Spotřeba Orlanda

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od Poky Ul »

Tak já měl Ustí :arrow: Praha a z5 za 8,8L a to jsem ho nešetřil -i :mrgreen:
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od peterv »

Pred pár dňami sme sa vrátili z Chorvátska (Resnik, kúsok nad Splitom) :(
Trasa Michalovce-Resnik = 1050 km
V aute 2 ks dospelák, 1 ks 4r. špunt, kufor nezaplnený, na streche tak ako vidíte v avatar (surf, 3 plachty, 2 sťažne, 2 rahná boli vo vnútri - 2/3 stredného radu sklopené)
Pred dovolenkou najazdené 24 000 km
tam: priem. rýchlosť 99, priem. spotreba 8,6 - cez noc
späť: 102 a 8,9 - cez deň (klíma)

Pre porovnanie tá istá trasa, obsadenie a náklad pred rokom:
Pred dovolenkou najazdené 1500 km
tam: 103 a 9,6 - cez noc
späť: 101 a 9,9 - cez deň (klíma)

Kľudné tempo v rámci povolených limitov, na diaľniciach 120-130 (podľa GPS).
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od Poky Ul »

Tak za tři roky budeš mít spotřebu lepší jak s naftou :mrgreen:
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od peterv »

skôr si myslím, že som sa s Orlandom naučil jazdiť -i a zrejme zábeh urobil tiež svoje :D

Poky Ul píše:Tak za tři roky budeš mít spotřebu lepší jak s naftou :mrgreen:
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od Poky Ul »

peterv píše:skôr si myslím, že som sa s Orlandom naučil jazdiť -i a zrejme zábeh urobil tiež svoje :D

Poky Ul píše:Tak za tři roky budeš mít spotřebu lepší jak s naftou :mrgreen:
Mně chybí ten tempomat když se snážím jet na spotřebu tak mě berou křeče do nohy :roll:
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od tomask »

:D -i davej pozor abys kvůli tomu neboural :lol:
Carthell Prg
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od luke1 »

Podle dosavadnich zkusenosti jsem myslel, ze se dle palubniho pocitace vyrazne pod 8l nedokazu dostat, ale tento tyden jsem po celem Slovensku (jak zpiva Elan - od Tatier k Dunaju :D) najel pres 1 000 km (2 dospeli, 2 deti a kufr zavazadel) a spotreba za celou tu cestu 7.4l/100! (na dalnici jsem jezdil 110-120km/hod, hojne jsem vyuzival tempomat). A to nez jsem se poradne dostal na dalnici (tedy usek od nas po Liptovsky Mikulas) jsem mel dokonce 7.0l.
Zaver jsem si z toho udelal takovy, ze nejvice ovlivnujici spotrebu jsou useky jake kdo jezdi - ja jezdim do prace kazdy den hlavne dalnici + mesto a pod 8 se nedostanu a to jezdim sam a po dalnici do tech 120km/hod... (spotreba plynu je cca o 1.5l/100 vyssi oproti udavanym hodnotam).
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od smire666 »

...jednoducho orlík na benál diaľnicu nerád...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
zubro28
Příspěvky: 28
Registrován: stř led 18, 2012 12:50

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od zubro28 »

mam mensi problem. mam diesel 120kw a stava sa mi ze aj pri zaradenom stupni napriklad z kopca bez plynu ked ma byt spotreba 0 mi vykazuje aj viac ako 3l to iste pri volnobehu. V tej chvili je aj celkova spotreba auta pri jazde vyssia ako obvykle. mam nabehanych 2000km a stalo sa mi to asi 4 krat. Niekedy to trva aj viac ako 20km. dnes som skusil zastat, vypol som motor nastartoval a potm to uz bolo OK. Neviem ci je to filter pevnych castic pretoze tam by mala asi pri inicializacii svietit kontrolka. dik za radu
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od luke1 »

To bude vypalovani filtru....pohledej si to na netu o co jde, i tady na foru se to resilo....
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Uživatelský avatar
Maska35
Příspěvky: 421
Registrován: pát pro 09, 2011 23:20
Bydliště: Otrokovice

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od Maska35 »

To bymu svítila kontrolka, nebo se mýlím? :shock: Mám najeto 8 tisíc a filtr se vypaloval zatím 2x a svítilo to. M
Honda CBR 954 RR Fireblade
Orlando VCDi 163
Fiat Ducato 2,3 JTD 130
Nissan Juke 1,5 dCI
Blata Origami B1
čajna minibike
sekačka AL-KO :-)
zubro28
Příspěvky: 28
Registrován: stř led 18, 2012 12:50

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od zubro28 »

ved prave ze by to asi svietilo. teraz mi hovoril technik v chevrolete ze je aj nejake male cistenie a tam kontrolka nesvieti tak teraz neviem
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od johnlord »

luke1 píše:Podle dosavadnich zkusenosti jsem myslel, ze se dle palubniho pocitace vyrazne pod 8l nedokazu dostat, ale tento tyden jsem po celem Slovensku (jak zpiva Elan - od Tatier k Dunaju :D) najel pres 1 000 km (2 dospeli, 2 deti a kufr zavazadel) a spotreba za celou tu cestu 7.4l/100! (na dalnici jsem jezdil 110-120km/hod, hojne jsem vyuzival tempomat). A to nez jsem se poradne dostal na dalnici (tedy usek od nas po Liptovsky Mikulas) jsem mel dokonce 7.0l.
Zaver jsem si z toho udelal takovy, ze nejvice ovlivnujici spotrebu jsou useky jake kdo jezdi - ja jezdim do prace kazdy den hlavne dalnici + mesto a pod 8 se nedostanu a to jezdim sam a po dalnici do tech 120km/hod... (spotreba plynu je cca o 1.5l/100 vyssi oproti udavanym hodnotam).

Já jsem teď jel Chorvatsko (Omiš) a zpět - celkem 2240km. Rakousko a Chorvatsko po dálnici 110 - 120km , Slovinsko po okrskách max 80km/h.
Plně naložené Orlando s rakví na střeše a klimou - spotřeba pr. 8,2l/100km. Což je u benzínu dost dobrý. Je pravda že do Chorvatských kopců Orlík funěl,
musel jsem ho vždycky trochu vytočit do otáček, ale jinak super. Po dálnici samozřejmě tempomat - neocenitelné :PP:
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od smire666 »

Super -i Ja tu po smradislave a na chalupu behám za cca 7,1, pravda, klíma iba sporadicky, ak by som ju mal v kuse zaputú, tipujem okolo 7,5-7,7...
NAŠŤASTIE tu nejazdím po diaľniciach, cucol by o liter viac...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: spotřeba Orlanda

Příspěvek od Sajner »

zubro28 píše:mam mensi problem. mam diesel 120kw a stava sa mi ze aj pri zaradenom stupni napriklad z kopca bez plynu ked ma byt spotreba 0 mi vykazuje aj viac ako 3l to iste pri volnobehu. V tej chvili je aj celkova spotreba auta pri jazde vyssia ako obvykle. mam nabehanych 2000km a stalo sa mi to asi 4 krat. Niekedy to trva aj viac ako 20km. dnes som skusil zastat, vypol som motor nastartoval a potm to uz bolo OK. Neviem ci je to filter pevnych castic pretoze tam by mala asi pri inicializacii svietit kontrolka. dik za radu
kontrolka sa ti rozsvieti iba ak sa predchadzajuce regeneracie filtra neukoncili. deje sa to najma v meste, kedy regeneracia nema cas prebehnut a castokrat zacne, no potom zaparkujes a regeneracia este nebola ukoncena. ak sa regeneracia takto neukonci viackrat, nastane stav, kedy sa ti rozsvieti kontrolka. mne sa ozyva spolu s kontrolkou aj zvukovy signal. znamena to, ze filter je uplne zaneseny a treba sa ist za mesto previezt, aby mal cas sa vypalit. mne sa to stava ak sa tyzden vozim iba po meste - to mam istotu kontrolky :-)
takze regeneracia prebieha aj bez tej kontrolky a pokial si nesledujes aktualnu spotrebu pocas jazdy, tak si to ani nevsimnes.
este detail: ak ti svieti kontrolka a zaroven svieti aj kontrolka stavu paliva v nadrzi, tak regeneracia neprebehne. musis natankovat a potom sa spusti. mne to nevedeli spustit ani v servise cez pocitac. poslali ma natankovat a az potom to vypalili.
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“