Smrad v aute

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

boy
Příspěvky: 58
Registrován: sob zář 15, 2007 23:14

Smrad v aute

Příspěvek od boy »

zdravím chcem sa spýtať mám Nubiru I a hneď ako naštartujem mi smrdí v aute akoby niečo z výfuku tlačí to aj cez ventilátor dovnútra,neviem či od benzínu alebo spálený olej, alebo niekde nejaké tesnenie žeby bolo spálené len neviem kde, výfuk nevyzerá byť deravý, zadnú časť som teraz menil to my zhnilo, lebo v nej stále bola voda, stráca sa aj olej ale nekvapká na výfuk
prosím o pomoc
Nubira 1,6 SX červená,predtým Nexia 1,5 GLE tm.zelená
Reklama
 

eL
Příspěvky: 104
Registrován: úte led 18, 2005 09:30
Kontaktovat uživatele:

Re: smrad v aute

Příspěvek od eL »

Nemlží se ti více okna? Potom by to mohl být prasklý radiátor...
Daewoo Nubira 2.0 CDX, 98 rok, 98kW, Hatchback
boy
Příspěvky: 58
Registrován: sob zář 15, 2007 23:14

Re: smrad v aute

Příspěvek od boy »

diky za odpoveď, nemlžia my vôbec okná
Nubira 1,6 SX červená,predtým Nexia 1,5 GLE tm.zelená
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: smrad v aute

Příspěvek od mzprx »

Ak je to spalenina, moze to byt predrana hadicka odvetravania kluky.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
boy
Příspěvky: 58
Registrován: sob zář 15, 2007 23:14

Re: smrad v aute

Příspěvek od boy »

díky a môže to smrdiť aj u motora a tá hadička kde sa nachádza, ináč po odstavení vozidla aj to smrdí ďalej aj dve hodiny
Nubira 1,6 SX červená,predtým Nexia 1,5 GLE tm.zelená
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: smrad v aute

Příspěvek od Richard »

Já mám taky podobný problém, ale smrdí mi v autě benzín když jedu a otevřu okno..... nevím vůbec odkud..... když zastavím a očuchám celej motor za běhu žádný benzín necítím :shock: navíc jedu na LPG a pokud mám přepnuto na LPG tak relátkem automaticky vypínám čerpadlo...... tak odkud to může smrdět ?????? napadá mi jen ta nádobka s aktivním uhlím co je tuším v levém podběhu ...... co vy na to ?


Zkoukni všechny hadice i ty na vodu, za to nic nedáš, myslím že kolegové mají na mysli takový gumový kolínko na zadní straně motoru jak je sací potrubí a jde z víka ventilů do sání
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: smrad v aute

Příspěvek od ppp »

Mne v espere smrdi novy neoriginal radiator kurenia, ktory bohuziual nie je cisto letovany ale ma aj gumove tesnenia a navyse ma molitany prilepene nejakym hnusnym lepom, ktory podozrievam z toho za zapacha pri zohriati.
Potom mi prelina tesnenie veka ventilov a olej sa potom dostava k tesneniu a na vyfukove parohy, kde sa pali. A este kvapka olej z rozdelovaca a po prevodovke asi steka na vyfuk, takze dalsi zdroj spaleneho oleja.
boy
Příspěvky: 58
Registrován: sob zář 15, 2007 23:14

Re: smrad v aute

Příspěvek od boy »

včera som skúšal na mieste auto a vytočil som do otáčok 5000 a úplne biely dym išiel z výfuku ale voda sa nestráca, možno je zlá lambda sonda, len sa mi do nej nechce investovať 60 €, ináč motor ide jedna báseň
aj teraz som s ním prišiel do roboty.
Nubira 1,6 SX červená,predtým Nexia 1,5 GLE tm.zelená
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: smrad v aute

Příspěvek od ppp »

keby bola zla lambda tak ide z vyfuku cierny dym, vyzeralo by to ako mierne akcelerujuci turbodizel
lambda za 60e je trosku privela, ved sa da zohnat za 30 aj s postovnym
biely dym moze byt kondenzat vo vyfuku alebo prelinanie vody z chladiacej sustavy cez tesnenie hlavy motora ale ked sa ti voda netrati tak potom ten kondenzat vo vyfku asi jazdis obvykle kratke trasy
boy
Příspěvky: 58
Registrován: sob zář 15, 2007 23:14

Re: Smrad v aute

Příspěvek od boy »

a chcem sa spýtať chcem vymeniť tesnenie medzi prvým výfukom a motorom je to ťažká záležitosť alebo to spraví aj laik
díky
Nubira 1,6 SX červená,predtým Nexia 1,5 GLE tm.zelená
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Smrad v aute

Příspěvek od ppp »

Ani tak nejde o to ci laik alebo nelaik skor ci treba na to nejake vybavenie alebo nie. Ak myslis medzi liatinovymi vyfukovymi parohami v ktorych je lamba sonda a zahnutou vyfukovou rurkou na ktorej je pruzna opletena cast tak je to lahke, ani netreba dvihat auto len nesmies utrhnut ziaden steft, takze ak to nepojde lahko, tak pomalicky musis krutit maticami tam a spat. Najlepsie je predtym si precistit trochu zavit co trci z matic a potom ho trochu namastit. Ale je mozne ze tie matice pojdu aj so steftami, na espere mi dva stefty vysli von, ostal drzat len jeden.
boy
Příspěvky: 58
Registrován: sob zář 15, 2007 23:14

Re: Smrad v aute

Příspěvek od boy »

tak som sa dopátral k tomu smradu zas mi kvapká na výfuk olej a smrdí, bojím sa aby mi nezhorelo auto, tesnenie pod vekom som menil pred dvoma mesiacmi, takže neviem aké iné tesnenie mám vymeniť asi pretesním aj vaničku, robil to už niekto?
Nubira 1,6 SX červená,predtým Nexia 1,5 GLE tm.zelená
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Smrad v aute

Příspěvek od Richard »

Jaký těsnění jsi pod víko ventilů dal? Originál, nebo nějakou náhražku za stovku? Pokud tam dáš neorigo těsnění, za měsíc to zas teče vesele..... mám to z vlaszní zkušenosti..... tedy dej tam origo těsnění, dosedací plochy pořádně odmasti a očisti a dej to navíc do gumovýho tmelu, třeba tenhle http://www.autokelly.cz/#|LWfd4H0TvP2Ix ... Aj+AHKkw== nebo se mrkni po něčem jiném a stačí i menší balení....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
boy
Příspěvky: 58
Registrován: sob zář 15, 2007 23:14

Re: Smrad v aute

Příspěvek od boy »

díky vymením aj to, ináč to moje stálo 23 €, ale idem vymeniť aj olej tak preto som rozmýšlaľ, že pretesním aj vaničku, len neviem či je to ťažké, stačí to len odšróbovať a na silikonovať
Nubira 1,6 SX červená,predtým Nexia 1,5 GLE tm.zelená
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Smrad v aute

Příspěvek od Richard »

potřebuješ zřejmě toto: http://www.czdrafel.cz/tesneni-vika-ven ... 1690-p1439 a ještě to celý posadit do silikonu ....... samo ty gumy jsou od různých výrobců, taky jsem si myslel že je to jedno..... není...... za měsíc to teklo zas nyní po namontování origo a posazení do silikonu mám konečně klid
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“