servisna prehliadka 60.000km

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
thomas27
Příspěvky: 10
Registrován: úte úno 21, 2012 14:42

servisna prehliadka 60.000km

Příspěvek od thomas27 »

Zdravim ,neviete prosim aka je cena servisnej prehliadky lacetti sedan 1.6 16V pri 60.000km a co vsetko sa meni?Myslite si ze je potreba aj vymena vodnej pumpy?/problem s nou nie je ziadny/ alebo preventivne vymenit?
dajte prosim vediet kolko ste platili a co sa meni a je vobec potrebne ist do autorizovaneho servisu ked uz nie je auto v zaruke?...vdaka
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: servisna prehliadka 60.000km

Příspěvek od Jura »

Cau. Bylo to v roce 2007, ve značkovém servisu (bylo to ještě v záruce), celkem jsem zaplatil 10.074 Kč, olej a filtr klima jsem ale přivezl do servisu svůj. Takže účtovali rozvodovou sadu, těsnění vodní pumpy, vodní pumpa se tehdy neměnila, (vyměnila se až ve 120.000), brzdová kapalina, drážkový řemen, čistící prostředek a mazivo na brzdy, ol. filtr, svíčky, nová spona na výfukové potrubí + 6,5 hod. práce (z výše uvedené celkové ceny bylo za práci 2372 Kč bez DPH).
Pokud auto nemáš v záruce, klidně to nech udělat někomu jinýmu, ale hlavně spolehlivýmu. Pozor na slušnou značku rozvodů (už se tu řešil i problém nekvalitních kladek rozvodů - tuším to byla INA?). Nezapomenout na údržbu brzd, jinak ti časem zareznou hlavně zadní brzdiče a to pak je docela drahý.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: servisna prehliadka 60.000km

Příspěvek od Krtek »

Mně to vyšlo ve značkovym servisu na cca 16,5 tisíce. Bylo to včetně vodní pumpy (prej se má měnit pokaždý s rozvodama) a včetně 4 brzdových destiček. Jinak po 120ti mi dělal tuhle servisku PalikX, brzdy tentokrát nebyly potřeba a vyšlo to skoro přesně o 10 tis. levnějš. Holt naše opice maj drahý banány :-(
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
thomas27
Příspěvky: 10
Registrován: úte úno 21, 2012 14:42

Re: servisna prehliadka 60.000km

Příspěvek od thomas27 »

vdaka za prispevky no i tak sa mi nezda ze rozvody je potrebne po 60.000km menit..a nehovorim o tom ze som par autorizovanych servisov obvolal jedny hovorili ano druhy nie..zvlastne .a i ceny od €300-580 to ako take rozdieli v cenach za to iste ?..sa mi zda prehnane..jeden dalej vodnu pumpu menit druhy nie...no a rozhodni sa...
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: servisna prehliadka 60.000km

Příspěvek od Krtek »

Když vezmu jak se změnil pokaždý zvuk motoru při výměně rozvodů tak to za opodstatněný považuju i s tou pumpou. Na starších Nubirách (nebo snad Lanosech ?) bylo předepsáno měnit rozvody po 90 tis km a u pár aut ruply řemeny někde kolem 80-90 tis km ! Takže to bylo drahý na záruky proto zkrátili interval. V servisce mam psáno 60 tis km včetně vodní pumpy. Kdžž jsem kupoval auto tak mi taky slibovali hory doly... že to bude stačit po 75 tis km, že se dohodneme... A houbeles, během 2 let bylo vymalováno, trvali na tom že se to vyměnit MUSÍ jinak přijdu o záruku (ještě rok a 40 tis km)
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: servisna prehliadka 60.000km

Příspěvek od Jura »

Jednoznačně rozvody vyměnit tak, jak se má, teda po 60.000 a radši i s vodní pumpou, to už v tý celkový ceně není zase tak extrémně drahá položka. Mě ji sice tehdy nevyměnili, ale já sám to takhle od nich nepožadoval, auto bylo v záruce, takže zodpovědnost byla čistě na servisu. Asi věděli, co dělají, pumpa to do 120000 vydržela a netekla. No a prodloužit si sám interval výměny rozvodů mě ani ve snu nenapadne - potkanej motor bych vážně nechtěl mít. Vlastně jsem ale ani nikdy po výměně rozvodů nepozoroval změnu ve zvukovým nebo jiným projevu motoru - možná je to daný rozdíly mezi 1.6 a 1.8 motory. To už spíš měl o malinko jinačí chod vždycky po výměně svíček.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
thomas27
Příspěvky: 10
Registrován: úte úno 21, 2012 14:42

Re: servisna prehliadka 60.000km

Příspěvek od thomas27 »

Ok ..tak dam vymetit komplet rozvody i s vodnou pumpou..tiez by som nechcel zbytocne riskovat ...len tych 60.000 km sa mi zdalo malo ..to asi ziadna automobilka neme po takom intervale...ale OK ked je pisane...len aby to nebolo len preto ze na tom zbytocne niekto tazi ak napr. autorizovany servis.,,,Treba aj to si uvedomit ze pre nich si len vtedy zakaznik ked podpisujes zmluvu o kupe vozidla ..naslubuju ti cokolvek len aby si kupil a ty v dobrej viere uveris no a na prvej servisnej prehliadke ..pripadne skor ta ani nepoznaju alebo zatlkaju co povedali ...je to obycajna banda ..... :evil: zial to je realita..nech je to kdekolvek a takmer akykolvek servis...velke rozdiely nie su...a cest vinimkam ktory sa uz tazko hladaju...a ci vobec su ze??Myslim si ze ani jeden znas nema ponatie co sa za veci sa deju v servisoch...a ci aj urobia to co slubia a najpodstatnejsie ked to urobia ci to je aj dobre spravene...
Milan7
Příspěvky: 24
Registrován: pát čer 22, 2012 16:22

Re: servisna prehliadka 60.000km

Příspěvek od Milan7 »

Nechal jsem vyměnit po skoro po 67000 km rozvodovou sadu, vodní pumpu a svíčky.Cena matroše byla kolem 3000Kč.
Chtěl bych ale napsat, že opořebení všech dílů bylo naprosto v normě a vsadil bych se, že by to tak ještě najelo dalších 50000km.
Ložiska v napínácích nechrastí jdou hezky, těsnění vodní pumpy naprosto v pořádku, nesjeté.
Svíčky byly nádherné původně tam byly od výroby Bosh FLR8LDCU, mám motor 1.6 a dal jsem tam NGK BKR6E-11.
Vodní pumpa od AISIN za 870kč.
Cena za práci u Franty Janouše 1500 Kč.
Klug chtěl za to samé minimálně 2500 Kč a to jsou od sebe vzdáleni asi 800 m...
Nádhera, Milan Nýřany.
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“