Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: spotřeba

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Všetci ju merajú rovnako, ale ani jeden v skutočnej premávke, je to len simulácia, záleží od stoviek detailov a faktorov v skutočnej premávke. Testy sa robia tak isto, iné je však motor pustiť do reálu.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hlava
Příspěvky: 68
Registrován: čtv zář 29, 2011 01:45
Bydliště: Brno i Praha, ale vážně :)

Re: spotřeba

Příspěvek od Hlava »

Hosi, já se naštval. Začnu to teď poctivě zapisovat a budu jezdit "normálně". U Cruze je jedinej problém, jede až ve větších otáčkách, kdy je velká spotřeba. Ale kolem 7l mít spotřebu je úplně bezproblémů pro mě.

Možná ale já mám ten dobrý kus. Možná je to tím, že čepuju 100 oktan. Z vlastních testů mi vyšlo, že má větší krouťák. Což přímo útočí na nižší spotřebu. Na 100 oktan najedu o cca 70km víc. A na 800m dlouhým stoupáku mám nahoře vždy výrazně větší rychlost.

Začnu to zapisovat a uvidíme. sice jezdím, jak už jsem psal, dálnice a město. Ale v Praze i Brně jsem pod 8l. Na dálnici kolem 9l. Tak pojedu těch 130 na tempomat no... :)
Falled in love with Chevy Cruze 1.8 LTZ hatchback.
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: spotřeba

Příspěvek od Iacobus »

http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=2

Priemer 8,48 l - meraných 31 áut (benzín) ktoré majú najazdené viac ako 1500 km.
Najmenšia zaznamenaná 7,13 l
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: spotřeba

Příspěvek od Serpico »

...jo juso to je právě už tolikrát uváděný nesmysl měření spotřeby podle nové EU normy, tedy na válcích a na základě vypouštěného CO2 z výfuky, naproti tomu americké normy jsou reálné, ještě jinak já mám na káře z minulého století uváděnou reálnou spotřebu v TP, tedy město 11,2 litrů - 90 km/hod 5,8 litrů - 120 km/hod 7,8 litrů, kombinace vychází 8,27 litrů a ta je větší nežli realita a ani při jízdách jenom po Praze ji nepřekročím

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od tomask »

Dnes jsem právě najel 45000 km, tak jsem spočítal jakou mám průměrnou spotřebu.
Mám zaznamenano každé tankování od koupi auta.
Moje průměrna spotřeba činí 7,79 l.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od tomask »

A ještě jsem zapoměl napsat že, tankoval jsem V-power a poslední dobu asi 9 tankování jsem tankoval V-power racing.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

A ja tankuju Makro supr cupr nacural, a jsem na 8,3 :twisted: Mam takovy blby rezim, auto je pres tyden v Brne, jezdi se co druhej den solich po meste, a to jsem na 10, to tam tech 100 oktanu proste dat nechci, protoze se to propali tak jako tak :) A o vikendu je to vylet, 200-300 km a to jsem na 7, mene se podle me nedostanu. Stovku zacnu tankovat, az bude rozdil pod 2 kacky...nebo az nastavej zrcadlo! :D
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: spotřeba

Příspěvek od Iacobus »

Na funkci rostlináře to ale nebude mít vliv!
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

No tfuj, to jsem si oddechl! :D
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Gutomi
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 19, 2011 13:05
Bydliště: Žilina, SK

Re: spotřeba

Příspěvek od Gutomi »

Pozeram, ze orlandaci znizuju spotrebu natlakovanim pneu. Mozno by stalo za to vyskusat to ;)
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... 73#p298473
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Nafoukane gumy jsou pro baby. My, co na to mame, jezdime na podhustenych, at to zere a soused cuci, ze na to hergot mam ne! :D:

Beze srandy, je to zajimave, ja mam gumy porad na...stredu (?), na tvrdsi bych zvlaste v lete asi nesel, precejen je auto na 17kach tvrdsi a jeste tvrdsi by mi uz asi vadilo
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od VIP »

Velice oblíbené téma ta spotřeba, co? Já jsem taky zuřil, že to tolik žere, ale je mi to už jedno. Já mám průměr 8,6 litrů. Největší problém je to již už několikrát zmiňované město. Tam to prostě žere a žere. A nic se s tím nedá dělat. A to nejezdím nijak divoce.

Jediný co nechápu je spotřeba pana TOMASK :D a to 7,79l po Praze. Pro mě nikdy nedosažitelný. Kurva chlape, jak jezdíš, že to máš právě za tolik????? :lol: -i :PP: :o) :((
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: spotřeba

Příspěvek od Iacobus »

Myslím že Tomova spotreba je typický príklad kombinovanej prevádzky, z ktorej vzišlo aj toto číslo a ktoré má najbližšie k reálnym hodnotám resp. možnostiam auta.
Jazdí sice Prahu, ale túto žravosť adekvátne v celkovom nájazde "neguje" o.i. dlhými jazdami za príbuznými na východné Slovensko. Ak sa mýlim nech ma opraví. :PP: :D
......a možno je to trošššššku aj tým Shell V-power :lol:
Uživatelský avatar
sochor8
Příspěvky: 223
Registrován: ned bře 20, 2011 13:54

Re: spotřeba

Příspěvek od sochor8 »

kluci jam mam 1,6ku 24tisic najeto 17ky kola a spotrbu malo kdy pod 10l taky me to jebe
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: spotřeba

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

tak tomu sa hovorí že to už žere aj trávu okolo cesty ale z toho si nič nerobte moja nubira žere 13l v zime a nejakých 11 v lete :D a tiež je to 1,6 benzín :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“