rupnute tesnenie pod hlavou, voda vo valcoch a ojnice

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: rupnute tesnenie pod hlavou, voda vo valcoch a ojnice

Příspěvek od ppp »

Ventily este nemam, tie este len objednam. Ale nech prefrezuje dosadacie plochy pre ne, aby ich bolo do coho zabrusit :).
A co kukam, tak poliaci predavaju bud samostatne ventily alebo sadu aj so simeringami a cenovo to vyjde takmer za jedno. Akurat sada je snad GM zatial co kusovky bohvie od koho.
Este zajtra preverim ceny v carmaxe aby bolo jasno komu dam zarobit.
Reklama
 

paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: rupnute tesnenie pod hlavou, voda vo valcoch a ojnice

Příspěvek od paul08 »

Dufam,ze hlavu aj natlakuju,lebo to vyzera,ze sa tam vytlacil material a to znamena,ze bud sa natiahol hlinik,alebo aj praskol niekde vnutri hlavy pri tej diere pre skrutku.A ked budes davat naspat hlavu a budes ju dotahovat,tak na tom mieste je uz material oslabeny a samozrejme sa zle dotiahne hlava (povoli material) a mas podpalene tesnenie znova !!!Tak sa na to poriadne pri tej diere na skrutku pozrite,aby tam nebola zrada a pri dotahovani hlavy si vsimaj ci sa tam nebude dotahovat klucom inac (akoby trocha viac pritiahnut treba) ,ako ostatne skrutky !
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: rupnute tesnenie pod hlavou, voda vo valcoch a ojnice

Příspěvek od JRD McLAREN »

ventily zober k chytilovi tie stare..
tie plochy na tych tanieroch sa daju zbrusit / zrovnat..

nepotrebujesh kupovat nove..

EDITED:

tutok nezrovnana plocha http://195.28.90.62/dohc/c20xe/DSCN1769s.JPG
a tutok zrovnana (ten krajny na pravo) http://195.28.90.62/dohc/c20xe/DSCN1772.JPG
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: rupnute tesnenie pod hlavou, voda vo valcoch a ojnice

Příspěvek od ppp »

ventily som mu zobral, tie plochy vyzerali podobne, len okraje co tesnili uz boli uplne tenucke a ja som ich prestal cistit potom ako som natrafil na jeden s hlbokymi ryhami ako keby zul o sedlo nejake kamene alebo co, takze sa obavam ze tento jeden zachranit nepojde, pretoze by z neho musle odbrusit par desatiniek mm. Ale uvidim, necham sa prekvapit. Asi maju dost roboty, lebo zatial sa neozvali co s tym haraburdim co som im doniesol :).

A este tie ventily maju pekne hrdzave drieky, takze po obruseni uz budu o nieco tensie. Sadu novych mam aj s guferami za necelych 75e, takze za 40e sa mi ich neoplati davat zbrusovat.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: rupnute tesnenie pod hlavou, voda vo valcoch a ojnice

Příspěvek od ppp »

Takze som sa dozvedel, ze je to uvareny srot, ktory nema zmysel zachranovat a ze by oprava stala viac nez auto. Rovnat to nebudu, kedze to vraj nema zmysel, takze zhanam iny motor.
Len skoda, ze mi to nedali vediet skor, az ked som im volal ja co sa deje, ze nik nevola.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: rupnute tesnenie pod hlavou, voda vo valcoch a ojnice

Příspěvek od ppp »

Nahodou niekto netusite, ci sa da pouzit hlava z espera 1.5l 16v na nubiru 1.6l 16v ? Tesnenie sedi, len je tusim o cca 2mm vacsie asi kvoli vrtaniu ale na espero a nubiru niektore eshopy predavaju jedno tesnenie podla kodu. Teda podla kodov co som nasiel na autodilykrc a czdrafel. V mojom katalogu mam ine kody. Ventily su tie iste, sanie, vyfuk to iste. Len vacky asi ine ale tie by hadam slo prehodit.
A este neviem ako vstreky, ked su vraj vacsie na nubire ale drieky maju mozno rovnake.
Ak by sedela tak mi staci poriesit len otvor pre rozdelovac a uchytenie cievky (namiesto 3x6mm len 1x8mm skrutka).

Inka ta hlava z nubiry mala nerovnost az 0.7mm a vyfukove ventily pozohybane (volnym okom som to nevidel). Podla popisu technika z bruka to musel uvarit este predosly majitel. Sranda je, ze ten motor nabehal este 30tkm u nas. Ale teraz sa aspon objasnili problemy, ktore som s tym motorom mal a ktore som pripisoval elektronike alebo cidlam aj ked som si X krat overil, ze v nich problme nie je.
paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: rupnute tesnenie pod hlavou, voda vo valcoch a ojnice

Příspěvek od paul08 »

A uz si pozrel klukovku aj piesty ,kruzky?Podla tohto co tu pises,tak kruzky budu K O. Z hlavy sa da stiahnut az po ventili.Budes mat vacsie tlaky a auto pojde lepsie.No ako som sem niekde pisal tak mam stiahnute z hlavy a z bloku motora dokopy cca 1.5 mm,auto ide krasne,startuje na prvy sup.Len na vodnej pumpe musis odstranit ( zbrusit) z toho uska na vod.pumpe asi polovicu aby si vedel nasponovat rozvod.remen.Tak skus nieco, mozno som ti dal typ,podotykam hlavu som nevydel nazivo,tak to ostava na tebe co spravis.Tak mozno ten srot ( hlavu valcov) este spojazdnis,ale nezabudni,ze ked kupis druhu hlavu,tak do nej nevidis a aj tak budes musiet pravdepodobne dat vsetko spravit ako pri tejto hlave,aby si predisiel moznym komplikaciam.Najlepsie by bolo z doveryhodneho zdroja zohnat dobry motor a len to prehodit.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: rupnute tesnenie pod hlavou, voda vo valcoch a ojnice

Příspěvek od ppp »

Kruzky ko praveze nie su, to auto nezralo olej, teda od vymeny do vymeny 10tkm neceleho pol litra. AJ honovanie na stenach valcov este vidno, ziadne vylestene plochy ako na mojom starom motore. Ani ryhy, jedine nejaky cierny pas na jednom valci aleprstom necitit na tom pase ziadnu nerovnost. Aj klukovkou je lahko hybat, staci tocit rukami remenicou. Len ta hlava je vraj tak pokrivena ze ju robit nebudu. Na tej hlave su prasknute okraje dier pre krajne spodne stefty na vyfukovych parohoch, a povodne parohy ,mali prasknuty jeden zvod.

Tuto hlavu tazko pouzijem, lebo taku nerovnu ju davat nebudem a ja frezu nemam a ked ju odmietli rovnat u bruka, tak inde asi tazko pochodim. Kedze neviem posudit, preco vravel technik, ze treba menit voditka, vrentily v nich volu nemali, mozno ze ked je hlava skrivena, tak nesedia v sedlach, to neviem. Vyfukove su vraj krive, ako som pisal, tak to asi meral pretoze na pohlad sa krive nezdaju byt. Navyse to auto najazdilo s takouto hlavou 30tkm. Ale skusim porovnat s hlavou z espera a mozno tam pojde ta. Tu ani rovnat netreba. Len ju musim rozobrat a skontrolovat ventily. A asi prehodim simeringy z nubirackej hlavy, kedze ta olej nezrala. espero olej zralo ale ci cez kruzky alebo ventily netusim.

Neviem, mozno je technik debil a mna chcel odpinkat. Ja proste nemam s cim porovnat, snad len s mojou starou hlavou na espere. Ako inteligentny urcite nie je, lebo ked uz zistim, ze hlava je na odpis, tak aspon zavolam a neseriem na zakaznika ako na placaty kamen, ale predpokladam, ze ma snad nejake skusenosti. Aj ked mozno nema, to ale ja neviem, lebo ja ich nemam.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: rupnute tesnenie pod hlavou, voda vo valcoch a ojnice

Příspěvek od JRD McLAREN »

ale predpokladam, ze ma snad nejake skusenosti. Aj ked mozno nema, to ale ja neviem, lebo ja ich nemam
ja bohuzial mam ..

hlavy su zamenitelne, len je potom treba zaslepit ten rozdelovac, a je trocha ine ventilove viko.
az by si tym potreboval poradit tak sa ozvi..

BTW: na tej tvojej fotke som nasiel prasklinku aj ja..
sice kusok inde nez si si myslel..

ak je skrivena cca 0.7mm, tak nema zmysel stym nic robit..
a doporucujem premerat aj blok...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: rupnute tesnenie pod hlavou, voda vo valcoch a ojnice

Příspěvek od ppp »

prave som dorozoberal hlavu z mojho stareho esperackeho motora. Ventily, sedla ok, hlava merane len tak pravitkom nie je skrivena, ani ziadne nerovnosit na nej nie su. Ak sedla su nadherne oproti tomu co bolo na nubirackej hlave. Ale mam par otazok.
1. neviete ci su vacky rovnake, alebo je lepsie pouzit vacky z nubiry?
2. netusite co moze stat prelisovanie sediel ventilov? Ked som vytahoval ventily, vacsina mala volu.
3. neviete kolko sa moze zobrat z esperackej hlavy ked nerovnana ma asi 136mm vysku? Pisem asi, lebo som to meral len v ramci moznosti, takze to nie je vlemi presne, len urcite to nebolo 138.18mm ako pise morawski v knizke o nubire. Teda kolko sa moze zobrat aby to nerobilo neplechu.

Viem, ze Paul08 pisal, ze vzal 1.5mm a je spokojny, len nenapisal si kolko km na tom uz do znizovania mas nabehane.

A zistil som ze ta uvarena nubiracka hlava uz bola znizovana a ma vysku len 134mm. Aj na prirube pre egr ventil som si az teraz vsimol, ze ju freza uz trochu sfrezovala. Cize ju niekto asi zobral uz o 2mm.
Blok na nubire som kontroloval, nevyzera nerovny, pravitko malo len 30cm, takze neviem ci nemoze byt krivy od kraja po kraj, este to skusim nejako zistit, ale take nerovnosti, ako mala hlava, blok urcite nema. Skusal som to prilozenim hrubeho tvrdeho pravitka na hranou na blok a podsvietenim baterkou. Lepsiu metodu nemam

A este jedna vec, to som sem predtym nepisal, lebo som nevedel kvoli bordelu co bol v kanaloch v nubirackej hlave, ze to su voditka, ale niekolko voditok v tej uvarenej nubrackej hlave bolo zlomenych asi od toho ako sa v nej pokrivili ventily.
paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: rupnute tesnenie pod hlavou, voda vo valcoch a ojnice

Příspěvek od paul08 »

Blok motora+hlava 1.5mm,,hlava je stiahnuta uz na maximum,tesne az k ventilom.Mam tam nabehane cez 30000km od tejto opravy,mam aj Nexiu,tak je km najazd rozlozeny na dve auta, Nubira je na 95% vzdy nalozena a casto taham aj + vozik nalozeny a zatial drzi.Mal som tam potom problem z pretrhnutym zavitom v bloku motora pre skrutku na dotiahnutie hlavy ,ale ako som tu niekde pisal,tak nejaky mudry chlapci u predchadzajuceho majitela mali vela sily a dotahovali vsetko na maximum a tak mam na bloku prerobeny zavit nielen pre skrutku na hlavu!Kedze v tej dobe som nevedel zohnat hlavu a ked som aj zohnal tak bola za 200e,tak bol zvoleny tento sposob opravy.Mam tam ale 2.0 litrovy motor.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: rupnute tesnenie pod hlavou, voda vo valcoch a ojnice

Příspěvek od ppp »

skoda, velmi mi to nepomohlo, lebo 1.5mm je menej nez bola zliznuta hlava na nubirackom motore a to mala este 1.5mm po ventily, vlastne mozno este viac, pretoze ventily zapadaju do vybrania na piestoch, takze limitujuci je tu vrsok piestu aby nenarazil do hlavy a to nenarazi, lebo konci niekde v tesneni, pretoze nezfrezovana cast spalovaku zasahuje do vrtania valcov. ALe stiahnut hlavu rovno o 4mm by bolo trochu extrem. Skor by som rad vedel aku vysku spalovakov (alebo po ventily) ma original nubiracka 1.6l 16v hlava.
Asi im to dam stiahnut o tolko kolko bude treba aby okolo spalovakov nebola ziadna rycha ani nerovnost a okolo vodnych a mazacieho kanala tiez. S limitom dajme tomu 1mm.
A dufam, ze vola ventilov vo voditkach bude este v poriadku a nebude ich treba menit.
Inak or vyberani ventilov sa mi podarilo dodzubkat ich konce, sice to nicomu okrem vyberania nevadi a po zalesteni pojdu aj zasunut lahko, ale nevyzera to pekne.

A este dnes som cistil spalovaky, sacie a vyfukove kanaly a ventily pri cisteni ventilov som zistil ze to co radil ozzman ze pri cisteni venitlov droteny kotuc nie, je fakt pravda. Na karbon nema ziadnu sancu. Karbon som odsekaval skrutkovacom pretoze nechcel ist ani za svet dolu. Ventil som si upol do vrtacky cez ochrannu hadicku, roztocil ako na susturhu, prilozil k tanieru ventilu skrutkovac, sice nie CrV ale inak celkom pevny a nic. Len sa zaprasilo po vrchnej vrstve karbonu ale spodna biela a cervena vrstva, ani neviem ako mohla vzniknut, nic. Takze odsekat rubanim z celej sily a potom docistit zase na vrtacke. Droteny kotuc by nemal ziadnu sancu a brusny papier som zase nechel pouzivat. Predsa aj ten najpevnejsi skrutkovac je maksi nez ventil. Aj mi z toho skrutkovaca nejaky ten mm ubudlo, ved ten ventil s karbonom to je ako kotuc do karbobrusky. Nakoniec dobrusit pastou na ventily a sacie sa v ramci moznosti lesknu, samozrejme tam kde su vyzrate tam sa nelesknu. Vyfukove sa mi ale az na kov ocistit vsade nepodarilo. A dosadaciu plochu som nelestil, lebo este neviem ci posudia ventily ako ok. Ak ano, tak potom to spravim. Nie je to vobec tazke. Od brukovcov chcem len zarovnat hlavu a ak posudia voditka ako kaput, tak vymenit. A ak posudia ventily ako kaput, tak pockat kym zozeniem nove. A ak budu moct ostat tieto, tak si ich este musim docistit.

Cistic na karburatory by s tymto nemal ziadnu sancu. Ani neviem ci to bol karbon alebo nieco z vody alebo z coho. A miestami bolo na hornej strane najma sacich ventilov karbon hruby az 3mm.
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: rupnute tesnenie pod hlavou, voda vo valcoch a ojnice

Příspěvek od ozzman »

No neviem či si dobre spravil, ventily do ktorých sa rýpalo šroubovákom by som použil leda tak na výrobu svietnikov na všechsvätých. Ak boli v takom príšernom stave mal si ich prv vyčistiť chemicky (niekoľkohodinový kúpeľ v lúhu vie s karbónom pekne zatočiť) a potom zobrať pastou. Spodok tanierikov nie je až tak rozhodujúci, skôr dôkladná kontrola dosadacích plôch, či sú nepoškodené. Ak sú poškodené, tak taký ventil jedine zahodiť, lebo ten už tesniť nikdy nebude. Radšej si to ozaj 2x skontroluj či to je v stave, že to má cenu zachraňovať. Inak si robíš zbytočnú robotu.
A propos, ešte si skontroluj v akom stave máš blok a vložky valcov. Či si to náhodou tiež neodniesli viac ako sa ti zdá, aby si sa zbytočne nepapral s hlavou a zistil že blok je tiež v riti. Nejaké čítanie: http://stekly.wz.cz/zavady.htm
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: rupnute tesnenie pod hlavou, voda vo valcoch a ojnice

Příspěvek od ppp »

skrutkovac ventilom ublizi minimalne, a dosadacim plocham tanierikov ventilov omnoho viac skodi obycajna voda nez nejaky skrutkovac. Cize skrutkovac ventilom neublizi. Samozrejme kym nim nerypem do drieku, ktory beha po voditku a simeringu, ale to nemam dovod robit. Luh je omnoho vacsie svinstvo, pretoze luh karbonu nijako neublizi. Zato z ventilu kusok odzerie, takze uz karbon nema na com drzat. A pri odzrati kuska zeleza z ventilu este viac prehlbi jamku, ktoru predtym nieco vyzralo. Skrutkovac je taka jemnejsia a samozrejme aj menej ucinna verzia luhu. TO preto, lebo nevyzerie jamku a teda karbon z jamky neodstrani. Potom je tu este brusna pasta na ventily, ta je este o nieco agresivnejsia ako luh, ale zaroven karbon z jamky neodstrani kym jamku uplne nezahladi tym ze zbrusi cely material okolo jamky.
Co sa tyka poskriabanych alebo v mojom pripade vyzratych dosadacich ploch ventilov, tak tie sa daju lahko vylestit. Ja som to zatial nerobil, lebo som nevedel v akom stave je hlava, ale dnes som zaniesol hlavu do bruka a hlava je vraj ok, ale cena za zrovnanie a zabrusenie ventilov (cize vylestenie vyzratych ploch) je 200 az 250e, takze som ju nechal nez zarovnat, lebo zabrusit ventily si mozem aj sam a sada novych ma vyjde na necelych 75e vratane gufierok. Bal som sa vole v driekoch ale ze su vraj v pohode, takze hura hlava zajtra bude, este ju samozrejme budem musiet doma dokoncit. Aspon sa budem mat s cim hrat.

Co sa tyka bloku, tak je nemozne aby som ho niekam niesol/viezol, ale ako som pisal v ramci moznosti som ho kontroloval a vyzera byt rovny, este musim skusit skontrolovat ci je rovny aj po celej sirke. Predsa len je to liatina, ktora vydrzi podstatne vyssie teploty a namahanie nez hlinik.

Este k tym ventilom, tiez som nevedel co s poskodenymi ventilmi na dosadacej ploche, ale podla obrazkov co mi ukazal JRD to nie je ziaden problem, u bruka ich vedia vyhladit, lenze za cenu vyssiu nez su nove, takze to nema zmysel.

Sedla ventilov su v celkom dobrom stave, pri zabruseni ventilov v sedlach by mali ostat uplne hladke, pretoze ak si dobre pamatam, tak sedla vyzrate neboli. Asi su z odolnejsieho kovu.

Takze uz len pockam co zajtra z hlavy dostanem a podla toho sa rozhodnem, ci skusim si ventily vyhladit sam, alebo kupim nove. Vyskusam to na jednom, este zo znicenej nubirackej hlavy a ak to pojde, tak ich len vyhladim, ak nic tak kupim nove.

A este nieco. TIeto nase liatinove motory vlozky valcov nemaju, bohuzial valec je sucastou bloku, takze sa neda vymenit ako na starych ohvckovych skodovkach. Ale honovanie na valcoch je este cele, nevylestene, a hrdza co na nom vznikla od vody co sa dostala popod tesnenie isla lahko dolu. Takze teraz je nutro valcov ciste, naolejovane nech nehrdzavie. Skor mam strach o vodu vo vani ak sa tam nejaka dostala aby nezhdrzvelo nieco na klukovom ustroji, ale snad sa cez kruzky nic nedostalo, tie tesnili dobre. CI budu tesnit nadalej neviem, lebo je mozne ze v nich ostal nejaky karbon co sa uvolnil z hlavy ale bez rozobratia spodku to nezistim a rozobrat ho nemam kde. Na jednom valci je nejaky cierny pas asi 1cm siroky po celej vyske ale honovanie nie je poskodene ani tam necitit ziadnu priehlbinu, tak je mozne ze to spravil nejaky kus karbonu nez sa uplne rozpadol. Ten pas sa neda vycistit, ako keby bol sucastou zeleza.
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: rupnute tesnenie pod hlavou, voda vo valcoch a ojnice

Příspěvek od Vypravca »

Tak ako pokracujes?
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“