vyměna autoradia

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
zelvicek
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 29, 2011 07:44

vyměna autoradia

Příspěvek od zelvicek »

TOž sem vyměnil orig autoradio TANK za jiný a mám taký problém s el. autoanténou. autoradio po zapnutí nevytáhne anténu, teda až po nastartování motoru. a zase když autoradio vypnu tak se anténa nezatáhne, zase až vytahnu klíče ze zapalování? dříve to fungovalo jen na toho tanka: zapl rádio vyjela anténa, vypl rádio anténa zajela.

Poradí mi někdo kde sem mohl udělat chybu nebo jestli je to normální

Jo jinak mám dvě orig rádia, jestli je někdo chce písněte a nějjak se domluvíme
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1527
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: vyměna autoradia

Příspěvek od LordMMX »

treba sa pozrieť na vrch toho nového rádia, niekde je napísané kam treba pripojiť kábel z elektrickej antény...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
zelvicek
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 29, 2011 07:44

Re: vyměna autoradia

Příspěvek od zelvicek »

tohle mám správně zapojený. kontroloval sem to několikrát. včera sem to ještě zkoušel s vypnutým motorem a anténa vyjela. ale musel sem rádio zapnout, vypnout a až po druhem zapnutí rádia se anténa vysunula ale při vypnutí se nezasune. :( je to trošku čudo
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: vyměna autoradia

Příspěvek od Franta P. »

Nazdar. hele to bude někde v rádiu asi. jak si to přepojil? koupil si přechodku z korejského konektoru na ten evropský? nebo si to jinak předělal? já v té tvé měl dřív Soňáka a ten fungoval v poho s anténou i měl tu funkci když sem přepnul na cd changer nebo kazetu tak zajela ale muselo být vyplé dopravní hlášení.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
zelvicek
Příspěvky: 30
Registrován: stř čer 29, 2011 07:44

Re: vyměna autoradia

Příspěvek od zelvicek »

přepojil sem dráty přechodku nemám, a uz sem to přepojoval na jine nexii, a i v jiných autech. elektrotechnické vzdělání mám tak vím jakej drát kam zapojit, jak ho zapojit a podobně. měřil sem i napětí na drátu pro autoanténu, kde po zapnutí radia se objeví 12V a po vypnutí těch 12V zmizí. coz dle zapojení autoantény má tak fungovat. jen nechapu proč to nefunguje
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Re: vyměna autoradia

Příspěvek od Granko »

Ja som si to spravil na vypinac - kedze som aj tak vacsinou pocuval CD, resp. v meste bol signal dobry aj bez anteny, antenu som mal na maly packovy prepinac schovany v skrinke vedla zapalovaca a vytahoval som ju rucne, len ked bolo treba... Radio som si pripojil nezavisle od zapalovania.
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: vyměna autoradia

Příspěvek od michal.sk »

Antena, teda motor anteny ma samostatne napajanie priamo z baterky, modry kabel z radia ju len ovlada (nie je to vykonovy vystup!). Radio ma mat pamat napajanu priamo a ovladanie zo spinacky. Ked strcis dnu kluc otocis do pozicie 1 tak radio hra. A hra az kym kluc nevytiahnes (mozes ho aj otocit do pozicie off), ale kym je v spinacke tak radio hra. Niekedy sa stava, ze aj ked vytiahnes kluc ostane radio hrat, vtedy ostane zaseknuty kontakt v spinacke. Prejavuje sa to hlavne v zime, ked je stuhnuta vazelina v spinacke. Staci tam streknut trochu WD40. Pokial ti radio hra aj bez kluca je niekde chyba (pokial to nie je tak zamerne zapojene ), ale ja osobne to povazujem za nezmysel. A ten motor anteny je napajany z poistky c.15 (20A). ( bez urazky, videl som uz niekolko vyhorenych aut. A tiez to zapajali "elektrikari" co vedeli ktory kabel kam ide... :PP: )
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: vyměna autoradia

Příspěvek od michal.sk »

...a este k tej antene. su dva typy anten. jedna ma koncove kontakty - vysunie na doraz, rozpoji napajaie, aby ju nevytlacilo von z auta. a naopak zasunie na doraz, rozpoji druhy kontakt. (tak boli zapojene povodne originalne anteny z prvovyroby, motor bezal az kym sa nedosiahla krajna poloha. preto tie anteny dost casto odchadzali - ked sa nieco zaseklo tak to rozlamalo plastove prevody. ten motor je dost silny)

a druhy typ ma elektronicke ovledanie - sleduje odber alebo pokles napatia, ked antena kladie odpor. ked je antena zalomena alebo hrdzava alebo zaseknuta a neda sa s nou pohnut, motor sa snazi, ale ma vacsi odber a elektronika vypne, vtedy sa antena nevysunie alebo nezasunie uplne. vacsinou ostane pri zasunuti trcat 10-15 cm kus. pokial radio vypnes pri nastartovanom motore, vacsinou to antenu zatiahne uplne. lebo vtedy ju napaja alternator (14,2 V), ked vypnes motor a potom radio, napajas antenu len z baterky (12 V). a ked je nizsie napajacie napatie, musi byt vacsi prud - takze skor vypne.
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: vyměna autoradia

Příspěvek od Vypravca »

Stare radio nemalo dopravne spravodajstvo, tak antena po prepnuti na kazetu ide pekne dole.
Nove radia uz maju skoro vsetky dopravne spravy. Takze antena je stale hore.
Inak ten Tank bolo super radio. Malo podla mna super zvuk ako moje nove daewoo radio na CD, USB, a mozno aj USA, ;-) , SD staruckom Esperku.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: vyměna autoradia

Příspěvek od Ivan »

Daruji radio TANK za láhev vína :-) Bohužel jde po 16 letech pryč z vozu...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Odpovědět

Zpět na „NEXIA“