Poruchy orlanda

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od smire666 »

Pozeral som tie podbehy a nevidím tam žiaden problém...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Reklama
 

Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od jmatyas »

Tak puchýře na zadním chromu jsou asi bolestí orlíků. Mám je tam taky a množí se. Navíc mi přestalo fungovat topení, což v mrazech které nedávno řádily nebylo moc příjemné. Protože jezdím převážně krátké trasy, topení jsem ani nezapínal, takže jsem si toho nevšiml, jakmile jsem ale vyrazil na celší cestu, hned bylo znát, že něco není tak jak má být. Klima, tedy chlazení je OK, přepínání okruhů foukání taky, jen to tak nějak fouká pořád studeně. V úterý jsem objednaný u Dědka na kontrolu, tak uvidíme co vymyslí.
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od jmatyas »

Tak závada na topení odstraněna. Byla to moje blbost :roll: , nezkontroloval jsem si stav chladicí kapaliny. Když mi dělali LPG, tak špatně dotáhli jednu hadici a chladicí kapalina pomaloučku odkapávala, až klesla pod úroveň radiátoru topení. Kdybych se podíval do motoru, asi bych zjistil, že vyrovnávací nádržka je prázdná. Bohužel jsem to nezjistil :( . Kapalina se dolila a už to zase topí.
"Kvetoucí" lišta je objednaná, ta se vymění v záruce a co se týká žluté kontrolky, tak diagnostika upozorňovala na chudou směs. Počítač zkrátka občas nerozchodí že se střídá palivo a LPG vyhodnotí jako ochuzenou směs. Moje verze stárnoucího benzínu se tedy tentokrát nepotvrdila, ale šéf autosalonu Dědek mě sám upozornil, že se to stává a proto doporučuje udržovat v nádrži jen kolem 10 - 20 l benzínu.
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od Poky Ul »

Tak to na konec vše dobře dopadlo -i to je hlavní :D
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od jmatyas »

Poky Ul píše:Tak to na konec vše dobře dopadlo -i to je hlavní :D
To naštěstí, jen jsem mohl pětistovku za vyhledání závady a dolití kapaliny ušetřit. Každopádně se mi ulevilo, že to byla jen takováto kravina a ne nic horšího.
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od Poky Ul »

Člověk v životě příjde o více peněz než o pětistovku :D
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od jmatyas »

To každopádně. Naštěstí přestavbou na LPG se penízky v současné době vracejí mílovými kroky. Rozhodně nelituji a i sám Dědek konstatoval, že se to silně vyplatí a že je škoda, že se u nás LPG verze orlíkú neprodávají jako v Polsku nebo Německu.
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od Poky Ul »

No dneska v TV novinách říkaly že těch 40kč za litr benálu je reálný tak to LPG budeš mít doma do dvou let :D
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
KramarD
Příspěvky: 79
Registrován: pon led 16, 2012 13:22
Bydliště: Brno - Bohunice

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od KramarD »

Na kolik ti vyšla přestavba na LPG! Kdyžtak dej sem foto ať vím jak to zhruba vypadá. Díky
Trabant 1974 0,6 4KW
Mazda 626 1982 2,0 59KW
Volvo 340 1989 2.0 83KW
VW Golf III Kombi 1997 1,9 TDI 66KW
Škoda Superb 2004 1,9 TDI 96KW
VW Passat Kombi 2004 po faceliftu 1.9TDi 98KW
Chevrolet Orlando 2011 1,8 104KW
Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od jmatyas »

KramarD píše:Na kolik ti vyšla přestavba na LPG! Kdyžtak dej sem foto ať vím jak to zhruba vypadá. Díky
Sice to patří do jiné sekce, ale odpovím tady, příště hledej info v "Orlando - motory/ Orlando a LPG". Přestavba komplet 30000,- Kč (drobné ve stokorunách nepočítám :) ). Nádrž je pod kufrem v místě pro rezervu, která tam není. V motoru to vypadá takto:
Přílohy
LPG3.JPG
LPG3.JPG (88.05 KiB) Zobrazeno 2940 x
LPG2.JPG
LPG2.JPG (95.55 KiB) Zobrazeno 2940 x
LPG1.JPG
LPG1.JPG (90.76 KiB) Zobrazeno 2940 x
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
Uživatelský avatar
KramarD
Příspěvky: 79
Registrován: pon led 16, 2012 13:22
Bydliště: Brno - Bohunice

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od KramarD »

Díky za fotky právě uvažujem o přestavbě protože za 1litr benzinu 40 Kč to se fakt nedá!!!!
Trabant 1974 0,6 4KW
Mazda 626 1982 2,0 59KW
Volvo 340 1989 2.0 83KW
VW Golf III Kombi 1997 1,9 TDI 66KW
Škoda Superb 2004 1,9 TDI 96KW
VW Passat Kombi 2004 po faceliftu 1.9TDi 98KW
Chevrolet Orlando 2011 1,8 104KW
Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od jmatyas »

KramarD píše:Díky za fotky právě uvažujem o přestavbě protože za 1litr benzinu 40 Kč to se fakt nedá!!!!
18 Kč za litr LPG zní o něco lépe :lol:
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
Uživatelský avatar
KramarD
Příspěvky: 79
Registrován: pon led 16, 2012 13:22
Bydliště: Brno - Bohunice

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od KramarD »

jmatyas píše:
KramarD píše:Díky za fotky právě uvažujem o přestavbě protože za 1litr benzinu 40 Kč to se fakt nedá!!!!
18 Kč za litr LPG zní o něco lépe :lol:

To jo no. Hodně o tom přemýšlíme. Akorát by mě zajímalo kdyz jde vidět na palubním počítačí LPG jestly to nemůže ukazovat i palubni pc
Trabant 1974 0,6 4KW
Mazda 626 1982 2,0 59KW
Volvo 340 1989 2.0 83KW
VW Golf III Kombi 1997 1,9 TDI 66KW
Škoda Superb 2004 1,9 TDI 96KW
VW Passat Kombi 2004 po faceliftu 1.9TDi 98KW
Chevrolet Orlando 2011 1,8 104KW
Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od jmatyas »

Počítač nerozlišuje na co jedeš, pro něj je to stále benzín, takže ukazuje spotřebu benzínu (ve skutečnosti je s LPG o něco vyšší), stav v nádrži benzínové, dojezd na benzín. Stav plynu ukazuje dodělaný LED ukazatel s vypínačem LPG. Protože si počítač "myslí" že jedeš na benzín, plyn je pro něj chudá směs a tudíž občas zapne chybovou žlutou kontrolku. Není to závada, jen lambda sonda je trochu zmatená, že nevykazuje takové spaliny, jaké má nastavené. Z výfuku jde podstatně méně svinstva, než na co je zvyklá :lol:
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
Zbynda
Příspěvky: 8
Registrován: pát zář 30, 2011 14:45

Re: Poruchy orlanda

Příspěvek od Zbynda »

jmatyas píše:Tak puchýře na zadním chromu jsou asi bolestí orlíků. Mám je tam taky a množí se. Navíc mi přestalo fungovat topení, což v mrazech které nedávno řádily nebylo moc příjemné. Protože jezdím převážně krátké trasy, topení jsem ani nezapínal, takže jsem si toho nevšiml, jakmile jsem ale vyrazil na celší cestu, hned bylo znát, že něco není tak jak má být. Klima, tedy chlazení je OK, přepínání okruhů foukání taky, jen to tak nějak fouká pořád studeně. V úterý jsem objednaný u Dědka na kontrolu, tak uvidíme co vymyslí.

Taky se hlasim se zavadou "puchyre na zadnim chromu". Dnes jsem byl v servise se na to zeptat, tak pry to jeste nikdo nehlasil, ale ze to bez problemu vymeni, ale klidne to muze pockat az na prohlidku. Ze to neni problem. Nicmene asi je to dobre zmrseny dil.
Trabant, Škoda 105 S, Felicia,
Volkswagen Caddy 1,6
Volkswagen Golf plus 1,4 TSI
Chevrolet Orlando 1,8 LT+ (+tempomat)
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“