Orlando a LPG

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

Dnes volali že to dají dohromady příští týden jak papírově tak i poruchově, další nepříjemná věc je že již podruhé svítila kontrolka oranžové barvy porucha motoru... a objevilo se třesení auta...
Ale to třesení už nedělá.. tak uvidíme, každopádně mě to mrzí...
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Reklama
 

Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od solda »

jindrous píše:Dnes volali že to dají dohromady příští týden jak papírově tak i poruchově, další nepříjemná věc je že již podruhé svítila kontrolka oranžové barvy porucha motoru... a objevilo se třesení auta...
Ale to třesení už nedělá.. tak uvidíme, každopádně mě to mrzí...
Mě taky jednou zasvítila ta kontrolka, ale někdo tu poradil, že stačí vypnout motor a nastartovat a je po kontrolce. Funguje to. Co vím já, tak to elektronika v motoru vyhodnotí jako chybu, když jde např. moc směsi do motoru, nebo tak něco. Prý to u plynu bývá... nevím. Už si to přesně nepamatuji. Měl jsem to i na autě před tím, zajel jsem do servisu a oni to resetli a bylo. Za 3 měsíce znovu, tak jsem tvrdil, že je určitě někde problém, ale vysvětlili mi to viz výše, ale pak už se mi to nestalo. Každopádně držím palce, ať jezdíš spokojeně a je vše, jak to má být.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

Jak je ten postup přesně aby kontrolka zhasla?díky

Jestli myslíš třeba to že večer odejdu od auta druhý den nastartuju a nesvítí to tak to nefunguje.. normálně to svítí i druhý den ....
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od solda »

jindrous píše:Jak je ten postup přesně aby kontrolka zhasla?díky

Jestli myslíš třeba to že večer odejdu od auta druhý den nastartuju a nesvítí to tak to nefunguje.. normálně to svítí i druhý den ....
ne, mě se při jízdě kontrolka rozsvítila, tak jsem jak to šlo zastavil, vypnul motor a hned nastartoval a bylo to OK. Od té doby nic. A to vím, že jsem to celkem osolil na plynu. Tak asi na tom něco bude. U tebe to bude asi problém, pokud ti po pořád svítí. Zajeď tam, oni to resetnou a pokud to nezmizí, musí tomu udělat diagnostiku. To mi na minulém autě na podruhé provedli. Ale nic tam za chybu nenašli a tak mi bylo zděleno, že to sem tam ty moderní motory dělají, když je to přestavěno na LPG. Každopádně co píšu nemusí být tvůj případ, zajeď tam, máš to v záruce...
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

Jasně ale mě právě předem upozornili že systém Stefanelli to dělat nebude, a proto jsem do toho šel...

Mě by zajímalo proč třeba se nezeptají v jiné zemi kde LPG je z výroby co tam je za systém a jak se to chová, nevěřím že z výroby to taky takhle blbne...
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od naky »

jeste ze mam naftu... tohle ti nepreju Jindousi, snad se to da brzy do kupy a drzim palec! -i
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

díky
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Poky Ul »

Taky držím palce -i -i člověk si kupuje nový auto aby měl klid a místo toho takový starosti
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
242micro
Příspěvky: 51
Registrován: pon úno 13, 2012 19:05

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od 242micro »

jindrous píše:Tak podle ministerstva dopravy nesmím s Orlandem na silnici, jelikož mám od firmy namontovaný jiný neschválený systém LPG než který je uveden v dokumentaci...
To jsem teda dopadl....

Pfuu..drzim palce, nech to dopadne dobre -i
chevrolet orlando LT plus :)
242micro
Příspěvky: 51
Registrován: pon úno 13, 2012 19:05

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od 242micro »

ahojte..ktovie ako to je s LPG s namontovaním na Slovensku, zatial to tu nik nespomenul ak som dobre čítal..či to tu aj na slovensku dakto montuje.....?! :?: :?: :?:
chevrolet orlando LT plus :)
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Vypravca »

Neviem ci je to normalne ze zasvieti kontrolka motora na Orlande pri LPG.
Pokial je to dobre nastavene, tak nie je problem. Vsetko je v elektronike LPG. Mne ked montovali LPG, tak mi garantovali, ze kontrolka nezasvieti. A zatial ani nezasvietila.
Na SK som si dal namontovat LPG vo Zvolene.
Sice je to ine auto a ina skusenost ale pozriet sa to oplati: http://forum.skodahome.cz/topic/40381-s ... tazou-lpg/
Takze skus poslat mail do montaznej dielne do Zvolena a spytaj sa na tvoj problem.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

Dneska mi ta kontrolka zhasla, to jako může zhasnout bez resetování v servisu?
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Vypravca »

Treba to dat na diagnostiku. V pamati zavad bude chyba preco to svietilo. Tazko je takto riesit. Mozno to nesvietilo pre LPG.
Mohol to byt nejaky snimac. Napr. Snimac vacky.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jmatyas »

Mě kontrolka takto zlobila i u předchozích aut (aveo, kalos) která na LPG nejezdila. Bylo mi řečeno, že automatika je příliš citlivá na méně kvalitní benzín, který obsahuje některé příměsy (biosložky a podobně). Stačil reset a mírné přenastavení nějakého parametru a byl pokoj. Teď mi to dělá občas taky. Nějaký čas svítí a většinou po dočerpání nového paliva (benzín, ne LPG) je na nějaký čas klid. Jakmile klesne hladina v nádrži na cca 5 - 15 l (nedá se přesně odhadnout) tak se zase kontrolka rozsvítí. V úterý jdu do servisu s jinou závadou, tak si to nechám zase zkontrolovat. Když se mi kontrolka u Orlíka rozsvítila poprvé, hned jsem volal do servisu, tam mě uklidnili, že pokud se neprojevila nějaká viditelná změna, např v chodu motoru, nemám panikařit a příležitostně se zastavit. Po pár dnech kontrolka zhasla a já si vzpoměl na stav u předchozích aut, což mě uklidnilo, že se asi zase jedná o benzín.
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
ati
Příspěvky: 17
Registrován: pon říj 24, 2011 17:36
Bydliště: Levoča

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od ati »

V Orlande mám LPG namontované asi tri týždne a za ten čas som najazdil asi 3000km. Rovnako aj mne sa stáva, že sa mi rozsvieti oranžová kontrolka servisu a pritom mi zároveň ukazovateľ stavu paliva klesne na nulu. Po vypnutí motora a opetovnom naštartovaní kontrolka už nesvieti a ukazovateľ stavu paliva sa pomaličky vracia z nuly na aktuálnu hladinu stavu paliva. Deje sa to cca každých 650 - 700km. Viete mi niekto poradiť čo to môže byť? ďakujem
Orlando 1,8 LTZ, LPG
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“