Výměna přední žárovky CRZUZE

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Výměna přední žárovky CRZUZE

Příspěvek od Dannik91 »

Pořídil jsem si nové žárovky do předních světel a když jsem je chtěl instalovat, zasekl jsem se hned u prvního kroku. Nemohl jsem žádným způsobem odpojit konektor. Mordoval jsem to snad půl hodiny a bez výsledku. Nechtěl jsem nic poničit tak jsem do toho nešel moc z ostra. Nevíte jak na to? Děkuji
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Reklama
 

Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Výměna přední žárovky CRZUZE

Příspěvek od chrudoš »

Jit z ostra ;) Horsi je vymena prave (kdyz na auto koukam), te, co je u baterky, tam se blbe dava ruka. NIcmene mam pocit, ze nejdriv musis sundat tu gumovou krytku, ta jde blbe uchopit, al da se vylomcovat, konektor pak musis taky vykyvat, jde to ztuha, ale jde, neboj se toho
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
klm121
Příspěvky: 395
Registrován: pon pro 28, 2009 20:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Výměna přední žárovky CRZUZE

Příspěvek od klm121 »

Treba to len vykývať, ináč to nejde. Ale odporúčam na pravej strane vybrať hrdlo nádržky ostrekovača, budeš tam mať hneď viac miesta na manévrovanie ;)
Opel Insignia 2.0 CDTi Sport, 2010 (EX)
Chevrolet Cruze 1.8 16V LT(Z), 2011, Pewter (EX)
Chevrolet Aveo 1.2 8V, 2008, Poly (EX)
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Výměna přední žárovky CRZUZE

Příspěvek od mzprx »

Netrap sa s tym a vyber von svetla.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
klm121
Příspěvky: 395
Registrován: pon pro 28, 2009 20:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Výměna přední žárovky CRZUZE

Příspěvek od klm121 »

To je zbytočná robota. Výmena jednej žiarovky trvá cca 2 minúty.. Na Aveu naozaj bolo potrebné reflektor vybrať, tu sa to dá vymeniť bezproblémov.
Opel Insignia 2.0 CDTi Sport, 2010 (EX)
Chevrolet Cruze 1.8 16V LT(Z), 2011, Pewter (EX)
Chevrolet Aveo 1.2 8V, 2008, Poly (EX)
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: Výměna přední žárovky CRUZE

Příspěvek od Dannik91 »

Na světlo co je u baterky jsem koukal hned ale když to tam lehce zmáčknu všechno dolu tak jsem byl celkem bez problému (ale kdyžtak odmontuju tu nádržku odstřikovačů). Zkoušel jsem sundavat nejdříve ten gumový kryt a ten sundám bez problému ale když ho vysunuju tak jak je zužený natolik nepřevlékne se skrz ten konektor takže 1. musí být určitě konektor. Já to dělal včera už za tmy, myslel jsem, že to pujde dobře a nechtěl jsem tam nadělat škodu. Takže to musim vylomcovat jo? A to vylomcuju celý konektor nebo je to jen nějaká černá krytka a poté teprve odpojím konktor který je skrytý pod? Podle manuálu US jsem to takto cca pochopil. :D Jinak díky za pomoc
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Výměna přední žárovky CRZUZE

Příspěvek od chrudoš »

Ja za dva roky menil jen jednu zarovku, pred pul rokem, uz si to moc nepamatuju, takze asi prvni vyrvat konektor a pak tu gumovou objimku. Nicmene taky to byla nejdrive maturita, ale chce to proste silu, nic se nestane, akorat si urcite podres prsty :lol: . Montovat svetlo je zbytecne, pokud clovek prekona strachze zniceni a opre se do toho, jde to jednoduse a veeelmi rychle
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: Výměna přední žárovky CRZUZE

Příspěvek od Dannik91 »

Tak jsem to vzal pořádnou silou a je to venku. Na straně řidiče jsem si vyndal nádržku a všechno v pořádku. Tak snad budou nějaký čas svítit. Děkuji za pomoc
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Výměna přední žárovky CRZUZE

Příspěvek od chrudoš »

Kupoval jsi nejake jine? Ja za dva roky menil fakt zatim jen jednu, standartni sviti dobre, co by bylo vylepseni viditelnosti jsou Corner svetla, jako ma skodovka, coz na Cruze zatim nijak nejde, snad po faceliftu
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Výměna přední žárovky CRZUZE

Příspěvek od smire666 »

Dannik91 píše:Tak jsem to vzal pořádnou silou a je to venku. Na straně řidiče jsem si vyndal nádržku a všechno v pořádku. Tak snad budou nějaký čas svítit. Děkuji za pomoc
Aj ja som pri orlande siahal pomaly po hasáku. Normálnou silou to nechcelo ísť, tak som použil silu ešte väčšiu :lol:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: Výměna přední žárovky CRUZE

Příspěvek od Dannik91 »

Jak se říká, když to nejde silou, tak to půjde ještě větší silou. Jinak corner funkce by nebyla špatná. Já se žárovkami problém neměl, jen jsem pouze chtěl vyzkoušet jak bude vypadat a jaký bude mít účinek studené světlo. Koupil jsem si (podle ofic. informací) žárovky nejvíce podobné xenonu. Samozřejmě, že s xenonovými výbojkami to nemá nic společného ale světlo se změnilo je opravdu takové jasnější a ne tolik zažloutlé. Ted mě spíše zajímá výdrž.
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Uživatelský avatar
fatrc
Příspěvky: 196
Registrován: sob pro 11, 2010 11:38
Bydliště: Nitra

Re: Výměna přední žárovky CRZUZE

Příspěvek od fatrc »

Nič v zlom majstri opravari ale čo takto prečítať si forum už hádam 100 krát sa to tu preberalo a netreba zato vytvárať nové témy stačí čítať -i :PP:
Biely Cruze 1.6 LS PLUS
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“