Politika GM...

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Politika GM...

Příspěvek od mzprx »

Cenu som nasiel tu:
http://www.fancar.sk/images/dokumenty/c ... _cruze.pdf

Ked si pozries, komu davaju Fleet zlavu, tak zistis, ze tazko sa vyhnes niektorej kategorii.
http://www.fancar.sk/index.php/akciove- ... et-program
V najhorsom sa prehlasis za kazatela... :lol: :lol: :lol:

Co riesis zimne gumy a veci, to je dohromady najviac 500 EUR.
Ved si toho lenona pozicaj na par normalnych dni a potom sa kukni, ci si usetril...
Ak ano, tak len preto, ze je mensi a hlavne lahsi.
To nie je motorom, to je fyzika, rozbiehat nieco mensie a lahsie, menej zerie.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Politika GM...

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Mal som golfa 1.4 TSI nachvílu tak trochen to mám okoštované a čo sa váhy týka tak Cruze 1365 kg a Leon 1345kg, takže rozdiel vo váhe je minimálny ;) každopádne keďže stojí toľkoto ešte to musím zvážiť :) Každopádne zatiaľ ma ten motor nepresvedčil :(
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Politika GM...

Příspěvek od mzprx »

No, ja som nasiel u Leona 1324kg, ale budiz, ale razvor 2578mm oproti 2685mm, je uz dost citit na zadnych sedadlach.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Politika GM...

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

To máš určite pravdu, ale na druhú stranu ja jazdím na aute sám alebo s frajerkou, takže na toto moc nepozerám, počet prípadov kedy sme išili v aute viac ako za rok spočítam na prstoch takže toto ma fakt netoto, toto ma skôr vzhľad vs trošku nepodarenejší = resp. podarený ale zastaralý motor v Cruzikovi. A posed v LEON-e ma uchvátil pričom v reále som o ňom neuvažoval, ale keď som si sadol za volant no fantázia aký pohodlný posed to má... v Cruzovi som sedel tiež, sedí sa v ňom omnoho lepšie ako napr. v golfe ale zase v LEON-e sa mi lepšie sedelo. Ide proste o to že som sa rozhodol že nebudem zarytý chevroleťák, keď chevrolet na zákazníka j*** a budem vyberať auto podla toho ktoré na mňa najviac zapôsobí v pomere s cenou...

No môže byť aj to, ale to máš 40 kg rozdiel, to je by som povedal dosť zanedbateľné ide hlavne o aerodynamiku. Cruze ma zase väčší kufor, krajší interiér a podla mňa aj exteriér, LEON sa mi sítce vzhľadom páči ale Cruze viac...
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Politika GM...

Příspěvek od mzprx »

O aerodynamiku ide vo vyssich rychlostiach (nad tych mestskych 50), pri nich odpor vzduchu rastie so stvorcom rychlosti.
Hmotnost sa prejavuje pri castom rozbiehani v meste.
U Cruza mas za tie iste prachy 1,8ku motor, alebo naopak, usetris na 1,6ke.
Turbo bude o trochu ucinnejsie, v o trochu lahsom aute, iste spotreba bude nizsia o mozno 10%, skus zvazit, ci to za to stoji, kolko prejazdis a uvidis. A hlavne turbo bude urcite cenovo narocnejsie na udrzbu a servis. Ak si ho nechas 3 roky, tak je to jedno, ak 10, tak asi uz nie.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Politika GM...

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

To je pravda veru, však ešte mám 2 dni na rozhodnutie ;)
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Politika GM...

Příspěvek od mino »

Presne tento Leon je už kasnou za zenitom, pride jeho nová verzia. Zvezenie na nom može byť lepšie. Keby som sa spratal ja do Cruza tak beriem asi jeho a spotrebu riešim LPG a potom sa už len smejem pri tankovani.
Škoda Roomster TSI
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Politika GM...

Příspěvek od Iacobus »

To je pravda. Novátorský motor TSI svojou kvalitou, už predbehol trochu "prošlej" design Leona. Je to vlastne pravý opak benzínového Cruza. :D :D :D
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Politika GM...

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Tak tak ale teší ma že v 2009-tom prešiel faceliftom interiéru lebo keď som videl ten predfaceliftový bolo mi na grc :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Politika GM...

Příspěvek od Iacobus »

Keď som vyberal auto, zablúdil som aj do Seatu pozrieť Alteu XL. Ani som nechcel, lebo som aj v tomto Seate očakával tú hroznú plochú "kalkulačku" á la Seat. Bol som ale milo prekvapený, že to vyriešili faceliftom. Tá novšia palubka je už o poznanie krajšia.
Viď "kalkulačka" :D
leon.jpg
leon.jpg (70.01 KiB) Zobrazeno 3255 x
Uživatelský avatar
Gutomi
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 19, 2011 13:05
Bydliště: Žilina, SK

Re: Politika GM...

Příspěvek od Gutomi »

Dimco Nubira 97 píše:Ešte tie naftové sú ok, ale čo sa týka prevodovky, automat. prevodovky a benzínových agregátov je to hanba.
Čo je špatné na automate v Cruzovi? :shock: Pýtam sa lebo ak by som šiel do Cruza, tak jedine AT.
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Politika GM...

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Dokopy nič len tu si musíš všimnúť že riešime koncernové prevodovky motory vs chevroleťácke, a na DSG druhej generácie jednoducho automat chevroletu nestačí ani zďaleka... je to jednoducho o jednu generáciu starší automat, to však neznamená že je na ňom niečo zlé to rozhodne nie...
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika GM...

Příspěvek od Krtek »

Mně by zajímalo zase co je špatnýho na GM benzínech 1.6 a 1.8. Normální jednoduchej benzínovej 16V motor co žere 7-8 litrů. Naopak TSI do města musí bejt suer... Už se těšim jak s timhle boomem TSI tu bude za 2-5 let boom servisů na výměnu turba v 70-100 tis km. Málo kdo se k tomu bude adekvátně chovat. Já bych třeba turbobenála na normální ježdění nechtěl protože by mně péče o něj zdržovala a zkurvit ho po pár km nechci.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Politika GM...

Příspěvek od mzprx »

Dimco Nubira 97 píše:Dokopy nič len tu si musíš všimnúť že riešime koncernové prevodovky motory vs chevroleťácke, a na DSG druhej generácie jednoducho automat chevroletu nestačí ani zďaleka... je to jednoducho o jednu generáciu starší automat, to však neznamená že je na ňom niečo zlé to rozhodne nie...
DSG trha pri jemnych rozjazdoch, DSG nie je automat, nema hydrodynamicky menic. Je to dvojspojkova prevodovka, ma mensie straty ako klasicky automat, ale po stranke pohodlia nie je tak prijemna ako klasika. CVT by bola zaujimavejsia, ale to by asi musela byt ina znacka.

P.S. Krtek, zmen si podpis, tvoje auto uz snad tie zarovky nezere... :lol:
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Politika GM...

Příspěvek od chrudoš »

Iacobus, to je fotka pred anebo po faceliftu? co vim, tak interier byl u Seatu peklo. Dimco, pokud jsi sel dobrovolne do takoveho zjevu, tak jses u me mrtvej Homolka :)

Jinak automat bych nijak nezatracoval, spravny americky automat ma mit max 4 stupne a pri seslapnuti plynu si ma clovek pred prerazenim v pohode stihnout vypit kaficko a precist denni tisk! :lol:
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Pokec“