Nastavenie sklonu svetiel

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Lubos
Příspěvky: 15
Registrován: pát bře 17, 2006 23:57

Nastavenie sklonu svetiel

Příspěvek od Lubos »

Prosim Vas vie niekto aky je sklon nastavenia svetiel v % na Daewoo Nexia HB? V servise hladali nejaky udaj ale nenasli nic. Nakoniec mi to servisak nastavil na nejaku hodnotu 17.5 ktora bola na svetle za homologizacnym znakom E v kruzku. Tento udaj E v kruzku a za tym 17.5 je aj na Ticu aj na Astre G. No ked som sa pozeral na nastavenie sklonu svetla na Ticu je tam 1.3%, na Opel Astra G je to 1%. Na nexii nie je nic asi preto, lebo boli svetla menene po buracke.

Vyzna sa niekto v tejto problematike?
Dakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jasne uz sme to resili v jinem tematu.svetla maj byt 1,2 tak si to nech predelat.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Lubos
Příspěvky: 15
Registrován: pát bře 17, 2006 23:57

OK

Příspěvek od Lubos »

Dakujem za radu, pomohlo, mam to uz prestavene. Ospravedlnujem sa za zalozenie noveho threadu.
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

guys, cim sa nastavuje sklon svetiel? potreboval by som ich trocha zdvihnut, lebo aj v polohe "0" svietia prilis dole. zozadu svetoa som nasiel len jedno kolecko, ktore je snekom spojene s dalsim (kolmym), ale nech krutim ako chcem, ziadny dopad na svetlo to nema. tak isto, pri behu toho motorceka som zo zadnej strane nevidel nic, co by sa pri tom vrcani pohybovalo.... ako to nastavim?
vdaka.
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Granko píše:guys, cim sa nastavuje sklon svetiel? potreboval by som ich trocha zdvihnut, lebo aj v polohe "0" svietia prilis dole. zozadu svetoa som nasiel len jedno kolecko, ktore je snekom spojene s dalsim (kolmym), ale nech krutim ako chcem, ziadny dopad na svetlo to nema. tak isto, pri behu toho motorceka som zo zadnej strane nevidel nic, co by sa pri tom vrcani pohybovalo.... ako to nastavim?
vdaka.
No tym koleckom musis tocit viac. Jedna otacka sa tazko spozna.
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

no, bolo ty treba tocit podstatne "viac" :)). z favoritu som bol zvyknuty na ine... :). vdaka!
Uživatelský avatar
martinko
Příspěvky: 215
Registrován: pon lis 19, 2007 20:39
Bydliště: HC

Příspěvek od martinko »

a ako to chces nastavit doma? teda nie ze tym vedia tocit len v servise ale ako zistis ze mas spravny sklon svetla?? ak mas na to nejaky figel , tak porad...
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

mno, zasvietim oproti garazovym dveram a nastavim :). teda, nastavim vyssie, ale aby svietili rovnako. potom idem von a na rovnej ceste nastavim sklon tak akurat - aby som videl, kde konci kuzel - ked nevidim, tak asi svietim prilis vysoko. potom este prejdem tak 30 metrov, cupnem si, kuknem pre istotu do svetla a ked neoslepuje, tak je ok :).
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Nejak moc nechapu tuhletu debatu ale ja zajedu do servisu necham seridit svetla za 75kc za par minut prace a jedu domu... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Granko píše:mno, zasvietim oproti garazovym dveram a nastavim :). teda, nastavim vyssie, ale aby svietili rovnako. potom idem von a na rovnej ceste nastavim sklon tak akurat - aby som videl, kde konci kuzel - ked nevidim, tak asi svietim prilis vysoko. potom este prejdem tak 30 metrov, cupnem si, kuknem pre istotu do svetla a ked neoslepuje, tak je ok :).
Celkom dobre, len este nastavenie sklonu tym koleckom na pristrojovke by si mal mat uplne v hornej pozicii. Inak, ak ides za nejakym autom cca 60 metrov a svietis mu na kufor, tak to nemas dobre a svetla musia ist nizsie. Da sa to presne nastavit aj doma oproti stene ktora je kolmo s cestou (ktora je vo vahe a rovna), ale nepodarilo sa mi najst ten nakres s rozmerami.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Resil jsem ten samy problem se svetly nedavno a to ze nekolikrat nebot jsem snizoval predek a doma neni mozne ty svetla nastavit presne jak maji byt snad jen priblizne nebot sam jsem resil nastavani po bouracce a muselo se nastavit i do boku a to doma nelze.
A co se tyce toho nastavovani z auta tak svetla se serizuji kdyz jsou stahnute na nule aby v pripade zateze v zadu jste je mohli stahnout dolu ale to reknou a udelaji v servisu zdarma na stk a i na spouste jarnich prohlidkach co byvaji zdarma... ;)
Myslim ze svetla jsou dost citliva vec na nastaveni aby jste dobre videli a neoslnovali druhe ze tech par korun za serizeni to nestoji za to otvirat dome kapotu... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

kupil som dalsiu nexiu, ktora svietila na moj vkus prilis dole. dokonca aj dialkove svietili tak po 30 metro]ch dole a nie dopredu. dal som to skontrolovat, a ze vraj ok. tak som si to nastavil podla seba. mozno to nie je 1.2% podla normy, ale vidim...
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: Nastavenie sklonu svetiel

Příspěvek od michal.sk »

svetla sa daju nastavit velmi jednoducho. nexia ma mat sklon 1,2%. to znamena na 1m dlzky je to 1,2cm dole. aby ste sa neprplali s milimetrami, zvacsime vzdialenost 5x. vzdialenost=5m, vyska =6cm. postup:postavis auto na rovnu cestu oproti stene alebo garazi, to je jedno. auto bude stat tak aby boli predne svetla 5 metrov od tejto steny. korektor svetiel je samozrejme na nule, gumy spravne nahustene, v kufri len povinna vybava, ziadne zbytocne zavazie. na odparkovanom aute zmerias vysku stredu svetla (priblizne tam kde je ziarovka) od zeme. v tejto vyske nakreslis vodorovnu ciaru na stenu, a 6cm pod nou druhu vodorovnu ciaru. odmerias vzdialenost stredov svetiel a tu prenesies na tu nizsiu ciaru symetricky podla osi auta. potom uz len krutis a krutis, az kym svetlo nesvieti presne na tu spodnu ciaru, a v tych vyznacenych bodoch sa svetelny luc lame doprava smerom hore (asi 15- 30° uhol - podla ziarovky). tot vsjo
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Mr.Dman
Příspěvky: 74
Registrován: ned čer 12, 2011 14:32
Bydliště: Most, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavenie sklonu svetiel

Příspěvek od Mr.Dman »

Hotová vysoká škola :D ale dobré...
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“