Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: spotřeba

Příspěvek od mino »

Gutomi- Ved to že nemaju, do Picassa sa mi vojdu nohy v pohode pod volant, s Cruza som mal problem vyliezť. Cruz mal pre nás nevyhovujuci kufor- malá nakladacia hrana-HB by to vyriešil. Nasledne ked som si dal sedadlo do optimálnej polohy tak za mnou nebolo miesto- možno 5-10cm. V Picassu je to bez problémov. Dalej spotreba sami viete kolko Vám to papká a ja mám o cca 2 l. menej na 100-ku. Picasso tiež nie je dokolnalé ale mne vyhovuje o 100% viac ako Cruz. Po 1 Ticu, 2 Matizoch, 1 Kalose a 1 Aveu je toto prve auto čo mam a nieje Chevrolet. Povodne som chcel Cruza potom Aveo v diesli to v septembri ešte nebolo-teraz už je. Tak preto som skončil u Picassa. Ale už Vám nejdem plniť temu tým čo nieje k veci.
Škoda Roomster TSI
Reklama
 

Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

A tak jednou za cas OT nevadi, precejen je to cele jen a jen o pokecu a vymene zkusenosti, toto je docela zajimave. Ja se musim priznat, ze motorove me Cruze moc netesi, pokud GM na motorech nezamaka, priste pujdu do neceho jineho. Auto je to pekne jak zvenku, tak uvnitr, ale prevodovka a motor (spotreba je jeden z faktoru) me moc netesi, predstavoval jsem si kultivovanejsi auto ve vsech smerech. Navic silu motora nevyuzivam, priste bude auto s mensim motorem, poslouzi uplne stejne
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Qwerty
Příspěvky: 42
Registrován: pon led 16, 2012 21:05

Re: spotřeba

Příspěvek od Qwerty »

Zdravim tak ja mam nabehane 16000 km za pol roka a spotreba 5,9 zima a 6.3 leto.
V lete som mu daval ale viac zabrat.Zima skor predpisovo.
Ozaj aby som nezabudol Cruze LT 120kw diesel
Chevrolet Cruze LT Navi 2.0 VCDi 120kw 2011
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

Dobra spotreba -i
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: spotřeba

Příspěvek od juso »

Tak na mojom Cruze 1,8 benzin mam najazdenych cca 1200 km.
Poslednych 600 km som jazdil iba v meste. Bratislava z Race do Apolo BC, na striedacku v spicke, mimo spicky a cez vikend. Priemerna spotreba za tychto 600 km je 10,2 l/100km. Dost zle.
Oproti Oktavke 1,6 benzin ktoru som mal predtym, je to asi o 1,5 litra viac.

V com pozorujem najvecsi rozdiel, je:
1. vecsie vnutorne trenie motora / kompresne brzdenie - z domu to mam dolu kopcom. Na Oktavke so zaradenou trojkou bez plynu auto dole kopcom zrychlovalo. Na Cruze so zaradenou trojkou bez plynu suto spomaluje. Napriek dlhsim prevodom a vyssej hmotnosti.
2. dlhsie sa zahrieva motor. Kym sa motor dostane do prevadzkovej teploty, tak to rano (ked je teplota okolo 0) trva pri jazde cez mesto viac ako 15 minut.
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

Caute vo spolok, v nedelu som sa vratil oslahany kamienkami z lyzovacky v Jasnej. Najazdene okolo 750 km (celkovo mam asi 35t.) a spotreba mi priemer vysla na palubnom 6,7, cize u mna realne 7,0. V pohode, jazdili sme autom aj hore na svah...snehu bolo az po vajica... :D
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
fatrc
Příspěvky: 196
Registrován: sob pro 11, 2010 11:38
Bydliště: Nitra

Re: spotřeba

Příspěvek od fatrc »

Nech už je preč táto zima škaredá od novembra sa z priemerkou neviem dostat pod 8l a to tá moja 1.6 nepodáva zrovna atletické výkony, známy má na 5.7l V8 teraz spotrebu 14-15l :( :( :(
Biely Cruze 1.6 LS PLUS
Uživatelský avatar
Polgari
Příspěvky: 276
Registrován: stř črc 13, 2011 18:34
Bydliště: Dobšiná
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Polgari »

no, ja mam 5.8 ... ale dávals som dlhé trate
Nový lama majiteľ Cruze 2.0 VCDI 163k BLACK
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

Skoda ze nam este nedavali tu 6tku. Na dialnici to urobi svoju robotu.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: spotřeba

Příspěvek od jamal89 »

fatrc píše:Nech už je preč táto zima škaredá od novembra sa z priemerkou neviem dostat pod 8l a to tá moja 1.6 nepodáva zrovna atletické výkony, známy má na 5.7l V8 teraz spotrebu 14-15l :( :( :(
tak isto kamart ma firebird s 3,4l v6 co chodi pri skolu, asi vies a ten jazdi tiez za 12litrov
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

A to si myslim, ze na typicku americku klasiku je to este super spotreba!
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: spotřeba

Příspěvek od Serpico »

...nejspíš bude 6kvalt a navíc i turbo v benzínu

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
kalda
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 11, 2012 15:47

Re: spotřeba

Příspěvek od kalda »

No sem se zrovna přihlásil. Také se mi cruze libí, ale ta spotřeba mě teda odrazuje 7-9 litru když tak pozoruji. Tak nevim jestli mam ze svojí suzinky přejít na chevrolet. Nevím jestli tu někdo testuje ten nový cruze co je nyní v prodeji ta 1,6. Ale spotřeba mě teda zajímá (v merku mám ještě i30 novou) :) :)
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 455
Registrován: ned bře 20, 2011 21:12
Bydliště: Třinec

Re: spotřeba

Příspěvek od denny »

Já mám najeto cca 9tkm a spotřeba se mi zvedla s 7,8l na 7,9l :roll: :roll: Nevím co mám dělat :D Ale jezdím spíše kratší vzdálenosti, ale zase v létě nebo jak je teplo se dostanu na 7,7l :D
Moje: Chevrolet Cruze 1.6 LS+ Misty Lake, 17" origo chevy, K&N filtr

Tátovo: Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Smoke Grey
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od VIP »

A já jsem zrovna dneska najel rovných 10 000km a mám průměr už přes půl roku stále stejný a to 8,6l.
Denny, na to že jezdíš spíš kratší vzdálenosti, tak ti tu spotřebu závidím. Já teď jezdím asi tak 60% město a 40% mimo bez dálnic a mám to co mám. Menší spotřebu bych bral, ale nyní vím, že to NIKDY nepůjde.

Takže milý kaldo, pokud se nesmíříš s minimálně 8mi litry, tak Cruze nekupuj.
Přílohy
Obraz0085.jpg
Obraz0085.jpg (79.35 KiB) Zobrazeno 1728 x
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“