Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od Dannik91 »

Zdravim ve spolek. Mám takový problém (nevím jestli se o něm už někdo nezmiňoval ale přes vyhledávač jsem nic nenašel). Jde o to, že si v klídku jedu okamžitá spotřeba po rovině 6l, z kopečku když hodim rychlost tak 0.0l ale pak zničeho nic se ten počítač "zblázní" a začne ukazovat po rovině 20l třeba, když zaberu tak 39.9l, z kopce na rychlost 8l a to mi pak rozesere veškerý údaje (dojezd, průměrku atd.). Děje se to nárazově. A když dojedu, vypnu motor tak ten hučí jako kráva (asi mu je teplo tak větrá :D) ale děje se to současně s tou spotřebou. Buď je všechno OK, nebo se ta spotřeba zblázní a do toho motor hučí jako hovado (teplota ale na palubce je OK). Mám dvoulitra s manuální převodovkou.
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Reklama
 

brnco33
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 21, 2012 22:57
Bydliště: Pezinok

Re: spotřeba

Příspěvek od brnco33 »

No, nezdá sa Vám spotreba 8,4 l a viac na Cruza 1,6i, 16V priveľa? Jeden mo známi kúpil Kia ktorá má váhu 1580kg a výkon 170 koní a má spotrebu 6,8l. To je sakra rozdiel, nie.? Začínam mať pocit, že to výrobca s tým Cruzom prehnali, to s tou spotrebou. Inak super autíčko. Poviem Vám, že ak budem v budúcnosti kupovať nové auto Chevrole to isto nebude. Branislav H.
Škoda Felícia, volkswagen Golf III rada, Renaut Thalia, Chevrolet Cruze 91,2Kw
brnco33
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 21, 2012 22:57
Bydliště: Pezinok

Re: spotřeba

Příspěvek od brnco33 »

Ja na tvomo mieste by som išiel okamžite predajcovy na reklamačku. Nech sa ti na to pozrú. Nieje to normálne. Branislav H.
Škoda Felícia, volkswagen Golf III rada, Renaut Thalia, Chevrolet Cruze 91,2Kw
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

Dannik91 píše:Zdravim ve spolek. Mám takový problém (nevím jestli se o něm už někdo nezmiňoval ale přes vyhledávač jsem nic nenašel). Jde o to, že si v klídku jedu okamžitá spotřeba po rovině 6l, z kopečku když hodim rychlost tak 0.0l ale pak zničeho nic se ten počítač "zblázní" a začne ukazovat po rovině 20l třeba, když zaberu tak 39.9l, z kopce na rychlost 8l a to mi pak rozesere veškerý údaje (dojezd, průměrku atd.). Děje se to nárazově. A když dojedu, vypnu motor tak ten hučí jako kráva (asi mu je teplo tak větrá :D) ale děje se to současně s tou spotřebou. Buď je všechno OK, nebo se ta spotřeba zblázní a do toho motor hučí jako hovado (teplota ale na palubce je OK). Mám dvoulitra s manuální převodovkou.
Sak ale to ti vypaluje filter pevnych castic , co nase chrochtaky maju. Z casu na cas ak nevypali vsetok bordel ti moze zasvietit kontrolka (vyzera to jak sprcha :D ), a vtedy je dobre dat supersport jazdu az kym ti to nezhasne... Mne to obvykle robi, 1, 2x za rok a vypalim to do 10 min. Robi to ked casto jazdis kratke trasy...
Daj si do vyhladavaca filter pevnych castic... :PP:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
brnco33
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 21, 2012 22:57
Bydliště: Pezinok

Re: spotřeba

Příspěvek od brnco33 »

Ja robím krátke trasi. Pomáha to. Niekedy ho roztúrovať?
Škoda Felícia, volkswagen Golf III rada, Renaut Thalia, Chevrolet Cruze 91,2Kw
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od tomask »

Danniku to je filter pevných částic, právě ti vypaluje.
Carthell Prg
MirecP
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 29, 2011 20:36
Bydliště: okr. Skalica , SR

Re: spotřeba

Příspěvek od MirecP »

No, nezdá sa Vám spotreba 8,4 l a viac na Cruza 1,6i, 16V priveľa? Jeden mo známi kúpil Kia ktorá má váhu 1580kg a výkon 170 koní a má spotrebu 6,8l. To je sakra rozdiel, nie.? Začínam mať pocit, že to výrobca s tým Cruzom prehnali, to s tou spotrebou. Inak super autíčko. Poviem Vám, že ak budem v budúcnosti kupovať nové auto Chevrole to isto nebude. Branislav H.
Na ja mám zatiaľ niečo cez 2000km a priem. spotrebu 8,1 l /100km. Všetko najazdené v zime, a na zimných gumách.
A jazdím všetko: mesto, medzi a bolo aj cca 100 km dialnice.
Tiež dúfam že ešte klesne cez leto a po zábehu :-)
Cruze hatchback 1,6 LS+, 91kW , white color

https://www.spritmonitor.de/en/detail/492453.html
brnco33
Příspěvky: 21
Registrován: stř bře 21, 2012 22:57
Bydliště: Pezinok

Re: spotřeba

Příspěvek od brnco33 »

Jeden príspevok mi napísal, že spotreba nepôjde pod 8,4l, ani po zábehu. Mám najazdené 6700km, večšinou v zime. Uvidíme čo to narobí v lete. Zatial nevidím rozdiel. Dosť by ma naštvalo keby tá spotreba nešla dolu. Je pravda, že behám po okresných 110 a v obci stále po starom 60, ale to neznamená, že by spotreba mala byť tak vysoko. Auto sa mi rozbieha a užívam si jeho sviežosť aj keď to nieje 1,8l. No predsa má rezervy. Branislav H. :PP:
Škoda Felícia, volkswagen Golf III rada, Renaut Thalia, Chevrolet Cruze 91,2Kw
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: spotřeba

Příspěvek od smire666 »

brnco33 píše:Ja robím krátke trasi. Pomáha to. Niekedy ho roztúrovať?
Alebo keď sa túrovať nedá ( v kolóne ), trošku podrž otáčky, nech si to "pohuláka" a bude to. Kontrolka po chvíli zhasne a život ide ďalej... -i
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od Dannik91 »

Kontrolka se mi nerozsvítila ani jednou. Vím co to znamená, když se rozsvítí. Vim i že když se rozsvítí tak mám otáčky držet nad 2tis. Sice je pravda, že jezdím v současné chvíli hodně kratší trasy (ve městě) ale na druhou stranu mu často nakládám, nejezdím vyloženě podle předpisů, když je příležitost :D no ale prostě mě tu zarazilo to, že když vyjedu mám okamžitou spotřebu reálnou vzhledem k situaci.. po asi 5 minutách se spotřeba z ničeho nic zvedne třeba na trojnásobek, když zastavim, vypnu motor, zapnu a jedu spotřeba normální a za 5min zase z ničeho nic 20l :D a žádná kontrolka filtru se nerozsvítí!
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Uživatelský avatar
odrifuk
Příspěvky: 302
Registrován: stř pro 01, 2010 20:32
Bydliště: Ilava Slovensko

Re: spotřeba

Příspěvek od odrifuk »

:lol: Prebieha vypalovanie DPF :lol: Kontrolka nesvieti :o)
CRUZE 120 kW BIELY LTZ 6 manuál+FÓLIE
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: spotřeba

Příspěvek od micho »

MirecP píše:Na ja mám zatiaľ niečo cez 2000km a priem. spotrebu 8,1 l /100km. Všetko najazdené v zime, a na zimných gumách.
A jazdím všetko: mesto, medzi a bolo aj cca 100 km dialnice.
Tiež dúfam že ešte klesne cez leto a po zábehu :-)
Mne spotreba kolíše, ale na tej trase, čo jazdím pravidelne a sám v aute, pod 7,5L/100km sa nedostanem. Kolíše to medzi 7,5L a 8,5L. Proste dva kopce spravia svoje (+ ťažká noha :lol: ). Ale bol som s rodinkou na výlete (cca 125km + plné auto) a rovnako svižnou jazdou ako obvykle som sa dostal na 7,3L/100km. A to cestou som šiel aj cez tie dva kopce ako obvykle :mrgreen: a bol dosť silný protivietor.
Proste porovnávať spotreby je odveci, kedže nejazdíme iba po rovine a rovnakým štýlom, teplota nie je vždy ideálna, každý má iné pneumatiky atď ;)
Cruze 1.8 LS+, MY2011
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: spotřeba

Příspěvek od juso »

Micho, suhlasim s tebou, ze nema asi cenu porovnavat spotrebu medzi roznymi vodicmi za roznych podmienok.
Co je ale myslim hlavna tema diskusie je spotreba Cruze ako taka v porovnani s inymi autami. A ako som tu uz niekolkokrat pisal, ta je vysoka. A to viem povedat na zaklade toho, ze som jazdil (mnohokrat) tu istu trasu (kazdy den do roboty a spet) s tym istym vodicom (so mnou) v rovnakom pocasi na roznych autach. A napriek tomu, ze Cruze 1.8 ma podla technicaku o pol litra mensiu spotrebu ako Octavia 1.6, v skutocnosti je spotreba o liter vyssia.
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: spotřeba

Příspěvek od micho »

Áno Juso, hlavná téma je tá, že Cruzík si zapýta o dost viac ako namerali v laboratóriu. Často sa tu ale aj porovnáva "ja mám 8,5L, ale iný má 7,5L" a podobne. K tomuto som poznamenával, že takéto porovnávanie veľmi zmysel nemá.
Ja som predtým mal Seat Cordoba 1.6 a ten bral o pol litra viac oproti papierom. Ja si myslím, že v mojom prípade vyšsia spotreba je daná aj tým, že sa nechám zlákať výkonom motora :P Ak by som jazdil tak, že preradím vždy keď sa rozsvieti indikátor, určite by šla priemerka aj o 0,5L dole. Cordoba mala menší výkon a vedel som, že nemá zmysel ju tlačiť, lebo aj tak to bude nanič :)
Inými slovami - aj keď vodič je stále ten istý, predsa je môj jazdný štýl v každom aute o niečo iný.
Cruze 1.8 LS+, MY2011
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od Dannik91 »

odrifuk píše::lol: Prebieha vypalovanie DPF :lol: Kontrolka nesvieti :o)
Aha, tak to jsem netušil. To vypaluje nějak často a dlouho teda.. Ale asi jo. Cituji jednu stránku: "V případě odstranění DPF,FAP filtru z vozidla přináší provozovatelům aut úlevu od problémů, snížení spotřeby PHM, zvýšení výkonu...".
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“