Drnciaca prevodova paka+ vôla v nej...

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Drnciaca prevodova paka+ vôla v nej...

Příspěvek od Dark69 »

Nazdar kolegovia...Musim sa vam pochvalit :lol: ..Kedze som mal velmi velku volu v riadiacej pake a strasne drncala pocas jazdy, pri radeni som citil vsetky zuby tak som hladal kde je chyba..A nasiel som ju..Boli vybite tie 2 puzdra na kulise riadenia pri prevodovke..Ked som ju chytil tak celou kulisou som mohol hybat 2 cm do stran ako som chcel :evil: :lol:..No a tam boli na tej kulise na stredovej tyci uplne rozbite tie 2 puzdra.Vytiahol som tu stredovu tycku z kulisy vonku smerom nahor a vymenil tie puzdra zo spodu je jedno a zhora jedno.Treba ich namazat olejom aby lahsie vosli dnu, ale aj tak nevojdu cele celkom dovnutra ale len tak do tristvrte, tak to ma byt spravne, dalej dovnutra uz ho nepusti zuzene vnutro toho valca do ktoreho sa to vklada po vytiahnuti tej tyci stredovej ..Mne to trvalo vymenit cca 30 min len som sa pekne doskriabal, mam 16V a klimu a tazko som tam strcal ruky z hora.Ak budete vyberat tu stredovu tyc z kulisy tak staci iba poriadne opakujem poriadne na vrchu tej tyci stredovej roztiahnut tu sponku z pliesku, ono je to na vrchu tej stredovej tyci prinitovana ta sponka a treba ju silno roztiahnut a vytiahnut tu tycku silnejsie smerom nahor..Ta sponka isti tu tyc aby sa nevytiahla samovolne.. Prikladam foto puzdier :

Obrázek Obrázek

No a teraz to hlavne..Celkove pocity po vymene su neskutocne :D uz cely den chodim vysmiaty ako vol :lol: :lol: Paka vobec nedrnci pocas jazdy!! nema ziadnu volu!! voobec necitim uz zuby pri radeni rychlosti a to hlavne je ze rychlost 2 dokazem zaradit uz jednim prstom a vtedy mi trebalo silou a este aj preslapnut spojku!! Je to super, tie dva puzdra mi doakazali tak urobit radost ze az aspon mam skvely pocit z jazdy uz a hlavne radenia...Takze kazdy kto ma podobny nejaky problem co som pisal tak hor sa do vymeny, NEOLUTUJETE TU ZMENU O 300% K LEPSIEMU!! ..Po vymene ziadna vola v kulise! ktorou som pred vymenou mohol hybat aj 2 cm ako chcel..nieje tam co pokazit pri vymene ;) ..niekedy som sadol ku kamosovi do Hondy r.96 a vravel mu jeej ale tebe ide ta paka perfektne, a teraz? sadnem ja do auta svojho a si poviem jej super ide ako nova, perfektne sa radi a vysmiaty som celu cestu :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) Dark69 dne úte dub 12, 2011 12:18, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Drnciaca prevodova paka+ vôla v nej...

Příspěvek od ppp »

To mas stastie ze uz nemas ziadnu volu. Ja mam este volu (na pake to robi aspon tie 2cm) v klbe pred vstupom do prevodovky a ta sa uz odstranuje tazko. Cely klb ani neviem ci dostat a len polovicka z neho stoji cca 50eur (aj s tym klukopakom v ktorom si menil puzdra) a este su tam dalsie veci ktore som sa uz potom ani nepytal ci dostat. Paka sice kvoli tomu nedrnci ale asi kvoli tomu sa mi casto nedalo po prudkej zakrute (na parkoviskach, krizovatkach a pod.) zaradit 1,2,3,R. Teraz po vymene silentblokov/gum na tyckach stabilizatoru (espero) sa to citelne zlepsilo ale aj tak s tym nieco budem musiet vymysliet.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Drnciaca prevodova paka+ vôla v nej...

Příspěvek od Dark69 »

ppp píše:To mas stastie ze uz nemas ziadnu volu. Ja mam este volu (na pake to robi aspon tie 2cm) v klbe pred vstupom do prevodovky a ta sa uz odstranuje tazko. Cely klb ani neviem ci dostat a len polovicka z neho stoji cca 50eur (aj s tym klukopakom v ktorom si menil puzdra) a este su tam dalsie veci ktore som sa uz potom ani nepytal ci dostat. Paka sice kvoli tomu nedrnci ale asi kvoli tomu sa mi casto nedalo po prudkej zakrute (na parkoviskach, krizovatkach a pod.) zaradit 1,2,3,R. Teraz po vymene silentblokov/gum na tyckach stabilizatoru (espero) sa to citelne zlepsilo ale aj tak s tym nieco budem musiet vymysliet.
Ono prevodova paka mi strasne lietala, po vymene tych puzdier uz nelieta ale je to normalne ze ma paka este volu kusok, predsa auta uz niesu najnovsie...mne sa uplne odstranila vola v tej kulise pri motore kde som vymenil tie puzdra...pred vymenou to tam lietalo ako chcelo a po vymene je to uz na pevno bez vole :) ...takze je to super... no problemo :lol:
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
massic
Příspěvky: 100
Registrován: čtv pro 03, 2009 23:23

Re: Drnciaca prevodova paka+ vôla v nej...

Příspěvek od massic »

a mohl by jsi prosím popsat jak se to dělá a jak vypadají ty díly?
já to moc nepobírám :cry:

dík
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Drnciaca prevodova paka+ vôla v nej...

Příspěvek od ppp »

toto je to puzdro v prepakovani ,medzi radickou a prevodovkou, potrebne su dve, jedno zhora druhe zdola
Obrázek
toto je to prepakovanie, uprostred vidno jedno z puzdier (to biele okruhle)
Obrázek
okrem toho este moze byt vola v klbe vpravo dole na tom prepakovani, je to tiez plast, ale ten nedostat samostatne, aj ked by to bola len korunova polozka
A este kvotie kde inde, ja som mal volu len na tychto dvoch miestach.
V puzdrac som mal volu preto, lebo sa mi nejako gumicky, v ktorych drzia, ktore aj vidno na obrazku, scvrkli a tak sa cele puzdra volne hybali v rurke, kde mali drzat.
A volu v plastovom klbe mam nadalej, pretoze som sa k tomu este nedokopal opravit, zda sa ze ten spoj je tiez len zaisteny nejakym druhom segrovky. Mozno to plastove puzdro vyvlozkujem.
Uživatelský avatar
mechale
Příspěvky: 41
Registrován: stř dub 21, 2010 21:10
Bydliště: Ladomirová

Re: Drnciaca prevodova paka+ vôla v nej...

Příspěvek od mechale »

ppp píše:toto je to puzdro v prepakovani ,medzi radickou a prevodovkou, potrebne su dve, jedno zhora druhe zdola
kde sa daju tie puzdra kupit, resp. co mam hladat alebo pytat? puzdra do klukopaky na espere? :)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Drnciaca prevodova paka+ vôla v nej...

Příspěvek od ppp »

http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/s3910001

das do google nazov obrazku, co som sem dal odkaz a prvy odkaz je tato linka ;)
mimochodom to S3910001 je zaroven katalogove cislo dielu
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Drnciaca prevodova paka+ vôla v nej...

Příspěvek od Franta P. »

Přesně tak je to těmi pouzdry. včera jsem to dělal a práce na 10 min. a už to nerezonuje
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Drnciaca prevodova paka+ vôla v nej...

Příspěvek od LordMMX »

dnes mi prišli dve puzdierka... 50kč u vás, 6 euro u nas (sakra) ...

Obrázek

čakal som že to bude väčšie.... :D
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
tomopk
Příspěvky: 20
Registrován: sob led 29, 2011 11:29

Re: Drnciaca prevodova paka+ vôla v nej...

Příspěvek od tomopk »

lord, kde si to prosim ta objednal?
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Drnciaca prevodova paka+ vôla v nej...

Příspěvek od LordMMX »

v Slovexprese v Lučenci. Aj to som im musel doslova ukázať čo vlastne chcem a o 3 dni som to mal v rukách.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Wycky
Příspěvky: 4
Registrován: čtv úno 05, 2009 23:23

Re: Drnciaca prevodova paka+ vôla v nej...

Příspěvek od Wycky »

Ja mám ten istý problém Poprosil by som pridať OBR ešte raz nezobrazuje ich Ďakujem pekne PPP tie isté ako pre massic-a ... skúšal som tie puzdra zohnať na internete no neúspešne. lord ako si ich objednal?
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“