Chladící kapalina

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
karlos1
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 18, 2010 21:48

Chladící kapalina

Příspěvek od karlos1 »

Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo nemá problém, s tím, že se mu ztrácí chladící kapalina. Už měli hlavu dole a já nevím co všechno, ale pořád na to nemůžou přijít, kde se to ztrácí. Díky za odpovědi.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od Krtek »

Ajajaj, zatim naštěstí ne. 1x za 2 roky výměna a pohoda bez dolejvání jedinýho deci.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
karlos1
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 18, 2010 21:48

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od karlos1 »

No, ono je to prý jediné auto, které jim to dělá. Znám všechny servisáky, a i lidi z prodeje a takový pešek :-(
Sifo
Příspěvky: 14
Registrován: čtv srp 09, 2012 17:11

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od Sifo »

Mne po 4 rokoch sa začala strácať chladiaca kvapalina. Bolo treba vymeniť hadičky. alebo aspoň zrezať koncovky, či vymeniť zavit-bol tam len plastový - únava materialu.

Ak Vám to mechanik opravi, tak to priebežne kontrolujte, lebo po pár km treba dotiahnuť svorky, keď sadne hadica na koleno, tak sa svorka trošku uvolni a môže ešte trošku kvapkať, vizuálne to prekontrolujte. Po prípade sledujte, či nie je mláka pod autom :)
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od Jura »

Jo, občas trochu, myslím tak do 1 dcl na 1000km. Přisuzuju to tomu, že je v autě LPG a sem tam to okolo těch spon na hadicích, které se musely přerušit kvůli vyhřívání reduktoru, asi ukápne. Ale pod autem žádná loužička, za autem žádná pára, v oleji voda není... Asi se ten únik stihne odpařovat. Tak nevím, ale nějak to moc neřeším. Prostě to cca jednou za měsíc zkouknu a když je potřeba, tu decku tam smrknu.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Sifo
Příspěvky: 14
Registrován: čtv srp 09, 2012 17:11

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od Sifo »

Je taká zmes v tube, stojí 2 eura v mototechne. Treba nasypať a nechať bežať motor 20 minút.
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od Jura »

Sifo píše:Je taká zmes v tube, stojí 2 eura v mototechne. Treba nasypať a nechať bežať motor 20 minút.
Díky za radu, zatím raději ne. To radši občas trošku doliju, bojím se, aby mi ten sajrajt nějak neucpával třeba chladič, reduktor apod.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“