mierne no teraz uz hucalo dost najme okolo 120km/h takze som ho vymenil nieje to problem SKF stoji 230 ecka kompletne aj zo snimacom takze pohoda robota cca hodinka
HonzaKLE
Příspěvky: 104
Registrován: čtv říj 20, 2011 22:22

Re: Ozývá se hluk od přední nápravy + zkušenosti s Captivou

Příspěvek od HonzaKLE »

Zdravím kolegy.
Tak jsem v 35 tis. najetých kilometrů prodělal výměnu náboje pravého předního kola, hluk od ložiska už byl nesnesitelný. Mění se komplet náboj s ložiskem a čidlem ABS. Práce v servisu cca 3 hodiny, údajně nešel povolit. Vše prozatím v záruce. Od prosince je také k dispozici nový software řídící jednotky. U mé Captivy vyřešil padání do nouzového režimu při brzdění motorem.
Chevrolet Captiva LTZ 2,2D
VW Touran 1,9 TDI
kawasaki KLE
Škoda Octavia II 4x4 1,9 TDI
Škoda Felicia kombi
Škoda 100, 110, 105

ČZ 125/476
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: Ozývá se hluk od přední nápravy + zkušenosti s Captivou

Příspěvek od Mefisto »

Mas automat nebo manual?
Martin_truck
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 14, 2015 19:00

Re: Ozývá se hluk od přední nápravy + zkušenosti s Captivou

Příspěvek od Martin_truck »

Zdravím
Pokud to je ložisko tak to mění zvuk při jízdě. Levé ložisko se více ozve při zatočení do prava a pravé při zatočení do leva aspoň v 80 km/hod. Nedávno jsem ho dělal.
HonzaKLE
Příspěvky: 104
Registrován: čtv říj 20, 2011 22:22

Re: Ozývá se hluk od přední nápravy + zkušenosti s Captivou

Příspěvek od HonzaKLE »

mám manuální převodovku
Chevrolet Captiva LTZ 2,2D
VW Touran 1,9 TDI
kawasaki KLE
Škoda Octavia II 4x4 1,9 TDI
Škoda Felicia kombi
Škoda 100, 110, 105

ČZ 125/476
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“