Orlando a LPG

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cerv16
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 29, 2012 16:40
Bydliště: Praha

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Cerv16 »

Včera jsem Orla nechal přestavět u Firmy HL propan v Praze. Systém Magix3 a vstřiky Lovtec. Tankování u otvoru nádrže a nádrž je 70l. Vyšlo to na 24500,- i s přímazem. Najel jsem asi 100Km a auto jelo stejně jak na benzín.
Přílohy
P5010002.JPG
P5010002.JPG (43.83 KiB) Zobrazeno 2507 x
Orlando LTZ 1.8 2011 stříbrná metla, LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

solda píše:Potřeboval pár příkladů od vás s tou spotřebou. Já jsem jezdil mezi 9-10l/100km ale jednou mi to skočilo na 13l a tak jsem jel do servisu, kde mi to změřili a řekli, že je vše OK, že jsem asi natankoval nekvalitní plyn. Od té doby ale spotřeba není stálá, alespoň mě to přijde a jezdím v průměru město - mimo město 50/50% a spotřeba 10,5-12l. Je toto normální spotřeba nebo s tím opravdu něco mám.. Orlíci, poraďte, přispějte svým názorem.. :?
Podle mě je to stylem jízdy a taky že auto má asi ještě málo najeto km, té spotřeby jsem dosáhl jízdou na jeden zátah, žádné časté starty a plynulou jízdou po dálnici kde bylo minimum kopců...
Když jedu tady v čechách kde je hodně kopců a než ten plyn vyplácám je cca 1-2 týdny tak ta spotřeba taky stoupne až na cca 11 litrů...
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od solda »

jindrous píše:
solda píše:Potřeboval pár příkladů od vás s tou spotřebou. Já jsem jezdil mezi 9-10l/100km ale jednou mi to skočilo na 13l a tak jsem jel do servisu, kde mi to změřili a řekli, že je vše OK, že jsem asi natankoval nekvalitní plyn. Od té doby ale spotřeba není stálá, alespoň mě to přijde a jezdím v průměru město - mimo město 50/50% a spotřeba 10,5-12l. Je toto normální spotřeba nebo s tím opravdu něco mám.. Orlíci, poraďte, přispějte svým názorem.. :?
Podle mě je to stylem jízdy a taky že auto má asi ještě málo najeto km, té spotřeby jsem dosáhl jízdou na jeden zátah, žádné časté starty a plynulou jízdou po dálnici kde bylo minimum kopců...
Když jedu tady v čechách kde je hodně kopců a než ten plyn vyplácám je cca 1-2 týdny tak ta spotřeba taky stoupne až na cca 11 litrů...
no, mám najeto 6800km. To bude později lepší? Myslel jsem, že už se to ustálilo. :roll:
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Vypravca »

No po 2tisic km by ti to mali nastavit a potom uz je na sposobe jazdy a kvality plynu.
Ja na espere som skusal viac druhov LPG. Najmenej dojazd km mal slovnaft a najviac flaga.
Ale to nemusi platit na tvoje auto.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
zdarecalda
Příspěvky: 21
Registrován: ned úno 19, 2012 12:40

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od zdarecalda »

Diky za rakce. Potřeboval jsem orientačně vědet kolik si asi Orel vezme v plynu. Bo v servisu mě natankovali 45 l plynu a nádrž ukazovala plnou. Cestou dom jsem ujel cca. 80 km a podle hodně hodně orientačního ukazatele zbyla jen půlka. Doteď jsem na plyn najel asi 170 km a nádrž ukazuje poslední díl. Včera, sice z posledního dílu byla půlka, ale jen na pár kilometrů :x . Při každé jízdě pozoruju budík kdy plyn dojde a kolik najedu. No a než budu volat do servisu, že je něco špatně, bo spotřeba okolo 20l plynu na 100 km není to co jsem si představoval tak jsem se zeptal zkušenějších LPG driverů než su já. Jinak mám Orla bezmála rok a najeto lehce nad 13 000 km z 90 % v režimu vesnica - okrska - dálnica - město (škola, školka) - hokna a v opačném pořadí zpět - cca 50 km denně zbytek dlouhý trasy s průměrnou spotřebou 9,6 l. LPG mám BRC systém.
Orlando LT+ předělaný na sporák, Eagle "malý" ve znaku vpředu a "velký" v uprostřed vzadu
Spark Fun
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od solda »

zdarecalda píše:Diky za rakce. Potřeboval jsem orientačně vědet kolik si asi Orel vezme v plynu. Bo v servisu mě natankovali 45 l plynu a nádrž ukazovala plnou. Cestou dom jsem ujel cca. 80 km a podle hodně hodně orientačního ukazatele zbyla jen půlka. Doteď jsem na plyn najel asi 170 km a nádrž ukazuje poslední díl. Včera, sice z posledního dílu byla půlka, ale jen na pár kilometrů :x . Při každé jízdě pozoruju budík kdy plyn dojde a kolik najedu. No a než budu volat do servisu, že je něco špatně, bo spotřeba okolo 20l plynu na 100 km není to co jsem si představoval tak jsem se zeptal zkušenějších LPG driverů než su já. Jinak mám Orla bezmála rok a najeto lehce nad 13 000 km z 90 % v režimu vesnica - okrska - dálnica - město (škola, školka) - hokna a v opačném pořadí zpět - cca 50 km denně zbytek dlouhý trasy s průměrnou spotřebou 9,6 l. LPG mám BRC systém.
tak to jsme na tom s tím ukazatelem stejně. Jako bys popisoval mé auto. A taky pocity, pořád mám strach, že je něco špatně a kdy mi dojde plyn a budu volat do servisu. Dost mě taky rozhodil sem tam výkyv ve spotřebě... ale prý to mohlo být špatným plynem. Tak uvidíme, budu pozorovat co se bude dít a číst tu vaše názory... -i
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
dag.bag
Příspěvky: 37
Registrován: pon bře 05, 2012 15:58
Bydliště: Ostrava

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od dag.bag »

Cerv16 píše:Včera jsem Orla nechal přestavět u Firmy HL propan v Praze. Systém Magix3 a vstřiky Lovtec. Tankování u otvoru nádrže a nádrž je 70l. Vyšlo to na 24500,- i s přímazem. Najel jsem asi 100Km a auto jelo stejně jak na benzín.
zdarec,co zaruka?Hl propan mam pres ulici v Ostrave a uz jsem od nich mel predesle auto a bez problemu.
Škoda 120 l,34 000 km
Daewoo Matiz,76 000 km
Renault thalia LPG,103 000 km
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ šedá gunsmokey+LPG 9/2012
Uživatelský avatar
čajda
Příspěvky: 103
Registrován: pon lis 14, 2011 20:49
Bydliště: Ostrava

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od čajda »

Nevim jestli to tady nekde už nebylo, ale při foceni jsem si všiml, že Orel je už nejak připravený na LPG, jen ti naše jelita jsou zase asi pozadu co se tyce zaruk apod. :roll:

Nevite co to je za kontrolka?
IMAG0576.jpg
IMAG0576.jpg (181.36 KiB) Zobrazeno 2338 x
Chevrolet Orlando 1,8 LT+ White
Ford Fiesta 2015 1,0 EB Black panther
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od luke1 »

Caute,
dnes jsem prevzal sveho Orlika z predelavky u Auto Szotek v Havirove a podelim se o info a doporuceni co jsem od nej dostal:
1) S cenou asi atakuju bohuzel rekord na horni hranici, cele vcetne primazavani ventilu to stalo 36 000 Kc, zaruka 24 mesicu nebo 50 000 km.
2) Prestavba jim trvala 4 pracovni dny, evidentne posledni tydny a mesice nestihaji, aktualni cekacka je cca 2 mesice od objednani a vybiraji 2 000 Kc zalohu.
3) Nechal jsem si namontovat system co mi doporucil, tedy Landirenzo Omegas OBD + primazavani ventilu FlashLube, nadrz 51 litru, otvor na cepovani je v zadnim narazniku vpravo
4) Po 1 000 km mam prijet na kontrolu a pripadne serizeni (zdarma), pak co 15 000 km (nebo 1 rok) prijet na prohlidku a vymenu filtru
5) Minimalni mnozstvi benzinu pri provozu na LPG nema klesnout po 1/4 nadrze a benzin co je v nadrzi bych mel vyjezdit aspon 1x rocne, pri cepovani LPG si nenechavat docepovat do uplne preplneneho stavu, jak to pry nekteri cerpadlari s oblibou delaji.
6) Teplota pro prepnuti na plyn je nastavena na 40 stupnu (coz je taky asi rekord jak jsem cetl zkusenosti ostatnich)
7) Indikator mnozstvi plynu jsou jako u jinych zelene LED diodky a take je pry lepsi se spolehat na pocet ujetych km.
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
dag.bag
Příspěvky: 37
Registrován: pon bře 05, 2012 15:58
Bydliště: Ostrava

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od dag.bag »

luke1 píše:Caute,
dnes jsem prevzal sveho Orlika z predelavky u Auto Szotek v Havirove a podelim se o info a doporuceni co jsem od nej dostal:
1) S cenou asi atakuju bohuzel rekord na horni hranici, cele vcetne primazavani ventilu to stalo 36 000 Kc, zaruka 24 mesicu nebo 50 000 km.
2) Prestavba jim trvala 4 pracovni dny, evidentne posledni tydny a mesice nestihaji, aktualni cekacka je cca 2 mesice od objednani a vybiraji 2 000 Kc zalohu.
3) Nechal jsem si namontovat system co mi doporucil, tedy Landirenzo Omegas OBD + primazavani ventilu FlashLube, nadrz 51 litru, otvor na cepovani je v zadnim narazniku vpravo
4) Po 1 000 km mam prijet na kontrolu a pripadne serizeni (zdarma), pak co 15 000 km (nebo 1 rok) prijet na prohlidku a vymenu filtru
5) Minimalni mnozstvi benzinu pri provozu na LPG nema klesnout po 1/4 nadrze a benzin co je v nadrzi bych mel vyjezdit aspon 1x rocne, pri cepovani LPG si nenechavat docepovat do uplne preplneneho stavu, jak to pry nekteri cerpadlari s oblibou delaji.
6) Teplota pro prepnuti na plyn je nastavena na 40 stupnu (coz je taky asi rekord jak jsem cetl zkusenosti ostatnich)
7) Indikator mnozstvi plynu jsou jako u jinych zelene LED diodky a take je pry lepsi se spolehat na pocet ujetych km.

cau,tak presne tohle mi rikal kdyz jsem se tam byl zeptat minuly tyden.obednavky na cervenec.uvazuju jeste o HL propanu,ale nevim jak bude naklonen Pavlas Trust.
Škoda 120 l,34 000 km
Daewoo Matiz,76 000 km
Renault thalia LPG,103 000 km
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ šedá gunsmokey+LPG 9/2012
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od luke1 »

Jeden dodatek po prvni zkusenosti - nevim presne kde tech 40 stupnu ma byt pro prepnuti na plyn, ale je to docela fofr, stihl jsem ujet cca 500 metru (rucicka na teplomeru vody se jeste ani nehla) a uz se to preplo...samozrejme v zime to bude asi vice...
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Vypravca »

Teplota vody v splynovaci. A je tam aj na vstrekovacej liste teplotny snimac. Aj mne to prepne teraz v teple cca do 1km, v zime do 3km.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
čajda
Příspěvky: 103
Registrován: pon lis 14, 2011 20:49
Bydliště: Ostrava

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od čajda »

dag.bag píše:
luke1 píše:Caute, ......

cau,tak presne tohle mi rikal kdyz jsem se tam byl zeptat minuly tyden.obednavky na cervenec.uvazuju jeste o HL propanu,ale nevim jak bude naklonen Pavlas Trust.
v Pavlas Trust v OV mi řekli, že bere v potaz jen Szotka z HA, ale bylo to v listopadu, možna už se umoudřili :)
Chevrolet Orlando 1,8 LT+ White
Ford Fiesta 2015 1,0 EB Black panther
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od luke1 »

čajda píše:
v Pavlas Trust v OV mi řekli, že bere v potaz jen Szotka z HA, ale bylo to v listopadu, možna už se umoudřili :)
S tim nepocitej :) Pokud chces LPG a zaruku, pujdes taky za Szotkem jako ja :o) Nezbyva nez verit, ze je to za ty penize fakt kvalita...
Ale mozna to od nej muzes mit i vyrazne levnejsi kdyz si vyberes jiny system...ja jsem bral co mi doporucil a nad nicim jinym jsem nepremyslel, ale je mozne ze na Tve prani by Ti tam namontoval i neco jineho....
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Hanzy »

Chlapi nevim jestli je to ten Szotek co delal montaze BRC ale pokud ano tak neschopny -P
Hl propan rovnez lopaty co navic v dobe jak jsem resil prestavbu davali zaruku jen 12 mesicu a neumeli opravit svuj vlastni system -P
Nasledne jsem zvoli tady http://www.auta-lpg.cz/
max spokojenost navic od doby montaze jsme jakoby znami nebo je to vedle v dedine super kluci co to montuji zaruka 24 mesicu a v klidu muzete srat na imbecily ze znackovek co tomu houby rozumi nebo tahle firma je na skody LPG pojistena na obranu proti temto blbum -P
Takze kdyby na severni morave tak jedine tady -i
Kdyby nekdo mel zajem klidne at se na me odvola.
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“