Startování

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Andreee
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 27, 2011 11:46

Startování

Příspěvek od Andreee »

Dobrý den! Mám problém ze svím autem daewoo nexia 1,5, 55kw. Když jsem sním přijel domů tak všechno bylo v pořádku, ale po třech dnech stání venku a při mrazech -20 ani neškytlo... Nejdřív jsem myslel, že je to baterkou! Tu jsem dal do servisu na přeměření a nabití, ale i přes to mi auto ani neškytne. Startér se točí o život, ale motor nenaskoči a svičky jsem měnil ani ne měsíc zpátky... Je pravda, že jak jsem dojel tak mi začala svítit rezerva jestli to nemá nejakou spojitost z benzínem ten jsem zkusil dolit ale fuur nic! Nemá někdo zkušenosti z podobným případem?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Startování

Příspěvek od Dark69 »

Zakladne veci, skontrolovat rozdelovac a ci sviecka hadze iskru..
Je to tu rozpisane uz vela krat, pouzi hladat na stranke a najdes kopu toho ;)
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Startování

Příspěvek od ppp »

Ked pises, ze ti sveitila rezerva, tak je mozne ze cerpadlo nevie nasat/natlacit benzin, len doliatie nemusi stacit, je to uzavreta nadoba a ak je v palivovom vedeni vzduch alebo vypary benzinu tak mozu branit vniku benzinu do cerpadla. Neviem ako na nexii, ci sa da pri motore rozpojit palivove vedenie a ci ma konektor pre spustenie benzinoveho cerpadla ale skusil by som ci ide do motora benzin. Napriklad po neuspesnom starte fuchnut k vyfuku ci z neho citit nespaleny benzin. Pripadne vybrat sviecku ci smrdi po benzine.
Ja mam opravovane cerpadlo a navyse jazdim len na lpg, takze po par dnoch uz mam benzin spadnuty a jedina sanca je bud pustit cerpadlo s rozpojenymi rurkami alebo nasat benzin do cerpadla podtlakom z motora, ktory je toceny zotrvacnostou auta po rozbehnuti na lpg.
Andreee
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 27, 2011 11:46

Re: Startování

Příspěvek od Andreee »

Děkuji za radu nakonec postačila venkovni teplota +7 a je po problemu. Takže bych řekl že mi jen zamrz karburator :( hlavně že je po problemu
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Startování

Příspěvek od Dark69 »

Ziadny karburator tam nemas :lol: Je tam elektronicky riadene vstrekovanie paliva.. Pri svieteni rezervy je v nadrzi este okolo 7 litrov benzinu, pochybujem aby sa palivove potrubie zavzdusnilo....Ja som robil testy kopu krat do sucha a po doliati benzinu vzdy na prvy krat som nakopol ;)
Ocakavaj ze sa ti to stane co chvila zas, a tak ci tak budes musiet pozriet to co som pisal.
Vela stastia.....
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
vladaprokes
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 04, 2010 18:58

Re: Startování

Příspěvek od vladaprokes »

možná jsi měl vodu v benzinu a udělala se kulička ledu v potrubí,nalít do nádrže volfobin nebo něco pod.nejezdi na doraz,jak se ručička přiblíží k červ.tankuj
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Startování

Příspěvek od ppp »

Dnes je zbytocne pouzivat velfobin, su to vyhodene peniaze, v kazdom benzine mas kopu (5% tusim podla normy) etanolu, ktory plne nahradza velfobin co sa tyka pohlcovania vody v benzine.
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování

Příspěvek od Ivan »

Andreee píše:Děkuji za radu nakonec postačila venkovni teplota +7 a je po problemu. Takže bych řekl že mi jen zamrz karburator :( hlavně že je po problemu
Karburátor to je potvora :D

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Startování

Příspěvek od Joe13 »

Dobrý den

Mohl by někdo prosím poradit,přítelkyně jezdí nexii do ráce a to chytlo dobře,večer z práce nastartovala a ujela cca 400m a najednou to zdechlo a od té doby nejde nastartovat,venkovní teplota cca -12°C,čerpadlo běží,starter točí,zkoušel jsem kabel na svíčku tam to hazí jiskru,benzin z leve strany do vstřikovaču jde.žádne náznaky že se něco děje,škytání,špatný starty prostě do poslední chvíle vše OK. A ani na roztažení nic.

Děkuji za každou radu.
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: Startování

Příspěvek od michal.sk »

s tym karburatorom sa mi to paci... je fakt ze v nexii ziadny nie je. je tam vstrekovanie... a to moze byt pricina. ked ides na doraz v nadrzi, tak vytiahnes vsetok sajrajt, ktory ti moze upchat vstrekovace. samozrejme ked je -15°C tak mozu tie vstrekovace primrznut. hlavne ked je v benzine voda. alebo lepsie povedane v nadrzi - a to ver, tej vody je tam dost. v kazdom aute... (vzdusna vlhkost, kondenz, rozdiely teploty) niekto tu pisal co by malo byt v benzine.... ok, jedna vec je co by malo a druha co naozaj je. na slovensku strasny pancovany sajrajt.... vsetci tu riesia sviecky, kable, rozdelovace... cievky a co ja viem co este. 99% problemov je voda v benzine alebo ine svinstvo. do nadrze sa nikto nikdy nepozrie... preco? ved ked vonku mrzne: myslis ze elektrike vadi mraz? ja myslim ze nie. ale vode trochu ano. vlastne jej nijako neublizi, akurat zamrzne... osobna skusenost: auto jazdi v pohode (1,5 16V), ale natankoval som na "BATAXE" v Rovinke. smrt - trhanie, kolisanie na volnobehu, skapinanie na volnobehu.... tiez som nevedel co s tym, riesil som tu na fore, vymenil sviecky filter (to samozrejme pomoze), cievku a hlavu rozdelovaca, cistil klapku, krokovy motorcek a trt. vyjadzit skoro na nulu a natankovat inde. a zrazu vsetko funguje. asi po roku som natankoval na "OMV" Lamač na dialnici na vjazde do Ba a to iste. tankoval som len preto ze som mal "gastrace" na OMV PHM. nastastie iba za 20€. to iste - skapinalo na volnobehu. nic som s tym nerobil, akurat som natankoval inde. a vsetko v pohode. jedine co z toho vyplyva je, ze na slovensku vas odrbe kazdy kto moze. aj velke znacky. a este skor ako mali predajcovia. ak pancuju benzin je mensia pravdepodobnost ze im na to pridu, maju totiz velky obrat a casto doplnaju novy benzin.... a co sa tyka 95ky, tak 95 oktanov mala mozno pri merani v rafinerii...
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Startování

Příspěvek od Joe13 »

Tak u mě to nebude vodou,svíčky jsou mokrý od benzínu,a dokonce hází i jiskru,ale ne a ne to nastartovat :(
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: Startování

Příspěvek od michal.sk »

skus na par minut odpojit baterku, malo by sa to cele vymazat a nastavit nanovo. pripadne moze byt problem s imobilizerom, ak tam je. ale skor to tipujem na tu vodu. to ze su sviecky mokre a smrdia od benzinu, neznamena vobec nic, a uz vobec nie ze tam nie je voda. a mokra sviecka asi nic nezapali. takze najjednoduchsie je vybrat vsetky sviecky nechat chvilu vyschnut valce (ak je tam len benzin tak sa rychlo odpari), utriet sviecky, nahodit a vyskusat start. pripadne ked uz pises, ze na vstrek. liste je benzin, tak si to mal asi rozpojene. skus to rozpojit znova a odober si do pohara vzorku benzinu. (odpoj tlakovu hadicu a zapni klucikom cerpadlo nech ti natlaci benzin do pohara). nechaj to odstat a uvidis co tam je. ak je tam voda, urobia sa na dne male vodne perlicky. budu na dne lebo voda je tazsia ako benzin.
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování

Příspěvek od palikx »

modul nebo civka v rozdelovaci.vzdy to jiskru haze ale SLABOU a ta nedokaze zapalit benzin.
civka se da zmerit a modul moc ne ten se musi nejlepe vymenit.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Startování

Příspěvek od Joe13 »

Tak opraveno a jezdí se dál,Byl ustřihnutý kolíček co je na vačkové hřídeli a rozvodovém kole. :PP:,což mělo za nálsedek proteční se na vačkový hřídeli a palilo to jinde než mělo.

Děkují za rady -i
Kolicek.JPG
Kolicek.JPG (252.01 KiB) Zobrazeno 3292 x
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Startování

Příspěvek od Serpico »

...hm, tak to si měl kliku, že se ti to nepotkalo ( ventily s pístama ) ačkoli tací tvrdí, že se osmiventil se nemůže potkat, je u tam u něj prý dost místa, že bys to potvrdil, nevím

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“