na vode mi auto "plava"

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: na vode mi auto "plava"

Příspěvek od kesko »

Skús popozerť na nete, tu je nieo, http://www.autorubik.sk/novinky/adac-te ... atik-2011/. Podľa tohoto testu sú za mokra slabšie.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Reklama
 

Uživatelský avatar
WAITING
Příspěvky: 210
Registrován: sob kvě 26, 2012 20:41
Bydliště: BANSKA BYSTRICA

Re: na vode mi auto "plava"

Příspěvek od WAITING »

Rudolf Š. píše:pánové klídek :PP: :PP: :PP: jsme tady proto aby jsme si pomáhali a né nadávali a uráželi se navzájem ne? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
v poho - to je takova strategie - nejprve se vyhecujem - a pak na to spolecne pridem - a nakonec to vsechno :PP:
1,4 16V 100k - Nové Aveo 4-dverové LT - modra borocay ---===>>> a je to tadyyyyyy
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: na vode mi auto "plava"

Příspěvek od conpet »

aspoň se tu něco děje -i forum nubira je polomrtvý :|
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: na vode mi auto "plava"

Příspěvek od ppp »

neviem co povazujete za mokro, ci blato po miernom sprchnuti do prachu na ceste alebo mlaky v neexistujucich preliaceninach a kolajach na nasich kvalitnych cestach a dialniciach, ale ak tie mlaky a kolaje plne vody, tak mozem odporucit jedine rainexperty a neodporucit micheliny energy. S rainexpertami sa da na nasej kvalitnej dialnici BA-TT ist v dazdi aj v pravom pruhu bez spomalenia kvoli pocasiu. Na miselinoch ma islo vyhodit z cesty v kazdej mlake.
trolko
Příspěvky: 7
Registrován: čtv čer 14, 2012 21:27

Re: na vode mi auto "plava"

Příspěvek od trolko »

no hej ale staci mierna zakruta mna to normalne "odhodi" z cesty normalne citim ako cele auto po ceste "skubne" a to idem 50tkou
trolko
Příspěvky: 7
Registrován: čtv čer 14, 2012 21:27

Re: na vode mi auto "plava"

Příspěvek od trolko »

no ako bolo pisane - geometria, typ pneumatik, a snad aj ta rychlost
ale ja by som vsadil na typ pneumatiky + rychla jazda - pac ked ti ro robi len za mokra
co myslis - preco v automobilovych pretekoch to furt prezuvaju[/quote]


no hej ale staci mierna zakruta mna to normalne "odhodi" z cesty normalne citim ako cele auto po ceste "skubne" a to idem 50tkou
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: na vode mi auto "plava"

Příspěvek od HusarJan »

Nemáš to náhodou smerové gumy a sú nahodené naopak ;)
Uživatelský avatar
WAITING
Příspěvky: 210
Registrován: sob kvě 26, 2012 20:41
Bydliště: BANSKA BYSTRICA

Re: na vode mi auto "plava"

Příspěvek od WAITING »

HusarJan píše:Nemáš to náhodou smerové gumy a sú nahodené naopak ;)
aj to ma napadlo - ze su obute naopak na diskoch + za mokra - nechcel by som sediet v takom aute
1,4 16V 100k - Nové Aveo 4-dverové LT - modra borocay ---===>>> a je to tadyyyyyy
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: na vode mi auto "plava"

Příspěvek od hladolef »

Taky to muze,delat A.B.S.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: na vode mi auto "plava"

Příspěvek od ppp »

neviem, ale ak autom skubne v miernej zakrute v 50 a nie je vonkajsia teplota pod nulou, tak mi to pripada skor na nieco rozpadnute v naprave. Loziska, silentbloky, capy, tlmice, ulozenie tlmicov. Alebo je len povolena alebo rozlamana sedacka :), aj ked mne rozlamana sedacka piskala :).

Ozaj teraz mi doslo ze je rec o nubire, tak mozno sa rozpadol silentblok v prednom ramene, ten velky moze byt kludne na dva kusy. Otec tvrdil ze sa to vtedy neda udrzat na ceste a aj vdaka tomu dobre zodral pneu. Je tu napisane ze bol meneny len cap ale na prednej naprave je snad este haklivejsi silentblok nez cap.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: na vode mi auto "plava"

Příspěvek od ladinek »

Co nahuštění pneu?? Nemáš je přefouklý?? nebo naopak??
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
vilem
Příspěvky: 84
Registrován: úte dub 03, 2012 21:20
Bydliště: KOUŘIM

Re: na vode mi auto "plava"

Příspěvek od vilem »

tak je to správné.vnučka se taky pokoušela plavat.ale je toho povícero co to ovlivnuje od pneu až po perování atd.... :)a pokut tě ustřeluje na hrbolách a v zatáčkách tak to budou tlumiče.kvuli tomu sem je měnil u renolta.
Naposledy upravil(a) vilem dne úte čer 19, 2012 22:07, celkem upraveno 1 x.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: na vode mi auto "plava"

Příspěvek od ppp »

mne vymena tlmicov volakedy velmi nepomohla. Origo vraj cca 160tkm za kyb excel g. Podstatne vacsi prinos mala vymena prednych ramien cize silentblokov a capov za origo. Povodne capy (tiez CTR, teda ziaden maxgear a pod) nemali zistitelnu volu ani velmi schopny mechanik u ktoreho som bol ju nezistil, ale zato som mal menene predne silentbloky za neorigo (febi) a tie boli nadraka. Aspon predne (espero) vyskakovali z ramena. To ze isli bez lisu nasadit bohuzial nebola velka vyhoda, pretoze to bola prave pricina ich vyskakovania. Origo silentbloky proste do ramena bez lisu a pripravku nenatlacite. Febi isli v pohode vo zveraku a mozno by isli aj rukami + mojich XXXkg oproti stolu. Ale nubira je nieco ine, tam si silentbloky ine a podl amna je to krok mimo, pretoze uz v nubire 3 sa vratili aspon jednym silentblokom k verzii z espera. A prave tento velky silentblok je slaba stranka nubiry a ak nebol meneny tak bude urcite natrhnuty a teda na vymenu. Nederu sa nahodou predne pneu trochu viac? Akurat ze silentblok bez lisu nejd menit, takze odporucam menit cele rameno alebo rameno rozrezat a silentblok don potom zavarit.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: na vode mi auto "plava"

Příspěvek od ppp »

Neviem ale nie je jednoduchsia metoda proste zamykat kolesom rukami a sledovat co sa stane s capmi riadenia? S kolesom vo vzduchu samozrejme a autom na tehlach. Ak je v nich vola tak staci aj pocuvat. Aspon myslim, lebo v capoch riadenia som zatial volu nemal len na nubire som videl a pocul ako skoncia neorigo spodne capy s vyrazenou znackou MAX. Tie stacilo chytit do ruky a hned bolo jasne.
Pripadne moze iteligentny pomocnik tocit volantom, vtedy staci ze je auto na zemi. A vola v capoch sa musi prejavit. A mozno nielen v capoch riadenia.
Na zdvihaku ked je cele auto nad hlavami je to samozrejme este lepsie ale ten nema kazdy doma.
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: na vode mi auto "plava"

Příspěvek od kesko »

trolko píše:mam problem mam daewoo nubira 1,6 combi a plava mi po ceste ked je mokro-vymenil som gulove capy,diagnostiku kolies som urobil nove pleumatiky a stale mi plava auto po vode-co mam robit -kde je chyba-dik
Pokiaľ si bol na geometrii, mali by prísť na závadu, ak si im o tom povedal, čo myslím že ano. V tom prípade to pravdepodobne odflákli a išiel by som za človekom čo to robil a snažil sa o najdenie závady. Pokiaľ sú vymlátené silentbloky alebo čapy, nastavenie geometrie nepomôže. V tej chvíli keď to nastaví je to OK ale posunieš auto o pár metrov a je to tam kde to bolo predtým.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“