Orlando a LPG

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od inza »

To přepínání při vyšším zatížení umí jen některé systémy a ještě to tak musí být nastaveno.

Při vyjetí LPG "do prázdna" se to automaticky přepne na benzín (to dělají všechny systémy). Nádrž LPG není ale prázdná nikdy, zůstává tam pár litrů nějakého zbytku...
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

Zdravím, tak už mám lpg systém Stefanelli, auto jezdí ok, docela je i živé, ale trápí mě že ukazatel stavu množství plynu po 160 km ukazuje již poslední červenou čárku - rezervu...
Před tím bylo tankováno servisem za 800Kč - 46 litrů
Je možné že by to tak "žralo"? Ze servisu psali že se to musí ještě přenastavit, tak doufám že se celá nádrž nevyjede tak brzy :-)))
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Vypravca »

Po par natankovani by sa to malo upravit. Vyjazdi do prazdna a natankuj do plna. No a po najazdeni 2000km to daj nastavit. Inak vyskusaj aj ine pumpy. Z mojej skusenosti dojazd km je rozny, ak natankujem na pumpe ,,x,, a na pumpe ,,y,,.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od mino »

Zaujíma ma jedna vec, ako ukazuje palubák ked sa ide na LPG? Ukazuje to aj okamžitu a priemernu spotrebu? Vdaka za info.
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

ukazuje to vše, ale zdá se mi že při lpg to ukazuje menší okamžitou spotřebu než na benzín což by mělo být opačně podle mě to musí víc žrát plnu než benzínu, dojezd ukazuje jen na beznín což je logické...
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od mino »

Vka taká odpoved mi stačí. -i
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od solda »

jindrous píše:Zdravím, tak už mám lpg systém Stefanelli, auto jezdí ok, docela je i živé, ale trápí mě že ukazatel stavu množství plynu po 160 km ukazuje již poslední červenou čárku - rezervu...
Před tím bylo tankováno servisem za 800Kč - 46 litrů
Je možné že by to tak "žralo"? Ze servisu psali že se to musí ještě přenastavit, tak doufám že se celá nádrž nevyjede tak brzy :-)))
čau, měl jsem stejný problém. Natankovali mě 46 litrů a po ujetí cca 180-200km mi začala svítit kontrolka. Tak jsem jel natankovat a dal jsem do plna cca 20l. Tak jsem zjistil, že něco nesedí. Rozhodl jsem se, že pojedu i na tu červenou kontrolku a tak jsem najel cca 450km, z toho 200km na tu červenou. Pak to přepnulo na benzin. Tak jsem zjistil, že to prostě blbě ukazuje. Zajel jsem s tím do servisu, ať mi to poladí, něco udělali a řekli, že by to mělo být lepší. Nakonec je to pořád při starém. Prostě si vynuluj počítadlo a hlídej ujeté km. Kdybys přišel s nějakou změnou, novinkou, napiš...
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

Kde jsi to nechal udělat?Jaký máš systém? díky
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od solda »

jindrous píše:Kde jsi to nechal udělat?Jaký máš systém? díky
LPG Stag300 Premium se vstřikovači LPG Valtek34 + přídavné mazání Flash Lube. Firma LPG servis - Brno
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

Aha já to mám od Chevroletu v Plzni sice za 37K ale s plnou zárukou, a to přimazávání prý je zbytečné, stejně je využito jen na sací ventily ...Záruku drží písmně klasicky jak je do ujetí 120 tisíc km..
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od solda »

jindrous píše:Aha já to mám od Chevroletu v Plzni sice za 37K ale s plnou zárukou, a to přimazávání prý je zbytečné, stejně je využito jen na sací ventily ...Záruku drží písmně klasicky jak je do ujetí 120 tisíc km..
já to mám za 28t ale bez záruky. \do Plzně to mám z Brna daleko a servis po 10t km přijde prý na 1500,- kdosi tu psal a pro mě + cesta. Ten přímaz jsem dostal jako bonus zdarma, tek to neber -i
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

solda píše:
jindrous píše:Aha já to mám od Chevroletu v Plzni sice za 37K ale s plnou zárukou, a to přimazávání prý je zbytečné, stejně je využito jen na sací ventily ...Záruku drží písmně klasicky jak je do ujetí 120 tisíc km..
já to mám za 28t ale bez záruky. \do Plzně to mám z Brna daleko a servis po 10t km přijde prý na 1500,- kdosi tu psal a pro mě + cesta. Ten přímaz jsem dostal jako bonus zdarma, tek to neber -i
Servis chtějí jen u nich ale po 15 tisících km ne po 10 tisících km...
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od solda »

jindrous píše:
solda píše:
jindrous píše:Aha já to mám od Chevroletu v Plzni sice za 37K ale s plnou zárukou, a to přimazávání prý je zbytečné, stejně je využito jen na sací ventily ...Záruku drží písmně klasicky jak je do ujetí 120 tisíc km..
já to mám za 28t ale bez záruky. \do Plzně to mám z Brna daleko a servis po 10t km přijde prý na 1500,- kdosi tu psal a pro mě + cesta. Ten přímaz jsem dostal jako bonus zdarma, tek to neber -i
Servis chtějí jen u nich ale po 15 tisících km ne po 10 tisících km...
aha, já mám jezdit po 15t na servis, ale s plynem po 10t. Řekli mi to i při přihlášení auta na magistrátu, že to musím mít oražené buď po roce, nebo 10t km, jinak je to, jako kdybych neměl technickou... a kdyby cokoliv ohledně lpg, pak je to proti mě.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od jindrous »

1x za rok ano, ale v Plzni psali že při garančce udělají rovnou i plyn najet maximálně 15 tisíc...
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Marek44
Příspěvky: 10
Registrován: čtv pro 08, 2011 12:41

Re: Orlando a LPG

Příspěvek od Marek44 »

Pro zajímavost dávám k dispozici kombinovanou spotřebu svého Chevy Orlando LT+ s LPG (sekvenční vstřikování).
Do spotřeby je započítána spotřeba benzínu na zahřátí motoru (v průměru 1,7l/100km) a plynu (klesá z 9,7l na 8,8l...zatím). Spotřeba plynu je podělena koeficientem 2,3 (což je v mém připadě průměrný poměr ceny benzínu a LPG které jsem ve skutečnosti tankoval, bral jsem náhodou dost drahý benzin, což hraje ve prospěch nízké přepočítané spotřeby plynu) a takto podělená spotřeba plynu je připočítána ke spotřebě benzinu.
Graf byl pro mou potřebu, kdy jsem si spotřebu srovnával s Fabií hatchback Comfort 1.4 MPI 50kW, kterou jsem měl doposud. Pokud bude zájem, pošlu časem aktualizaci.

Klesající trend jde asi hlavně na konto záběhu motoru. Klesat bude graf určitě ještě dále, protože spotřeba zahrnuje celkový průměr "doposud" (aby graf nebyl ovlivněm chybami odhadu stavu nádrže a změnami délky trasy a tedy změnami poměru trasy ujeté na benzín a plyn). I kdyby se motor už usadil, graf bude ještě malinko klesat, protože vysoká počáteční spotřeba se bude projevovat stále méně. Graf bude ovlivněn i vývojem cen benzinu a LPG.

Jezdím s lehkou nohou, i na dálnici zpravidla 100km/hod, do práce cca 30km jedním směrem, občas pár km po městě (tedy benzin), občas velmi dlouhou trasu (tedy hlavně plyn). Na plyn teď v zimě motor přepíná po ujetí cca 3km. Pro srovnatelné řidiče můze být graf užitečný, pro ostatní řidiče je graf asi k ničemu.

Marek
Přílohy
Prepocitana spotreba 2_2012m.jpg
Prepocitana spotreba 2_2012m.jpg (40.73 KiB) Zobrazeno 2678 x
Naposledy upravil(a) Marek44 dne ned úno 12, 2012 10:32, celkem upraveno 3 x.
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Motory“