Daewoo Nubira 1.6 16V Motor čudne beží

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
nubaroo198
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 16, 2012 18:58

Daewoo Nubira 1.6 16V Motor čudne beží

Příspěvek od nubaroo198 »

Mám taký problém s autom v sobotu som šiel po ceste a zrazu ked som spomaloval pred obcou na 50 z ničoho nič mi zdochol motor musel som odstaviť na krajnicu no potom čo sa dialo, nešlo naštartovať veľmi ťažko štartovalo a ked sa mi podarilo naštartovať konečne tak mi zdochiňalo akokeby nevládalo no a ešte som si všimol dieru v pletenci . No ked už nevypinal sa motor tak som išiel smerom domov len to že velky dym na začiatku išiel potom to prestalo , lenže to auto nešlo ani 80 km/h neviem prečo proste zdalo sa mi akokeby nevladze alebo čo no a ked som na druhy den dal do poriadku celý výfukový systém stále čudny zvuk ma ten motor :( nevie mi niekto poradiť čo mám robiť a aj čo sa mohlo stať? prosím je to súrne

Vopred Ďakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Daewoo Nubira 1.6 16V Motor čudne beží

Příspěvek od rastom1556 »

Je možné, že to nejde na všetky 4 valce.
Skontroluj sviečky, zapaľovanie, vstrekovanie.
Tažko určiť, takto na diaľku.
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Daewoo Nubira 1.6 16V Motor čudne beží

Příspěvek od smire666 »

A čo takto práve ten výfuk :shock:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Daewoo Nubira 1.6 16V Motor čudne beží

Příspěvek od Richard »

Prdlej výfuk sice nedělá motoru dobře, ale kromě zvukových efektů a zvýšené spotřeby nezpůsobí zastavení motoru..... spíš bych to viděl na zapalovací modul...... měl jsem s ním podobný problém.... nejelo to střílelo do sání, škubalo..... doplazil jsem se sice domů a po výměně vše OK ..... dej hledat a přečti si můj příspěvek, samo modul to nezbytně být nemusí, ty imulzy pro zapalování jdou z řídící jednotky, tak může být v háji i ta, pokud to studený jede a teplý ne, může to být lambda.... samo i další senzory a čidla, diagnostika by měla říct víc......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“